Προς το περιεχόμενο

MoviePass: Δείτε μία ταινία την ημέρα στον κινηματογράφο με μηνιαίο κόστος $10


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και γυναικα με τσαντα μαζι της ή μονο χειμωνα για να τα κρυψουμε σε κανα μπουφαν :P

Εγω στα village μπαινω ηρωας με τα ποπ κορν απο το σουπερ μαρκετ ανα χειρας και ας τολμησουν να μου πουνε κατι :P 

 

Παντως θα ηθελα μια τετοια υπηρεσια και εδω. Ο κινηματογραφος μου αρεσει παρα πολυ και γενικα προτιμω να δω μια ταινια στο σινεμα παρα στο netflix ας πουμε, ειναι αλλο το feeling ρε παιδι μου!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντε να το κανουν και στις σειρες!

φανταστειτε να βλεπετε real time GoT στον κινηματογραφο!!!!

 

1ον: Θα γινόταν χαμος από τον καθε #$%# να φωναζει τα δικα του σε καθε σκηνη. Οπότε το προτιμώ στο σπίτι

 

2ον: Λόγω nova θα ήταν πολύ χλωμό να γίνει

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω στα village μπαινω ηρωας με τα ποπ κορν απο το σουπερ μαρκετ ανα χειρας και ας τολμησουν να μου πουνε κατι :P

 

Παντως θα ηθελα μια τετοια υπηρεσια και εδω. Ο κινηματογραφος μου αρεσει παρα πολυ και γενικα προτιμω να δω μια ταινια στο σινεμα παρα στο netflix ας πουμε, ειναι αλλο το feeling ρε παιδι μου!

Έχω φάει πόρτα κανονικά σε αυτή τη φάση. Δεν μπορείτε να μπείτε, εαν θέλετε πηγαίνετε να σας ακυρώσουν το εισητήριο ή να σας κρατήσουμε εμείς τα ποπκορν μέχρι να βγείτε.

Καλά, θα ακυρώσω. Μεταβολή, μέσα στην τσάντα τα ποπκορν και επιστροφή - "τα έφαγα".

Αναγράφουν σε διάφορα σημεία ότι απαγορεύεται η κατανάλωση προιόντων που δεν πωλούνται στο κυλικείο τους. Τώρα αν έχει καμία νομική βάση αυτό, ή είναι απλά τραμπουκισμός δεν το ξέρω.

 

Εσύ που πας στα village τις Τετάρτες και δίνεις 7,5€ κάποιο λάθος έχεις κάνει. Cosmote deals for you.

 

Τέλος, μακάρι να γινόταν τέτοια φάση στην Ελλάδα, έδινα και 15€ και έκανα απόσβεση για πλάκα. Βλέπω ότι ταινία βγει. Να βάλουν και village και δαναό όμως μέσα. Εδώ πλήρωνα σαν victim αθηνόραμα club.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρώ ότι από τις ταινίες που βγαίνουν στις αίθουσες τουλάχιστον (για να μην μου την πέσουν οι ψαγμένοι), ζήτημα αν αξίζει μία τον μήνα να δώσεις τα 6-7-8 ευρώ σου. Αλλά ακόμα και σ αυτήν την μία, εγώ σαν γνήσιος τσιπης δεν θα τα 'δινα! Είμαι TVjunkie, λατρεύω σειρές. Παρ' όλα αυτά, μια τέτοια προσφορά (ή και 20-25€ γτ Ελλάδα είσαι) θα τα έδινα με κλειστά μάτια κάθε μήνα με κλειστό συμβόλαιο για 2 χρόνια και εφάπαξ τον πρώτο. Όπως αναφέρουν πολλοί συμφουριτες, θες να μειώσεις δραστικά την πειρατεία; Ρίξε τις τιμές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό θα ήταν ένα διαρκείας στο σινεμά. Με τιμή στα 10-15/μήνα θα ήταν προσιτό για τα ελληνικά δεδομένα. Πιο πάνω δεν έχει νόημα γιατί 2-3 ταινίες να αξίζουν το μήνα το πολύ (καλοκαίρι 1-2). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρκετα δυσκολο να γινει ελλαδα μια και δεν εχεις το ευρος των αιθουσων που εχει το αμερικα (ή η βρετανια που ανεφερε καποιος.)

Το προβλημα εδω δεν ειναι τοσο το κοστος για να δεις την ταινια αλλα ποσο χαμηλα επιπεδα προβολης εχουμε στην ελλαδα!

Σχεδον το 90% των αιθουσων πια παιζουν digital, που σημαινει οτι απλα βλεπεις μια ταινια σε μεγαλυτερη οθονη απο οτι σπιτι σου, με αρκετα χαμηλωμενο ηχο πια (γιατι ειδικα στα μουλτιπλεξ εχει γινει κακιστη επενδυση αναμεσα των αιθουσων ) , χωρις να μπορουν πια να παιξουν 35mm ταινιες, IMAX δεν υπαρχει να δεις που εχει φτασει η τεχνη του κινηματογραφου, δεν υπαρχει πια 2η προβολη (καποτε οσες ταινιες ειχαν τελειωσει τον πρωτο κυκλο προβολης , μετα περναγανε σε δευτερη φαση με προβολες που ξεκιναγανε στις 3-4 το απογιομα και χαμηλοτερο κοστος)

Υπαρχουν τροποι να μαζεψουν ξανα τον κοσμο στις αιθουσες, το προβλημα ειναι οτι η κατασταση γενικοτερα ειναι της παλαβης κατσικας και θα συνεχιζεται αυτο το μπαχαλο με απειρες κακες ταινιες ενω απο την αλλη καλτ καμενιες πρεπει να περιμενουμε ποτε θα εμφανιστουν για αγορα/κατεβασμα.

Οσο για προβολη σειρων στις αιθουσες, μην περιμενετε κατι απο αυτους.

Επισης οσο και να φωναζουμε, κραζουμε, βριζουμε εδω (ή γενικα στο "ινερνετ", δεν προκειται να το δουν, στειλτε mail σε αιθουσες και διανομεις τι θελετε να αλλαξει! Ισως τοτε μπορει να αρχισει κατι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...