Προς το περιεχόμενο

Η HP ολοκλήρωσε την εξαγορά του τμήματος εκτυπωτών της Samsung έναντι $1,05 δις


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η HP ανακοίνωσε πρόσφατα ότι ολοκλήρωσε την εξαγορά της επιχείρησης εκτυπωτών της Samsung Electronics, μία εξαγορά που έφτασε τα 1,05 δισεκατομμύρια δολάρια.

Το A3 αντιπροσωπεύει τη μεγαλύτερη αναπτυξιακή ευκαιρία της HP στην επαγγελματικού επιπέδου εκτύπωση στην αγορά των επιχειρήσεων. Χάρη στη προσθήκη του τμήματος της Samsung, η HP θα επεκτείνει σημαντικά το χαρτοφυλάκιο της και θα έχει τη δυνατότητα να επεκταθεί στην επαγγελματική αγορά των φωτοτυπικών/ εκτυπωτών A3 που αγγίζει τα $55 δισεκατομμύρια ταράζοντας τα νερά σε ένα κλάδο όπου έχουμε να δούμε πραγματική καινοτομία εδώ και πολλά χρόνια.

 

Παράλληλα, η HP αποκτά τουλάχιστον 6,5 χιλιάδες ευρεσιτεχνίες στον τομέα της εκτύπωσης και παγκόσμιας κλάσης εργατικό δυναμικό που αποτελείται από περίπου 1300 μηχανικούς και ερευνητές με ειδικότητα και τεχνογνωσία πάνω στη τεχνολογία λέϊζερ, στα ηλεκτρονικά συστήματα imaging και σε αξεσουάρ και προμήθειες.

 

Μαζί με αυτό της Samsung, η HP θα προσφέρει την ισχυρότερη γκάμα multifunction machines τύπου A3 συνδυάζοντας την απλότητα των εκτυπωτών με την υψηλή απόδοση των φωτοτυπικών. Το πλήρως ενσωματωμένο χαρτοφυλάκιο, που περιλαμβάνει και επόμενης γενιάς τεχνολογίες όπως είναι οι PageWide, προσφέρει ευκαιρίες ανάπτυξης υπηρεσιών διαχείρισης εκτυπώσεων και εγγράφων. Στο πλαίσιο της συμφωνίας, η Samsung θα πραγματοποιήσει επενδύσεις ύψους $300 εκατομμυρίων.

 

Link.png Site: TechPowerUp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω χρησιμοποιησει samsung εκτυπωτες σε επιχειρηση για χρονια και δεν ειχα κανενα παραπονο. H hp ξερει τι κανει αγοραζει εναν ισχυρο ανταγωνιστη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακρια και απο τις δυο !!!

έναν hp των 40 ευρώ έχω και με το οικονομικό πρόγραμμα στο μελάνι έβγαζε 350-400 σελίδες με 9 ευρώ μελάνι δηλαδή με 3 λεπτά την σελίδα μαζί με το χαρτί, 4 χρόνια τύπωνε,τύπωνε και ξανατύπωνε σκύλος μαύρος τίποτα δεν έπαθε είχα αλλάξει καμια 10αριά μελανοδοχεία δηλαδή περίπου 3500 σελίδες στην ζωή του και μια χαρά , το σκάνερ όχι κάτι τρομερό αλλά για έγγραφα υπέρ κάλυπτε και δεν βασανίστηκε λίγο εκεί είχα σκανάρει με τον συγκάτοικο μου βιβλία και βιβλία για την σχολή.

ο κύκλος ζωής του έλεγε 1000-1500 εκτυπώσεις και εγώ τον έλιωνα και εννοείται το 100 σελίδες τον μήνα που έλεγε το είχα κάνει 300-400 για πλάκα μερικές φορές που είχα εργασίες και τύπωσα και ένα βιβλίο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε θα την κάνει σαν τα μούτρα της τώρα. Εκτυπωτές/σκάνερ hp που είχαν βγει εποχή w98 , εφοδιάστηκαν με drivers μόνο για την επόμενη έκδοση , τα xp. Μετά σε ανάγκαζαν να τα πετάξεις. 

 

Ενώ η samsung έβγαζε drivers και για την μεθεπόμενη και την παραμεθεπόμενη, 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έναν hp των 40 ευρώ έχω και με το οικονομικό πρόγραμμα στο μελάνι έβγαζε 350-400 σελίδες με 9 ευρώ μελάνι δηλαδή με 3 λεπτά την σελίδα μαζί με το χαρτί, 4 χρόνια τύπωνε,τύπωνε και ξανατύπωνε σκύλος μαύρος τίποτα δεν έπαθε είχα αλλάξει καμια 10αριά μελανοδοχεία δηλαδή περίπου 3500 σελίδες στην ζωή του και μια χαρά , το σκάνερ όχι κάτι τρομερό αλλά για έγγραφα υπέρ κάλυπτε και δεν βασανίστηκε λίγο εκεί είχα σκανάρει με τον συγκάτοικο μου βιβλία και βιβλία για την σχολή.

ο κύκλος ζωής του έλεγε 1000-1500 εκτυπώσεις και εγώ τον έλιωνα και εννοείται το 100 σελίδες τον μήνα που έλεγε το είχα κάνει 300-400 για πλάκα μερικές φορές που είχα εργασίες και τύπωσα και ένα βιβλίο.

Ο κύκλος ζωής έλεγε 1000-15000 σελίδες ; Μας κοροιδεύουν εκεί στην hp ή μου φαίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα ήταν οι sammy...στο μαγαζι και στο σπιτι ειχα 2 laser και ηταν κορυφη και φτηνα σχετικα αναλωσιμα...ελπιζω να μην φτασουν τα αναλωσιμα στο θεο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα ήταν οι sammy...στο μαγαζι και στο σπιτι ειχα 2 laser και ηταν κορυφη και φτηνα σχετικα αναλωσιμα...ελπιζω να μην φτασουν τα αναλωσιμα στο θεο

μαγος εισαι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κύκλος ζωής έλεγε 1000-15000 σελίδες ; Μας κοροιδεύουν εκεί στην hp ή μου φαίνεται;

τόσο έλεγε ρε φίλε το θυμάμαι η 1000 η 1500 , σου λέει 40 ευρώ εκτυπωτής δεν είναι και για επαγγελματική χρήση αλλά για οικιακή.

εμένα πάντως που το ξεπέρασα το όριο 2-3 φορές δεν έπαθε τίποτα , και όχι πως με ένοιαζε γιατί όλες αυτές τις εκτυπώσεις αν τις έκανα στο φωτοτυπάδικο για 10 λεπτά την σελίδα (βλέπεις ψαχνά όχι αθήνα) θα είχα δώσει 350 ευρώ ενώ πήρα τον εκτυπωτή 40 και έδωσα άλλα 100 περίπου για αναλώσιμα στα 4 χρόνια και την έβγαλα με λιγότερο απο τα μισά λεφτά και μου έμεινε και σαν σκάνερ γιατί τώρα δεν τυπώνω τίποτα στην αθήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...