Προς το περιεχόμενο

Πρόγραμμα Home Double Play Fiber από τη Vodafone με ταχύτητα 100 Mbps


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα δικά της προγράμματα Fiber ανακοίνωσε και επίσημα σήμερα η Vodafone η οποία θα εστιάσει αρχικά στην παροχή γρήγορου Internet 100 Mbps (download) / 10 Mbps (upload) μέσω FTTC (Fiber to the Cabinet).

Το πρώτο πρόγραμμα της Vodafone απευθύνεται σε οικακούς πελάτες και ονομάζεται Home Double Play Fiber και μπορεί να συνδυαστεί με τις υπηρεσίες τηλεόρασης TV Family και TV Sports+ που ήδη προσφέρει η εταιρεία. Παρέχεται με μηνιαίο πάγιο €43,50 ή €41,40 για όσουν είναι ήδη συνδρομητές Vodafone και περιλαμβάνει:

 

- Γρήγορο internet νέας γενιάς 100 Mbps,
- τηλεφωνία με απεριόριστα σταθερά
- 360’ προς ελληνικά κινητά και σταθερά τηλέφωνα από 45 χώρες,
- υπηρεσία ελέγχου χρήσης,
- δωρεάν WiFi εξοπλισμό router νέας τεχνολογίας.

 

Για εταιρικούς πελάτες η Vodafone διαθέτει το πρόγραμμα One Net Fiber με μηνιαίο πάγιο από

 

- Γρήγορο internet νέας γενιάς 100 Mbps,
- αδιάλειπτη επικοινωνία ώστε να μην χάνεται κλήση/επαγγελματική ευκαιρία χάρη στις δωρεάν λειτουργίες σύγκλισης,
- απεριόριστο χρόνο ομιλίας προς σταθερά και ενδοεταιρικά τηλέφωνα, καθώς και 400’ χρόνο ομιλίας προς κινητά,
- αυξημένη αξιοπιστία χάρη στο 4G δίκτυο ως εφεδρικό μέσο πρόσβασης,
- μείωση λειτουργικού κόστους χάρη στις καινοτόμες λειτουργίες τηλεφωνικού κέντρου.

 

Και τα δύο προγράμματα για οικιακούς και εταιρικούς πελάτες, υποστηρίζονται από την εγγύηση ταχύτητας δικτύου που προσφέρει η εταιρεία στους συνδρομητές της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν υπάρχουν δίκτυα ακόμα παιδιά, διαφιμησεις μόνο.Ειμαι και πελάτης αίτηση για vdsl εδώ και 10 μήνες

Σταθερα 6,9 με 7,3 και με ρούτερ καινούργιο adsl 2 και να χαμε να λέγαμε.

  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα με πληρώσουν μπορεί και να το βάλω.

 

"Αγαπάμε εταιρείες τηλεποικοινωνιών που προσφέρουν καινούριες τεχνολογίες σε τιμές δελεαστικές τόσο για εταιρικούς όσο και οικιακούς πελάτες"

 

Σημείωση:

Ότι του Φανή του ΛολοΣτεφανή.

Σαν το Vdsl ένα πράγμα 10 χρόνια το ακούς και ούτε καν το βλεπεις.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακομα το vdsl περιμενω! θα με πανε κατευθειαν σε fiber?

για να δουμε

 

VDSL είναι το συγκεκριμένο πρόγραμμα της Vodafone, όπως και τα αντίστοιχα 100/200άρια των Cosmote και Wind. FTTH/Β δεν έχει ανακοινώσει ακόμη κανείς από τους τρεις.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ωραίο με vodafone τώρα. Πάω στη σελίδα, με διεύθυνση μου λέει μπορώνα πάρω vdsl. Δεν λέει για ταχύτητα. Βάζω συγγενή στην ίδια πολυκατοικία που έχει vodafone vdsl 30άρι ήδη και λέει ότι δνε υποστηρίζει vdsl.... Αυτό θα πει αξιοπιστία.

 

Btw το βασικό είναι να δίνουν και τις ταχύητες που συγχρονίζεις τουλάχιστον. Αυτό η αλήθεια είναι σε μόνιμη βάση το έχω δει μόνο από τον ΟΤΕ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ωραίο με vodafone τώρα. Πάω στη σελίδα, με διεύθυνση μου λέει μπορώνα πάρω vdsl. Δεν λέει για ταχύτητα. Βάζω συγγενή στην ίδια πολυκατοικία που έχει vodafone vdsl 30άρι ήδη και λέει ότι δνε υποστηρίζει vdsl.... Αυτό θα πει αξιοπιστία.

 

Btw το βασικό είναι να δίνουν και τις ταχύητες που συγχρονίζεις τουλάχιστον. Αυτό η αλήθεια είναι σε μόνιμη βάση το έχω δει μόνο από τον ΟΤΕ

το ιδιο επαθα ειδα στην σελιδα οτι μπορω να βαλω vdsl πηγα στο καταστημα μου λεει ειναι λαθος στο συστημα χαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπομονή ειναι αρχή ακόμα το θέμα ειναι οτι έγινε η αρχή απο εκει και πέρα χρόνος χρειάζεται και υπομονή ολα θα γίνουν και στις τιμές και την διαθεσιμότητα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλεια, θα είναι και αυτό σαν των ΟΤΕ και Wind που θα καλύπτει τον απίστευτο αριθμό των τριών οικοδομικών τετραγώνων σε όλη την χώρα;

Αφού κάποιος πελάτης τους έκανε lease 1gbit και πλήρωσε για τα σκαψίματα οπότε οι φιλότιμοι είπανε (σκάβουμε που σκάβουμε για την Χ εταιρία που μας τα ακουμπάει.. δεν βάζουμε και καμιά καμπίνα μιας και ο δρόμος μας περνάει απο αυτή την γειτονιά, να έχουμε να λέμε πως παρέχουμε; έτσι και αλλιώς κέρδος πάλι θαχουμε)

 

Δεν αναγνωρίζεις το φιλότιμο;;;;; Αχάριστε!!!!!!!! :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...