Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο το motherboard ASUS B250 Mining Expert με τις 19 υποδοχές PCIe


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η ASUS ανακοίνωσε την διαθεσιμότητα ενός motherboard που απευθύνεται σε χρήστες που ασχολούνται με την έκδοση/ εξόρυξη κρυπτονομισμάτων.

Το ASUS B250 Mining Expert εκμεταλλεύεται πλήρως τον αριθμό των PCIe lanes που προσφέρει η πλατφόρμα 200-series και έτσι, πέρα από την μοναδική πλήρους μήκους PCI Express 3.0 x16 έχει δεκαοκτώ υποδοχές PCI Express 3.0 x1.

 

Η τροφοδοσία του motherboard πραγματοποιείται μέσω τριών ATX12V (24-Pin) connectors, ενός 8-pin EPS connector καθώς και μέσω τριών 4-pin connectors τύπου Molex (για την εκκίνηση του υπολογιστή δεν απαιτείται σύνδεση με τους τρεις τελευταίους, που είναι απαραίτητοι μόνο για να λειτουργήσει ο υπολογιστής όταν το σύνολο των PCIe slots απασχολείται).
Το νέο ASUS B250 Mining Expert βασίζεται στο chipset Intel B250 Express και υποστηρίζει 6ης και 7ης γενιάς επεξεργαστές Intel Core τύπου “Skylake” και “Kaby Lake”.

 

Είναι μία πρόταση που πέρα από τον μεγάλο αριθμό των υποδοχών PCIe δεν έχει να προσφέρει κάτι περισσότερο από τον ελάχιστο απαραίτητο εξοπλισμό για τη λειτουργία του υπολογιστή και έτσι, διαθέτει δύο υποδοχές για μνήμη DDR4 (υποστηρίζονται έως και 32GB μνήμης σε διάταξη Dual Channel) και τέσσερις υποδοχές SATA 6Gbps.
Υπάρχουν επίσης έξι θύρες USB 3.0 (οι δύο προσφέρονται μέσω header), Gigabit Ethernet, έξοδο HDMI, υποδοχές PS/2 για πληκτρολόγιο και ποντίκι καθώς και 6-channel HD audio. Το κόστος του motherboard είναι πάνω από €180.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

 

Link.png Site: TechPowerUp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την έχω στην δουλειά, πολύ καλή mobo! Αλλά με το ethos μου πήρε ώρες να το κάνω να τρέξει με πάνω από 8 gpu

Από περιέργεια σε ποιο τομέα εργάζεσαι?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ta win10 βλεπουν 19 καρτες?

τα 7 νομιζω μεχρι 4-5

Δεν έχει να κάνει με τα Windows. Έχει να κάνει με τα Drivers. Ιδού και το official manual εγκατάστασης. Δεν μπορείς να βάλεις πάνω απο 8 κάρτες ίδιου chipset. 

 

https://i.gyazo.com/0a47c064d9f90c30c3c6b062e2e2e152.png

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε windows 10 έχω τρέξει ως 13 rx 580 8gb σε ένα asrock h110 btc+ αλλά με πολλά προβλήματα στο τροφοδοτικό.

Σε αυτήν εδώ πάει πιο καλά λόγο 3 τροφοδοτικών αλλά δεν το δοκίμασα με windows

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρα πρεπει νσ εχεις 8 AMD + 8 nvidia

και περισσευουν αλλες 3 θεσεις.

εκτος και αν βγουν drivers ειδικα γιαυτη τη δουλεια.

 

Στο περίπου. Διάβασε καλύτερα την εικόνα κ θα καταλάβεις. συζητάνε για κάποιο update της Motherboard για να λύσουν αυτό το πρόβλημα αλλά ποιος έχει εμπιστοσύνη στις συζητήσεις. 11 radeon rx 580 8g κουμπωμένες πάνω με ελάχιστα προβλήματα εγκατάστασής. Δεν πήρε πάνω απο 2 ώρες μαζί με Install των windows.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είμαι λίγο άσχετος. Ξέρω ότι γίνεται mining μέσω καρτών γραφικών, αλλά εδώ μιλάμε για 18 θύρες pci-e x1, τι μπορούμε να συνδέσουμε εδώ; Φαντάζομαι ότι δεν υπάρχουν κάρτες γραφικών με σύνδεση pci-e x1, αλλά ούτε θα χωρούσαν 18 κάρτες εκεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...