Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το Hilton πως σου φαίνεται ως επιλογή; πχ

 

Κι εγώ σε χίλτον στην Kensigton έμεινα, αλλά στο Olympia.

Γενικά δες τι παίζει με χίλτον, έχει βγάλει προσφορές από το καλοκαίρι και στο Innsbruck πχ μείναμε με 120 ευρώ 4 άτομα---> δυο δίκλινα με μαγική πόρτα που τα ενώνει και τα χωρίζει όποτε θες----> και η δεύτερη μέρα δωρεάν.

Εγώ ψηφίζω χίλτον πάντως, γιατί αγαπάμε Πάρις (χουχ) και γιατί έχει άπλετο καπνιστό σολομό και μεταλλαγμένες ελιές χωρίς κουκούτσια 24/7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θένξ κόσμε... Μονόδρομο το βλέπω.. Οπότε ψάχνω για την καλύτερη σχετική προσφορά.. Φχαριστώ :)

Για χόστελ επειδή θα πάω με την κυρά δεν κοιτάω.. Για προφανείς λόγους ;p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι καλό το χόστελ, τι πειράζει αν είναι και η κυρά;

 

Εκτός κι αν πρόκειται περί γκομενακίου που θες να ψαρώσεις με χίλτον και ξερωγω ναούμ :P

 

Ή εκτός αν το Λονδίνο δεν έχει καλά χόστελ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει καλά χόστελ. Άσε που και τα 4στερα χίλτον στο Λονδίνο δεν είναι ούτε κατά διάνοια ψαρωτικά, εκτός αν θεωρείται γκομενοπαγίδα μία τουαλέτα χωρίς τρίχες από τους προηγούμενους. Γενικά δεν είναι κάτι σπέσιαλ και μη φαντάζεσαι ότι πληρώνοντας 120 λίρες ημερησίως θα μείνεις στο καταπληκτικότερο ξενοδοχείο του Λονδίνου, απλά θα είναι καθαρό, με μοκέτα που καθαρίστηκε κάποτε-ίσως από τη στιγμή που τοποθετήθηκε στο πάτωμα, πετσέτες και σεντόνια που μπήκαν στο πλυντήριο και πόρτα που δεν ανοίγει αν πέσεις πάνω της καταλάθος.

Τώρα που το σκέφτομαι βέβαια, παίζουν κάτι ξενώνες/χοτελζ της easy για φτηνή/αξιόπιστη (μάλλον) λύση. Τσέκαρέ τα, δύσκολο να βρεις διαθεσιμότητα αλλά και πάλι ποτέ δεν ξέρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δεν περίμενα να έχει καλά hostels tbh. Θέλω απλά να είναι ένα φυσιολογικό δωμάτιο. Χωρίς πολλά πολλά αλλα όχι και χωρίς wc/shower όπως έβλεπα στις πρώτες μου επιλογές! :|

Θα δώ και τα τις easy μήπως δούμε καμια άσπρη μέρα.

Αν κάποιος έχει καμια λιστούλα με must see του Λονδίνου ας την ποστάρει...

Θένξ :)

 

P.s: Guildford λονδίνο είναι μακριά; (άσχετο αλλα μάλλον θα πρέπει να πάω εκεί μία μέρα)

P.s2: Υπάρχει εβδομαδιαία κάρτα διαδρομών και αν ναι ξέρουμε πάνω κάτω το κόστος της; Isic δέχονται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει πάει κανείς στα Τζουμέρκα στα Ιωάννινα; Έκλεισα τριημεράκι εκεί την άλλη βδομάδα, στην Πλάκα συγκεκριμένα κοντά στο Καλέντζι, αν έχει κανείς να πει - προτείνει - επισημάνει, πληζ :-)

 

Ευχαριστώωωωω :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ειδα και εγω αυτο αλλα δεν βρισκω αυτο που θελω.καποιο αλλο?

 

Μοιράσου τις ανησυχίες σου μαζί μας :D υπάρχει αρκετός κόσμος που το έχουμε χρησιμοποιήσει εδώ μέσα και ίσως μπορούμε εμπειρικά να σε βοηθήσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα θα κανω ενα ταξιδι το δεκεμβρη θα παω λονδινο με αεροπλανο θα κατσω 3 μερες θα φυγω με τρενο για αμστερνταμ θα κατσω εκει αλλες 3 μερες και μετα απο εκει θα παω βερολινο και θελω να δω τα δρομολογια ωστε να δω τι θα κανω με τα ξενοδοχεια.καταλαβατε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Να ξες ότι αυτό που θέλεις να κάνεις θα σου βγει αρκετά πιο ακριβά από ότι να το κάνεις με αεροπλάνο.

2. Μπήκα εδώ που είναι ο ΟΣΕς της Γερμανίας και μου δίνει κανονικά ώρες των τρένων για το δρομολόγιο που μας είπες, φαντάζομαι ότι το site οποιουδήποτε βοριοευρωπαϊκού οσε, δίνει τα ίδια αποτελέσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...