Προς το περιεχόμενο

mp3 player iriver H10 5GB


heyhop

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έχει κανείς αυτό το player να μας δώσει εντυπώσεις? φαίνεται μαμάτο και δεν είναι τόσο gay όπως το ipod mini!

 

το είδα εδω http://www.digimania.gr/H10_grey.htm και εδώ http://www.iriver.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

apo th sxediash, ta ylika, klp....

einai ypokeimeniko men, alla yparxoun pisteuw kapoioi 'genikoi' kanones pou orizoun to ena k to allo, px:

to ipod se roz h poua 8a einai gay <--logw xrwmatos

to iriver se sxhma kardias einai gay <-- logw sxhmatos

k.o.k.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

αυτή τη στιγμή πρέπει να είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί στα μίνι, μεγάλος και γρήγορος σκληρός, ωραίο σχέδιο, εγχρωμη οθόνη, ραδιοόφωνο, voice recorder, θέλω να δω μερικά reviews ακόμα για το σύστημα κατεβάσματος και ανεβάσματος αρχείων και το πήρα, μακράν καλύτερο των ιποδι χαλαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ego exo ena iriver mp3 me 256mb kai auto pou exo katalavei einai aptin mia pleura 1on ekana mal...kia pou to pira me tosi mikri mnimi alla aptin alli pleura

gia ti diki sou periptosi 300 eura prosexe giati mporei na to agoraseis kai na meinei sto syrtari.ego to xrisimopoio mono se kana taksidi kai an.kai min nomizeis edosa kai ego 120.den einai kai liga

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η επέλαση της Apple έχει καταντήσει τις τελευταίες μέρες το forum! :P

 

Καλό το ipod αλλά ένα καταραμένο ράδιο δε ξέρουν να βάλουνε? :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nai re gmt. eprepe na balloun kai ena radio.pantws h teleftaia mou erevna agoras deixnei oti an se ena forhto hxosysthma balloun kai radio h timh tou anebainei kata ena OUK eykatafronhto poso. mallon giayto den exoun ballei akoma radio.isws kai na 8eloun na meiwsoun kai ton ogko - na mhn xwraei na mpei to radio se otiexoun. tespa.. 8a doume....rikse kai mia matia sto antistoixo thread gia to computer4u.gr pou leei to site: ipod me 75 evrw... paraggelneis kai xrewnesai: 800E... poly gelio.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάγκες η iriver φτιάχνει τα mp3 players για αυτούς που φτιάχνουν τα mp3 players, οποιαδήποτε σύγκριση με τα υπερκαταναλώσιμα ipod είναι άτοπη, πόσο μάλλον με οτιδηποτε κατασκευάζει η creative. πχ. το μια σύγκριση με τη σειρά micro των ανταγωνιστών και καταλαβαίνεις ότι υπερτερεί σχεδόν σε όλα, radio tuner που τα άλλα (όχι όλα) δεν έχουν, έγχρωμη οθόνη, μεγαλύτερο σκληρό (απ το ipod), voice recorder (έχει και το zen micro αλλά κάνει encoding σε wav, έλεος, ενώ το iriver σε mp3 κατευθείαν, και έχει και auto gain control που για όσους ξέρουν voice recording χωρίς auto gain control δε γίνεται, έχει direct mp3 encoding κάτι που τα άλλα ούτε ονειρεύονται, γενικά μη τη ψάχνεται είναι καλύτερα, φίλοι στο εξωτερικό που έχουνε πίνουν νερό στο όνομά τους, τώρα το καινούργιο mini τους εγώ δε το χω δοκιμάσει αλλά μου φαίνεται θα είναι η επόμενη αγορά μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποτε που έψαχνα να βρω mp3 player με το φανάρι, εκτός του ότι όλοι οι πωλητές με κοίταζαν σαν να είχα κατέβει από το φεγγάρι, έβρισκα κάτι με 16, 32, 64 άντε 128ΜΒ μνήμης και τίποτα άλλο έξτρα.

 

Μετά, ευτυχώς, η αγορά πλημμύρισε από διάφορα κομμάτια από πολλούς κατασκευαστές αλλά πλέον περάσαμε σε άλλα στάδια.

Ξαφνικά ο αποθηκευτικός χώρος και η διάρκεια της μπαταρίας μπήκαν κάπου στην μέση στην λίστα και συγκρίνουμε πλεον με κριτήρια το αν έχει ραδιόφωνο, αν κάνει εγγραφή και πώς την κάνει, αν έχει και έγχρωμη οθόνη να παίζει και κανένα έργο, αν κάνει voice recording κλπ κλπ κλπ.

 

Παραδείγματος χάρην ,ποιός ο λόγος να έχει ραδιόφωνο αφού η χωρητικότητα του μου εξασφαλίζει μερικές χιλιάδες από τα αγαπημένα μου τραγούδια, με την σειρά που θέλω να τα ακούω και χωρίς διαφημίσεις και τα κουλά που τσαμπουνάνε οι και καλά in παρουσιαστές κόβοντας τα κομμάτια;;;

 

Τι να τα κάνω όλα τα μπιχλιμπίδια που έχει όταν η μπαταρία τα φτήνει μετά από 3,4 ώρες;;;

Και καλά στην καθημερινότητα μου αυτό δεν είναι πρόβλημα, αν θέλω να πάω ένα ταξίδι τι να το κάνω όμως;

 

Μήπως έχουμε χάσει κάπου την μπάλα;;;;

Mήπως τελικά κοιτάμε τα δέντρο και χάνουμε το δάσος;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aκριβώς, θα συμφωνήσω με τον φίλο!

Ολοι εσείς που κατηγορείτε το ipod έχετε πιάσει ένα στα χέρια σας;Εχετε ακούσει ένα mp3 από τα ακουστικά του;Εχετε δει την άψογη ποιότητά του;Εχετε πλοηγηθεί στο πολύ έξυπνα στημένο μενού του;

Δηλ κοιτάτε το χρώμα, εάν έχει έγχρωμη οθόνη και ράδιο;

 

Αφού το λέει ΜP3 PLAYER...

 

*Εχω ένα ipod 20άρι το οποίο μου έχει χαρίσει ατέλιωτες ώρες μουσικής απόλαυσης.

Δεν είναι τυχαίες οι πωλήσεις του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

a) Tι σχέση έχει το ραδιοφωνο με τα mp3? Σε καμια περιπτωση δεν το θεωρω σαν παραπανισιο feature που το υποκαθιστουν τα mp3 s ...μη τρελαθουμε. Μη συγκρινουμε αγγουρια με πατατες. Υπαρχουν ατομα που ενημερώνονται/ψυχαγωγουνται απο ραδιοφωνο ενω ειναι σε κινηση...το ραδιόφωνο γενικά προσφερει πολλα .....Αφήστε που το να βαλει κανεις ραδιοφωνο στο mp3player δεν ειναι και καμια ευκολη υποθεση..

β)Δηλαδη η εγχρωμη οθόνη δεν είναι ΑΡΚΕΤΑ πιο βολική απο τη μονόχωμη?για να μην πω καμια σχεση η μια με την αλλη...

C) Tα υπολοιπα ειναι πραγματι πολυτελειες ή τελοσπαντων αφορουν ατομα πιο απαιτητικά...ολα τα παραπανω ομως για μενα τουλαχιστον ειναι αναγκαια...

--Καμια συγκριση το ipod mini με το καινουριο iriver. Μαλιστα η ιδια η apple εσπευσε να βγαλει το ipod mini 6gb ετσι ώστε να ρίξει(κατα πολύ!) την τιμή στο υπάρχον.

 

Προφανως φιλε elteo δεν εχεις πιασει τα αντιστοιχα μοντέλα της iriver στα χερια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...