Προς το περιεχόμενο

βοήθεια για επιλογή Εκτυπωτη!


androu

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω έναν canon s450 και ..τα έχει φτήσει. Δηλ. αφήνει κενές γραμμές - κενά στη μέση της γραμμής.. (οριζόντια..) τα μελάνια είναι καινούργια.. και εχω καθαρίσει τις κεφαλές και απο το software της canon Και χειροκίνητα με ενα καθαριστικό απο το πλαισιο.. Επίσης το κόκκινο μου το βγάζει μωβ και το κίτρινο πράσινο :?

 

Επειδή νομίζω ότι δεν με συμφέρει να αγοράσω κεφαλές διότι κάνουν 58 + 37 εγχρωμη και ασπρόμαυρη αντίστοιχα (bci 30e, bci31e) Ψάχνω για καινούργιο εκτυπωτη.

 

εχω καταλήξει ανάμεσα σε 2 .. τους θέλω και για φωτογραφιες και για κείμενα..

 

1. http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.450104 HP PSC 1315 (πολυμηχάνημα)

 

2. http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.402439 hp photosmarm 7450

 

 

Θα ήθελα γνώμες .. ειδικά απο αυτούς που τα έχουν δοκιμάσει.... Αλλά και απο άλλους.

 

τα λεφτά τα οποία διαθέτω είναι περίπου 120 ευρά (για εκτυπωτη) .. Θα με βόλευε το πολυμηχάνημα για να βγάζω και καμμιά φωτοτυπία..

 

Περιμένο τα σχόλια σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Πιστεύω ότι σε αυτά τα λεφτά θα βρείς καλό μηχάνημα..απλά τα μελανάκια..αν ο HP δεν έχει το φοβερο μαύρο Νο 56 (19ml -> 16? !!) που σε μένα έβγαλε 1300 φύλλα σε draft στον 5150 (κοντά ένα χρόνο μέχρι να γεμίσω) τότε πρόσεξε λίγο και μην αποκλείεις και τους Canon (3000 - 4000).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες Epson R200 (φτηνότερος αλλά ακριβότερα αναλώσιμα) και Cannon Pixma ip3000 (ακριβότερος αλλα πολύ οικονομικότερος)

 

σε καμίθα περιπτωση HP για φωτοραφία και ειδικά από πολυμηχάνημα τέτοιου κόστους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

h seira psc 2xxx einai kai photosmart!!

Egw exw psc 2115

Shmera phra kainoyrgio mayro kai ektypwnw diplwmatikh!Ekana xontro la8os kai oi 5 prwtes ektypwseis pane xamenes.Kanw alles 5.Twra eimai sthn 10 kai den deixnei na teliwnei to melani.Ka8e diplwmatikh einai 180 selides ara 1800 selides kai den teliwnei.Pantos to mynhma oti teliwnei to melani bghke sthn tetarth ektypwsh...Ta ektypwnw se arketa kalh poiothta(diplwmatikh einai....)

 

Kati teleytaio , o aderfos moy exei psc1350 kai ayto poy parathrisa einai oti exei toylaxiston 2plasia katanalwsh para to oti xrhsimopoiei to idio mayro melani.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Se tetoies times to polumhxanhma de nomizw oti einai ki h kaluterh epilogh..

Gia na exei xamhlo kostos kai na kanei tosa polla shmainei oti de tha ta kanei ola toso kala.. An se endiaferei kuriws ektupwsh keimenou kai photografies tote tha sou protina anepifulakta na pareis Canon (iP3000, iP4000).

Einai pio akriboi ligo alla ta bgazeis meta apo ta melania. Exoun to fthnotero ratio kostos/selida. Epishs apo poiothta einai para polu kaloi...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω τον HP επειδή έχει ενσωματωμένες τις κεφαλές στο μελάνι και επειδή και ο canon και ο epson που είχα παλιότερα πήγαν απο κεφαλή... μάλλον θέλω μια πιο πρακτική λύση.. .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Epeidh exw kai photosmart 72xx, den 8ymame akribws ti, kserw oti kai ta 2 mhxanhmata pairnoun ta idia melania.Exw ektypwsh kai apo ta 2 foto kai exoun to idio apotelesma

 

Ayto me tis kefales thn eixa pathsei kai egw me epson....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σόρι που θα σε κατευθύνω αλλού φίλε , αλλά πιστεύω ότι αξίζει να κατευθυνθείς σε μια πολύ αξιόλογη λύση επέλεξα και εγώ πρόσφατα...Μιλάω για τον Canon Pixma iP4000.....

 

Πολυμηχάνημα δεν είναι αλλά είναι πολυτάλαντο μηχάνημα..Εκπληκτική ποιότητα , γρήγορες εκτυπώσεις και πολύ πολύ οικονομικές..και το "φετίχ" τυπώνει σε cd άψογα (αν ασχολείσαι με dvd authoring θα το εκτιμήσεις πολύ όταν το αποκτήσεις...

 

Τώρα για τιμή θα βγει παραπάνω γύρω στα 160 ευρώ , αλλά νομίζω τα αξίζει τα λεφτά 100%..Και σε συνδυασμό με την οικονομία από τα μελάνια νομίζω θα "κερδίσεις" τα παραπάνω λεφτά που έδωσες στο βάθος του χρόνου....

 

ΥΓ:Δεν δουλεύω στην CANON!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

File den iparhei kaliteros ektipotis gia mena apo ton pixma ip4000...

 

Ton ehw apoktisei edw kai arketo kero kai ilikrina sou milaw, parakalw na teliosei to melani tou gia na to alaxw... ehei tromeri piotita se fotografies, ine grigoros, tiponei se cd-dvd kati pou mou hriazete para polu emena, kai exoterika ine polu oreo mihanima, tha sou elega na to pareis apo pixmania pou ton iha parei ke egw kai iha glitosei pola lefta se shesi me osa tha to eperna apo magazi stin athina.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα τον Canon ip 5000 και τον προτείνω ανεπιφύλακτα. Και μόνο η οικονομία στα μελάνια θα σε εντυπωσιάσει, πέρα από τα άλλα πολύ καλά χαρακτηριστικά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...