Προς το περιεχόμενο

Τι είναι αυτό;


panospc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στην αρχή σκέφτηκα ότι μπορεί να είναι ένα απλό CD άλλα είναι πολύ σκληρό (Δεν είναι καθόλου εύκαμπτο όπως τα CD) και μου φαίνετε ότι είναι και λίγο πιο βαρύ απο τα κοινά CD\DVD χωρίς να είμαι σίγουρος. Έψαξα στο Internet για την εταιρία "New age labs" που αναφέρει πάνω ο δίσκος άλλα έβγαλε μόνο 2 αποτελέσματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 504
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

καταρχας υπαρχει New Age Labs?

και κατα δευτερον υπαρχει περιπτωση να χωρεσουν ποτε 25 TB σε ενα δισκακι?:shock:

 

νομιζω πως ειναι προωρο πρωταπριλιατικο αυτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαίνεται οτι κάποιος από την philips ήθελε να βγάλει το συνγκεκριμένο δισκάκι έξω από τα εργαστήρια και να το πουλήσει αλλά στην διαδικασία κάτι πήγε στραβά και κατέληξε σε εσένα....

Time to make some money sir....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει το ίδιο μέγεθος με τα άλλα δισκάκια; Και αν ναι, τι ύψος έχεις panospc[/b'];;; :)

Είναι ελάχιστα μικρότερο περίπου 1 εκ.. Το πάχος ίδιο μου φαίνεται.

 

καταρχάς υπάρχει New Age Labs?

Έγραψα παραπάνω ότι στο Google μόνο 2 αποτελέσματα μου έβγαλε.

 

και κατά δευτερον υπαρχει περιπτωση να χωρεσουν ποτε 25 TB σε ενα δισκακι?

 

νομίζω πως είναι πρόωρο πρωταπριλιάτικο αυτό...

Όταν λες πρόωρο πρωταπριλιάτικο τι εννοείς; Ότι βρήκα μια εικόνα και την έβαλα; Όποιος δεν πιστεύει μπορώ να βγάλω και άλλες φωτογραφίες του δίσκου... Τώρα τα 25 TB μου φαίνονται και εμένα εξωπραγματικά. Εκτός και αν κάποιοι υπάλληλοι από την Philips είχαν όρεξη για παιχνιδάκια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγεναι σε ένα netcafe φτιάξε ένα e-mail και στείλε την ιστορία στην Philips. Μην αναφέρεις ονόματα, μαγαζιά και τα λοιπά. Ίσως σου απαντήσουν. (Μετά δοκίμασε στην CIA...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βγάλε την φωτογραφία γρήγορα, βάλε της ένα σήμα της ίνσομνια σαν αχνό , πάνω στην pic και στείλε το σε όλα τα news sites σχετικά με pc...

:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα,μάλλον λάθος απ' το ...μέλλον το κόβω.Κάπου στο 2100,κάποιος υπάλληλος συσκευασίας έκανε λάθος και η εταιρεία courier αντί να το στείλει στον χώρο,το έστειλε στον χρόνο...

 

 

Τώρα,αν θα υπάρχουν -R στο μέλλον,θα δείξει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Poli parakseno.

Me mia proxeiri erevna den vrisko kapoia eteria me to onoma NAL (New age laboratories), ektos an einai kanena esoteriko mistiko ergastirio tis philips.

 

An den einai tipota fake apo mono tou i den mas kanis kapoia plaka me photoshop, mporei na exeis sta xeria sou kati poly spoudaio kai endexomenos arketa...kerdoforo.

 

Mia lisi gia na to poulisis einai to e-bay.Mporeis kai na piasis trela lefta.

 

Gia psakse to pantos ligo parapano.

 

Y.G Oso gia to 25TB, den einai kritirio toy an einai fake i oxi.An milame gia kamia periergi texnologia den kseroume ti xoritikotita mporei na ftanei ena disc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι αξία μπορεί να έχει ένας δίσκος όταν δεν έχω και το recorder; Περισσότερο σημαντικό νομίζω είναι το recorder και η συσκευή ανάγνωσης παρά ένας δίσκος. Τώρα θα πάω αύριο σε ένα Internet Cafe να κάνω αυτό που μου είπατε και ότι γίνει έτσι κι' αλλιώς δεν έχω να χάσω τίποτα (Ελπίζω) αλλά το πρόβλημα είναι ότι δεν γνωρίζω καλά την Αγγλική γλώσσα για να γράψω σωστά το E-mail...

 

Τώρα η εικόνα αυτή δεν είναι fake ούτε από photoshop την τράβηξα με την ψηφιακή Olympus c-310. Ο δίσκος μπορεί να είναι fake δεν το γνωρίζω μπορεί και να είναι ένας απλός πλαστικός δίσκος και τίποτα παραπάνω.

 

Αυτό που βρήκα για την "New Age Labs" (εάν υπάρχει) από το Google είναι το παρακάτω

 

The Research Division of the New Age Labs corporation in the MSP Metroplex discovers a room temperature super conducting plasma. Following this discovery, the New Age Arms corporation is formed and initially placed under a large contract by the MSD to develop a Plasma Shock anti-vehicular weapon.

 

http://catmans.co.uk/2041-2045.htm

 

Δεν ξέρω εάν έχει καμιά σχέση αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Poli megali aksia mpori na exei enas diskos mono.

P.x. an onots prokeitai gia mistiki nea texnologia kai pesei sta xeria kapoias asxetis eterias, yparxei to reverse engineering (to opoio theoritika apagorevete) me to opoio mporoyn na vgaloun akri sto pos doylevei i en logo texnologia.

 

Ena aplo paradeigma to ti mpori na xrisimefsi enas diskos mono

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...