Προς το περιεχόμενο

Τι είναι αυτό;


panospc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 504
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Το link είναι απλώς ένας καζαμίας όπως προείπε κάποιος (αρκετά ευφάνταστος βέβαια).

 

1ον) Δεν έχει σχέση με την ολογραφική τεχνολογία. Εκεί και πάλι παίζουμε με φως.

2ον) Δεν έχουμε κάποια αντανάκλαση από πληκτρολόγιο και οθόνη. Εϊναι εκτυπωμένα πάνω στο δίσκο (εκτός και αν οι οθόνες κρατούν φωτογραφική).

3ον) Τι χρώμα PC έχεις panos; Αν ναι, που το έχεις;

4ον) Η εικόνα μου φαίνεται λίγο περίεργη. Το μικρό δάχτυλο έχει κάτι στην άκρη του που δεν δικαιολογείται από την συμπίεση jpeg. Επίσης, ο δίσκος και το χέρι είναι στο ίδιο επίπεδο. Γιατί το χέρι είναι out-of-focus;

5ον) Δεν μοιάζει με γυναικείο το χέρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ελάχιστα μικρότερο περίπου 1 εκ.. Το πάχος ίδιο μου φαίνεται.

 

 

Έγραψα παραπάνω ότι στο Google μόνο 2 αποτελέσματα μου έβγαλε.

 

 

Όταν λες πρόωρο πρωταπριλιάτικο τι εννοείς; Ότι βρήκα μια εικόνα και την έβαλα; Όποιος δεν πιστεύει μπορώ να βγάλω και άλλες φωτογραφίες του δίσκου... Τώρα τα 25 TB μου φαίνονται και εμένα εξωπραγματικά. Εκτός και αν κάποιοι υπάλληλοι από την Philips είχαν όρεξη για παιχνιδάκια

 

δε λεω για σενα.

για την philips λεω.

25 TB νομιζω παρα ειναι φουτουριστικο σεναριο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που μπορώ να φανταστώ' date='είναι διαφημιστικό κόλπο...

Ισως να προβλέπεται και κάποιο χρηματικό όφελος για τον τυχερό αγοραστή.

 

Εκτός αν προήλθε από το μέλλον από κάποιο μέλος της οργάνωσης "Ανθρωποι Εναντίων Μηχανών" που έχοντας πρόσβαση στην γραμμή παραγωγής του δίσκου,έγραψε οδηγίες για το πως θα κατασκευάσουμε ηλεκτρονικά αντίμετρα, ρομπότ,και άλλα βοηθήματα όπως χάρτες των υπόγειων καταφύγιων κλπ.

[/color']

 

Ακριβώς αυτό σκέφτηκα κι εγώ ... κάτι σαν το "Βρες το τυχερό καπάκι και κέρδισε". Αν δεν είναι μούφα photo πιθανότατα είναι μια διαφημιστική καμπάνια σε κάποια άλλη χώρα από όπου το μαγαζί σου έφερε τα CDακια (και δε πέρασαν φυσικά από τη μαμά-Philips).

 

Όσον αφορά στο 25TB πιθανόν το έπαθλο του διαγωνισμού να είναι Free DVD συνολικής χωρητικότητας 25TB (περίπου 5320 αν μιλάμε και 4.7GB)

 

Πιθανόν να έχεις κερδίσει κανένα PS2 :)

 

Άλλωστε πρέπει να είσαι και πολύ βλάκας για να φτιάξεις μια τεχνολογία που θέλεις να την κρατήσεις μυστική και να της βάλεις πάνω ένα αποτύπωμα που να φωνάζει "ΑΝ ΜΕ ΒΡΕΙΣ ΚΡΑΤΗΣΕ ΜΕ ΓΙΑΤΙ ΑΞΙΖΩ ΕΚΚΑΤΟΜΥΡΙΑ". Αν πραγματικά ήταν ένα super cdάκι προσωπικά το φαντάζομαι no-label και με μαρκαδόρο να γράφει πάνω κάτι σαν "backup 10/5/2004 burned due to underun" :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ekswpragmatika isw akougontai ta 25T alla min ksexname pote exoun vgei oi texnologies pou xrisimopoioume simera? Otan protavgainan sta ergastiria tis kathe ereynitikis etairias, ekswpragmatika tha akougontan kai tote...

 

Endiktika oi LCD protathikan peroipou to 1960 ws texnoligia gia 110 xronia meta tin anakalipsi twn ygrwn krystalwn kai arxisan na ylopoiountai emporika PARA poly prosfata, kai akoma twra wrimazei san texnologia...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης μερικές παρατηρήσεις για το CDάκι και τη φωτογραφία

 

1. Πόσο χαζός πρέπει να είναι κάποιος για να σχεδιάσει μια ετικέτα με κύκλους που δεν είναι ομόκτεντροι με το DVD και τη τρύπα , χτυπάει άσχημα στο μάτι

2. Μόνο εμένα το dvd μου φαίνεται μικρότερης διαμέτρου από τα κανονικά ? (εκτός αν panospc έχει τη χερούκλα του Φασούλα)

3. Αν είναι πράγματι dvd και όχι σουβερ δεν θα έπεπε μεταξύ ετικέτας/τυπώμενου_γραφικού και τρύπας να υπάρχει ένας διάφανος δακτύλιος (όχι υποχρεωτικά αλλα έτσι συνηθίζεται)

4. Η τρύπα φαίνεται να έχει γίνει με τρελλό photoshop γιατί υπάρχει εσωτερικά ια πιο σκούρα περιοχή και εξωτερικά μια πιο ανοικτής απόχρωσης δακτύλιος μη ομόκτ(κατι σαν ημισέληνος). Δε θα πρέπει να ήταν ανάποδα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαίνεται οτι κάποιος από την philips ήθελε να βγάλει το συνγκεκριμένο δισκάκι έξω από τα εργαστήρια και να το πουλήσει αλλά στην διαδικασία κάτι πήγε στραβά και κατέληξε σε εσένα....

Time to make some money sir....

 

Αν υπάρχει κάπου ένα τέτοιο εργαστήριο της philips θα απέχει σίγουρα αρκετές χιλιάδες χιλιόμετρα από τα εργοστάσια που παράγουν τα dvd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φώτο μυρίζει έντονα πείραγμα και ας είμαστε λογικοί. 25 ΤΒ σε ένα δισκάκι όταν όλες οι μεγάλες εταιρείες παιδεύονται ακόμη για μερικές δεκάδες GB?

Mercy ρε mercy...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8000Mb/1.44Mb=5555 pes

25000GB/8GB=3125

 

gia pite gia prin 10 xronia se enan pou epeze me ta flopakia gia dual leyer kserete pws tha pethene sta gelia? to megethos tou apothikeftikou mesou den einai logos na einai fake... fisika prepei na vgoun kai ales fotografies ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...