Προς το περιεχόμενο

Μην πετάτε τίποτα! Χαρίστε το εδώ! [part 2]


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

...προσωπικά πχ μου την δίνει απίστευτα να θέλουν κάποιοι να το παίζουν "διασφαλιστές της έντιμης διακίνησης δωρεών". Δε θέλω βρ' αδερφέ τον οποιονδήποτε ΝΟΜΙΖΕΙ οτιδήποτε, να χώνεται εκεί που δεν τον έχει σπείρει κανείς και να διατείνεται χαριτωμενιές (και δυστυχώς τέτοιοι υπάρχουν μπόλικοι). Νομίζω πως είναι δικαίωμά μου να υπάρχω και να κινούμαι χωρίς να υπάρχει ανάγκη να πετάγεται ο κάθε χαριτωμένος και να ξερνάει την όποια χολή βγάζει το όποιο κόμπλεξ του (παραδείγματα άπειρα κατά καιρούς, όπου στοχοποιείται κόσμος που δεν έχει κάνει τίποτε κακό - απλώς καποιουνού του γκάβλωσε να τον δείξει με το δάχτυλο).

 

Επίσης προσωπικά δεν θεωρώ πως κανείς χρωστάει εξηγήσεις σε κανέναν. Κάτι σκηνικά του τύπου "σε ξέρω εσένα, έχεις πάρει εκείνο, εκείνο κι εκείνο μέσα σε τάδε μέρες" μου γυρνάνε τ' άντερα. Αν κάποιος που χαρίζει θεωρεί ότι για τους Χι λόγους το Ψι μέλος δεν δικαιούται να λάβει κάτι, γούστο του και καπέλο του, αλλά οι τριτοτέταρτοι που χώνονται και το παίζουν θεματοφύλακες "δικαιοσύνης" για λογαριασμό του χαρίζοντα, είναι επιεικώς για κρέμασμα.

 

 

Και για άλλη μια φορά προσωπικά, ναι, δεν αισθάνομαι άνετα όποτε ζητώ κάτι. Πόσο μάλλον όταν ξέρω ότι το βλέπουν και δεκάδες άλλα ζευγάρια μάτια (και δη κακόβουλα όπως είπα). Υποθέτω ότι δεν είμαι ο μόνος.

Είναι επίσης φορές που μου βγαίνει πιο εύκολο να ποστάρω δημόσια, κι άλλες που προτιμώ πρώτα να το "συζητήσω" με τον δωρίζοντα (για διάφορους λόγους. Χαρακτηριστικό το παράδειγμα του πρόσφατου Ράπτορ, που χρειάστηκε να εξηγήσω ολόκληρο σενάριο στον tiger, για να δούμε εάν παίζει να "συμφωνήσουμε". Ε όλο αυτό δεν νομίζω ότι αφορά κανέναν άλλον...).

 

Γενικά ο καθ' ένας μπορεί να έχει διάφορους ("θεμιτούς") λόγους. Κι από τη στιγμή που το ζήτημα λύνεται τόσο απλά με το ζήτημα "έλεγχος χρονικής προτεραιότητας", δε νομίζω ότι χρειάζεται να είναι "κανόνας" το δημόσιο ποστάρισμα κλπ. Πόσο μάλλον όταν η πλειονότητα των δωριζόντων είναι άτομα που χαρίζουν σε τακτική βάση και ξέρουν καλά τί παίζει με αυτούς που ζητάνε.

 

Όσο για τους "παρεξηγησιάρηδες" που λες, αυτοί έχουν αποδείξει ότι ΑΦΟΡΜΕΣ ψάχνουν για να γκρινιάξουν, ακόμη και σε περιπτώσεις που "όλα έχουν γίνει με τον κανονισμό". Οπότε, πώς ακριβώς πιστεύεις ότι ένας "ακόμη πιο σφιχτός κανονισμός", θα λύσει τα θέματα;

Δεν μ' αρέσει σαν πρόταση, δεν θυμίζει φόρουμ - Γιουρογκρούπ λογικές θυμίζει...

 

Το να χρησιμοποιήσεις p.m. επειδή πρόκειται για κάποια ειδική συνεννόηση που αναφέρεις στην 4η παράγραφο, οκ να το καταλάβω, αν και πάλι θα μπορούσε κανείς να δηλώσει δημοσίως το ενδιαφέρον του και οι λεπτομέρειες να πάνε στο p.m.

 

Οπότε ο βασικός και μοναδικός λόγος που προασπίζεσαι το αίτημα με p.m. είναι να μην σου την πούνε διάφοροι κακοπροαίρετοι ή συμπλεγματικοί.

Από την στιγμή όμως που είναι κοινώς καταδικαστέες οι συμπεριφορές που λες δεν το θεωρώ επαρκή λόγο να μετατρέψουμε το thread σε thread σκέτων ανακοινώσεων των δωρεών και οι συνεννοήσεις να γίνονται μέσω p.m.

 

Με βάση αυτά που λες, για να αποφύγουμε τους κομπλεξικούς δεν θα πρέπει να λέμε ούτε δημοσίως ένα ευχαριστώ στον δωρίζων αλλά να το λέμε κι αυτό κρυφά με p.m. για να μην μας πάρουν χαμπάρι και κράξουν οι κακοί.

 

Αν βάλω στην ζυγαριά από την μία τον δημόσιο διάλογο και τις δημόσιες ευχαριστίες που δίνουν αυτή την ωραία εικόνα στο thread και από την άλλη το κέρδος της αποφυγής κραξίματος από κάποιους κομπλεξικούς που λες με παράλληλη νεκροποίηση του thread και με το να γίνονται όλα παρασκηνιακά προτιμώ το 1ο.

 

Γενικά η νοοτροπία μου είναι να μην κρύβω τις πράξεις μου για να μην χαρακτηριστώ, όταν εγώ θεωρώ τις πράξεις μου σωστές και όταν θεωρώ πως οι χαρακτηρισμοί έχουν συμπλεγματικές καταβολές.

 

Απο κει και πέρα όπως προφανώς θα μου πεις, μπορεί ο καθένας να κάνει ότι θέλει από τα δύο. Δεν μου αρέσει καθόλου η ιδέα να πάρει το thread μία υπόγεια τροπή λόγω της παραπάνω bold νοοτροπίας αλλά είναι δικαίωμα του καθενός να έχει την νοοτροπία του.

 

Ο λόγος λοιπόν που θα ήθελα να είναι υποχρεωτική η δημόσια εκδήλωση ενδιαφέροντος είναι η αποφυγή αλλοίωσης του χαρακτήρα του thread χάριν νοοτροπιών που δεν συμμερίζομαι. Προφανώς είναι η άποψή μου και μόνο.

 

(..τέλος και πάλι δεν βλέπω την ανάγκη "να ενημερώνει έναν-έναν ο δωρίζοντας, τους..."άτυχους". Προσωπικά όποτε έχει τύχει να ζητήσω κάτι και δεν έλαβα απάντηση, ακόμη κι αν έβλεπα να ήμουν "πρώτος", απλά δεν ξαναενόχλησα. Για χαρισμαίικα πρόκειται στην τελική γαμώτο. Ούτε κάτι για το οποίο ίδρωσα, ούτε κάτι που "δικαιωματικά μου ανήκει". Μην το κάνουμε τόσο θέμα, και ΟΙΚΤΟΣ σε όσους "θέλουν να ξέρουν την σειρά τους". Να παν να γκετ ε λάιφ καλύτερα...)

 

Προσωπικά μου φαίνεται αγενές να μην απαντάω στον καθένα ξεχωριστά που μου στέλνει κάτι ακόμη κι αν δεν με αφορά αυτό το κάτι. Υποθέτω πως έτσι λειτουργούν και οι περισσότεροι γι αυτό το είπα ως μη πρακτικό τρόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Το να χρησιμοποιήσεις p.m. επειδή πρόκειται για κάποια ειδική συνεννόηση που αναφέρεις στην 4η παράγραφο, οκ να το καταλάβω, αν και πάλι θα μπορούσε κανείς να δηλώσει δημοσίως το ενδιαφέρον του και οι λεπτομέρειες να πάνε στο p.m.

 

Οπότε ο βασικός και μοναδικός λόγος που προασπίζεσαι το αίτημα με p.m. είναι να μην σου την πούνε διάφοροι κακοπροαίρετοι ή συμπλεγματικοί.

Από την στιγμή όμως που είναι κοινώς καταδικαστέες οι συμπεριφορές που λες δεν το θεωρώ επαρκή λόγο να μετατρέψουμε το thread σε thread σκέτων ανακοινώσεων των δωρεών και οι συνεννοήσεις να γίνονται μέσω p.m.

 

Με βάση αυτά που λες, για να αποφύγουμε τους κομπλεξικούς δεν θα πρέπει να λέμε ούτε δημοσίως ένα ευχαριστώ στον δωρίζων αλλά να το λέμε κι αυτό κρυφά με p.m. για να μην μας πάρουν χαμπάρι και κράξουν οι κακοί.

 

Αν βάλω στην ζυγαριά από την μία τον δημόσιο διάλογο και τις δημόσιες ευχαριστίες που δίνουν αυτή την ωραία εικόνα στο thread και από την άλλη το κέρδος της αποφυγής κραξίματος από κάποιους κομπλεξικούς που λες με παράλληλη νεκροποίηση του thread και με το να γίνονται όλα παρασκηνιακά προτιμώ το 1ο.

 

Γενικά η νοοτροπία μου είναι να μην κρύβω τις πράξεις μου για να μην χαρακτηριστώ, όταν εγώ θεωρώ τις πράξεις μου σωστές και όταν θεωρώ πως οι χαρακτηρισμοί έχουν συμπλεγματικές καταβολές.

 

Απο κει και πέρα όπως προφανώς θα μου πεις, μπορεί ο καθένας να κάνει ότι θέλει από τα δύο. Δεν μου αρέσει καθόλου η ιδέα να πάρει το thread μία υπόγεια τροπή λόγω της παραπάνω bold νοοτροπίας αλλά είναι δικαίωμα του καθενός να έχει την νοοτροπία του.

 

Ο λόγος λοιπόν που θα ήθελα να είναι υποχρεωτική η δημόσια εκδήλωση ενδιαφέροντος είναι η αποφυγή αλλοίωσης του χαρακτήρα του thread χάριν νοοτροπιών που δεν συμμερίζομαι. Προφανώς είναι η άποψή μου και μόνο.

 

 

Προσωπικά μου φαίνεται αγενές να μην απαντάω στον καθένα ξεχωριστά που μου στέλνει κάτι ακόμη κι αν δεν με αφορά αυτό το κάτι. Υποθέτω πως έτσι λειτουργούν και οι περισσότεροι γι αυτό το είπα ως μη πρακτικό τρόπο.

ας σταματήσει ρέ παιδιά αυτό.... Όλη την ώρα στο insomnia έρχεστε όλη σε αντιπαράθεση .Έλεος πια.τι έχετε να χώρισετε;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά η νοοτροπία μου είναι να μην κρύβω τις πράξεις μου για να μην χαρακτηριστώ, όταν εγώ θεωρώ τις πράξεις μου σωστές και όταν θεωρώ πως οι χαρακτηρισμοί έχουν συμπλεγματικές καταβολές.

 

Άρα πριν δοκιμάσουμε να κάνουμε κάποια δωρεά να φροντίζουμε για την διαφάνεια της διαδικασίας:

https://diavgeia.gov.gr/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα πριν δοκιμάσουμε να κάνουμε κάποια δωρεά να φροντίζουμε για την διαφάνεια της διαδικασίας:

https://diavgeia.gov.gr/

 

Εισται   υπερμαχος   της   γραφεικρατιας   κυριε...... :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα πριν δοκιμάσουμε να κάνουμε κάποια δωρεά να φροντίζουμε για την διαφάνεια της διαδικασίας:

https://diavgeia.gov.gr/

 

Όχι ρε θα βάζουμε καμπαρντίνα και γυαλιά με ψεύτικο μουστάκι για να μην μας πάρουν χαμπάρι και μας την πούνε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fun, όντως το ψιλοξεσκίσαμε, οπότε ας το σταματήσουμε εδώ (λέω εγώ τώρα - σε παρένθεση :ρ).

Αν δεν νόμιζα ότι ΕΙΝΑΙ γενικού ενιαφέροντος, δεν θα το συνέχιζα τόσο πολύ πάντως. Όμως όπως είπα, ηνάφ, νομίζω, ράιτ;

 

Κατά τ' άλλα, όντως δεν "χωρίζουμε κάτι" και απλά συζητάμε. Σόρι από εμένα για όσους κουράστηκαν με την κουβέντα (...τί θέλετε κι εσείς και την διαβάζετε πάντως; Σας τρώει ο...μπράουζέρ σας με φαίνεται...:ρ)

 

(...Φαν, κι ένα τελευταίο : όντως ούτε καν τα...δημόσια "ευχαριστώ" μου αρέσουν. Προτιμώ να τα λέω λάιβ στον άλλον, να του σφίγγω το χέρι και ν' αλλάζουμε μι' ανθρώπινη κουβέντα. Εκτός κι αν πρόκειται για εξαιρετική περίπτωση, και θέλω να "τιμήσω" τον άλλον ακόμη ΚΑΙ διαδικτυακά και "να το μάθουν κι όλοι". Είμαι μυστήριο τρένο, με "ιδιαίτερο" σύστημα αξιών, τί να κάνουμε...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fun, όντως το ψιλοξεσκίσαμε, οπότε ας το σταματήσουμε εδώ (λέω εγώ τώρα - σε παρένθεση :ρ).

Αν δεν νόμιζα ότι ΕΙΝΑΙ γενικού ενιαφέροντος, δεν θα το συνέχιζα τόσο πολύ πάντως. Όμως όπως είπα, ηνάφ, νομίζω, ράιτ;

 

Κατά τ' άλλα, όντως δεν "χωρίζουμε κάτι" και απλά συζητάμε. Σόρι από εμένα για όσους κουράστηκαν με την κουβέντα (...τί θέλετε κι εσείς και την διαβάζετε πάντως; Σας τρώει ο...μπράουζέρ σας με φαίνεται...:ρ)

 

(...Φαν, κι ένα τελευταίο : όντως ούτε καν τα...δημόσια "ευχαριστώ" μου αρέσουν. Προτιμώ να τα λέω λάιβ στον άλλον, να του σφίγγω το χέρι και ν' αλλάζουμε μι' ανθρώπινη κουβέντα. Εκτός κι αν πρόκειται για εξαιρετική περίπτωση, και θέλω να "τιμήσω" τον άλλον ακόμη ΚΑΙ διαδικτυακά και "να το μάθουν κι όλοι". Είμαι μυστήριο τρένο, με "ιδιαίτερο" σύστημα αξιών, τί να κάνουμε...)

 

Ναι κλείνει η κουβέντα εδώ μιας και ειπώθηκαν όλες οι οπτικές. Προφανώς και δεν έχουμε να χωρίσουμε κάτι και η συζήτηση γίνεται σε καλοπροαίρετο και φιλικό τόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΜΕ   ΠΑΡΑΚΑΤΩ.....

 

ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ   ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗΣ   INTEL  PENTIUM  4   630   SOCKET   775  SL7Z9

intel_pentium4_6xx_630_3000_2m_800_04a_s

 

http://ark.intel.com/products/27478/Intel-Pentium-4-Processor-630-supporting-HT-Technology-2M-Cache-3_00-GHz-800-MHz-FSB

 

ΠΑΡΑΛΑΒΗ    ΜΟΝΟ   ΑΠΟ  ΤΗΝ   ΕΔΡΑ   ΜΟΥ   ΠΙΣΩ   ΑΠΟ    ΕΦΕΤΕΙΟ   ΣΤΗΝ   ΛΕΩΦΟΡΟ   ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ   ΜΕΤΑ   ΤΙΣ   5  ΤΟΥ  ΜΗΝΑ   ΠΟΥ   ΘΑ   ΕΠΙΣΤΡΕΨΩ   Η    1  ΕΩΣ   4  ΤΟΥ  ΜΗΝΑ   ΠΟΥ   ΘΑ   ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ    ΣΤΑ   ΜΕΓΑΡΑ   ΑΤΤΙΚΗΣ  ΓΙΑ   ΤΥΧΟΝ   ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕΝΟΥΣ   ΓΥΡΩ   ΑΠΟ  ΤΗΝ  ΠΕΡΙΟΧΗ.

ΕΙΝΑΙ  ΣΕ   ΑΡΙΣΤΗ   ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ   ΧΩΡΙΣ   ΨΥΚΤΡΑ.

ΠΟΣΤΑΡΕΤΕ   ΠΡΩΤΑ   ΕΔΩ   ΚΑΙ   ΑΜΕΣΑ   ΣΤΕΙΛΤΕ    ΠΜ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πλακωσε η χούντα

 

Σορρυ απο αυτους που εκαναν like, αλλα επρεπε να σβηστεί και το δικο μου ποστ μαζι με τα αλλα,

Επεξ/σία από NikosKallithea
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΜΕ   ΠΑΡΑΚΑΤΩ.....

 

ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ   ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗΣ   INTEL  PENTIUM  4   630   SOCKET   775  SL7Z9

intel_pentium4_6xx_630_3000_2m_800_04a_s

 

http://ark.intel.com/products/27478/Intel-Pentium-4-Processor-630-supporting-HT-Technology-2M-Cache-3_00-GHz-800-MHz-FSB

 

ΠΑΡΑΛΑΒΗ    ΜΟΝΟ   ΑΠΟ  ΤΗΝ   ΕΔΡΑ   ΜΟΥ   ΠΙΣΩ   ΑΠΟ    ΕΦΕΤΕΙΟ   ΣΤΗΝ   ΛΕΩΦΟΡΟ   ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ   ΜΕΤΑ   ΤΙΣ   5  ΤΟΥ  ΜΗΝΑ   ΠΟΥ   ΘΑ   ΕΠΙΣΤΡΕΨΩ   Η    1  ΕΩΣ   4  ΤΟΥ  ΜΗΝΑ   ΠΟΥ   ΘΑ   ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ    ΣΤΑ   ΜΕΓΑΡΑ   ΑΤΤΙΚΗΣ  ΓΙΑ   ΤΥΧΟΝ   ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕΝΟΥΣ   ΓΥΡΩ   ΑΠΟ  ΤΗΝ  ΠΕΡΙΟΧΗ.

ΕΙΝΑΙ  ΣΕ   ΑΡΙΣΤΗ   ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ   ΧΩΡΙΣ   ΨΥΚΤΡΑ.

ΠΟΣΤΑΡΕΤΕ   ΠΡΩΤΑ   ΕΔΩ   ΚΑΙ   ΑΜΕΣΑ   ΣΤΕΙΛΤΕ    ΠΜ.

 

ενδιαφέρομαι !!

 

edit: αν μου τον στείλεις με αντικαταβολή..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...