Προς το περιεχόμενο

Μην πετάτε τίποτα! Χαρίστε το εδώ! [part 2]


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Update τελικα δουλευει απλα θελουν λιγο δυνατο πατημα τα πληκτρα.

Και χειριζεται κανονικα την συσκευη μου!!!!

Ευχαριστω και παλι!!!

Ευχαριστω.

Δεν το ειχα ξανακουσει αυτο.....και μου φενεται περιεργο να επιρεαζουν οι υπερηθρες το ραδιοφωνο.

Θα το δοκιμασω.

Ωραία.

 

Αν μπορείς καθάρισε την πλακέτα (καλύτερα με γομολάστιχα και καθαριστικό χωρίς λάδι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λύση που αναφέρθηκε με το οινόπνευμα είναι οκ (δοκιμασμένη και από μένα).

Δεύτερη λύση το...μπουγάδιασμα. Πιο συγκεκριμένα λύσιμο του τηλεκοντρόλ (εις τα εξ ων συνετέθη) και πλύσιμο κάθε κομματιού (πλακέτα, ελαστικό πληκτρολόγιο, case) με σαπουνόνερο και ελαφρό τρίψιμο με βουρτσάκι (νυχιών, οδοντόβουρτσα, κλπ). Μετά ξέπλυμα και καλό (εννοείται) στέγνωμα και το τηλεκοντρόλ είναι σαν καινούργιο.

Η λύση της μπουγάδας έχει το έξτρα πλεονέκτημα ότι λύνει και το θέμα του κολλήματος (ή της αργής ανταπόκρισης) των πλήκτρων το οποίο οφείλεται στην μπίχλα που με τον καιρό μπαίνει μέσα από το "πιάσε-πιάσε".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα περισσότερα (ίσως και όλα) είναι κουμπωτά και κάποια έχουν κι ένα βιδάκι κάτω από τις μπαταρίες σαν έξτρα.

Δυστυχώς στο άνοιγμα έχεις καλές πιθανότητες να σπάσεις λίγα ή αρκετά κλιπσάκια από αυτά που το συγκρατούν και άρα το (σωστό) κλείσιμο να είναι εφικτό ή και όχι.

Επίσης προσπαθώντας να το ανοίξεις με κάτι μεταλλικό (λάμα μαχαιριού, κατσαβίδι, κλπ) είναι σίγουρο ότι θα "τραυματίσεις" το πλαστικό και άρα θα δείχνει λίγο χάλια και "άγριο" στην υφή. Αρκετά βοηθητικά στο άνοιγμα είναι αυτά (τα δύο γαλάζια πλαστικά στα αριστερά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα τα καταφερα με ενα μικρο ισιο κατσαβιδακι. Το περασα σιγα σιγα περιμετρικα και ανοιξε. Οπως ειπατε και εσεις εσπασαν 2 3 δοντακια αλλα δεν εχει προβλημα, εκλεισε παλι κανονικα. Τα πληκρα τα επλυνα με υγρο πιατων, και τις επαφες με λιγο καθαρο οινοπνευμα, και τωρα δουλευει τελεια.

Ευχαριστω ολους για την βοηθεια!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαριζω τα παρακατω (IDE δισκος καρτα γραφικων AGP και καρτα δικτυου)

 

http://icecat.us/us/p/club3d/cga-s958tvd/video-cards-8717249402084-RADEON+9550SE+128MB+DDR-113227.html

 

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16833105123

 

Παραλλαβη μονο απο το σπιτι μου στο Περιστερι-Χρυσουπολη

Επεξ/σία από LLLEFTERIS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαριζω τα παρακατω (IDE δισκος καρτα γραφικων AGP και καρτα δικτυου)

 

http://icecat.us/us/p/club3d/cga-s958tvd/video-cards-8717249402084-RADEON+9550SE+128MB+DDR-113227.html

 

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16833105123

 

Παραλλαβη μονο απο το σπιτι μου στο Περιστερι-Χρυσουπολη

 

Με ενδιαφέρει η κάρτα γραφικών, αλλά δεν είμαι σίγουρος αν κάνει στον υπολογιστή που θέλω να την βάλω (βασικά, δεν θυμάμαι αν έχει AGP και δεν τον έχω εδώ, ώστε να το κοιτάξω τώρα). Μπορώ να σου απαντήσω αύριο-μεθαύριο, ώστε να το έχω τσεκάρει πρώτα;

 

Αν όχι, δεν θέλω να δεσμεύσω κανέναν, ας το πάρει τυχόν επόμενος ενδιαφερόμενος.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Μύρων

 

 

ΥΓ: Στον τίτλο γράφεις και για έναν σκληρό IDE, αλλά δεν είδα πληροφορίες ή link για αυτόν. Είναι ακόμη διαθέσιμος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ο δισκος βγηκε off μου εσκασε κατω πηγα να τον βαλω στου γιου μου για να δω αν εχει bad sectors

 

Πεθανε πριν φωναξει ζητω!

 

Την καρτουλα στην κραταω μεχρι την Κυριακη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ο δισκος βγηκε off μου εσκασε κατω πηγα να τον βαλω στου γιου μου για να δω αν εχει bad sectors

 

Πεθανε πριν φωναξει ζητω!

 

Την καρτουλα στην κραταω μεχρι την Κυριακη.

 

 

Διαπίστωσα ότι η μητρική στον υπολογιστή που θέλω να βάλω την κάρτα γραφικών είναι η Gigabyte 946GMX-S2 και δεν δέχεται κάρτες AGP :( , οπότε αποσύρω το ενδιαφέρον μου.

 

Χίλια ευχαριστώ για την προθυμία σου να μου κρατήσεις την κάρτα

 

Καλό Σαβατοκύριακο

Μύρων

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...