Προς το περιεχόμενο

-= Thermaltake Armor VA8000 Series Black Edition PC Case =- (800ΚΒ Photos)


kavaliotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό που φοβάσαι στα πλαινά των 5&1/4 που κουμπώνουν πάνω στα dvd, μην τα φοβάσαι, δεν έχουν ανάγκη από τίποτα... Έχω βάλει και βγάλει ένα σωρό πράγματα και δεν έχουν πάθει τίποτα.

 

Όσο για το βάρος, αν θέλαμε ελαφρύ, θα παιρναμε ασημί που είναι αλουμινένιο και ακριβότερο. Εγώ αυτό ήθελα, αλλά τότε που το πήρα δεν υπήρχε πουθενά σε στοκ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • 2 μήνες μετά...

αυτο εχω και εγω.πολυ καλο,αλλα με ενα σοβαρο μειονεκτιμα.

αμα χρειαστει να αλλαξεις ενα τροφοδοτικο γ@μ4τ@.

πρεπει να το ξυλωσεις ολο!

2 μηνες το εχω και δεν χρειαστηκε να το καθαρισω ακομα.μηδεν σκονη.

 

ΥΓ.ηταν τοσο δυσκολο να κανανε μια πατεντα,ωστε το τροφοδοτικο να μπαινει απο πισω?ειναι πολυ πολυπλοκο αυτο που εχουν κανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από 9 μήνες συμβίωσης με το armor....

σκόνη μέσα μηδέν,...μόνο τα φίλτρα μπροστά θέλουν μια- δυο φορές το χρόνο καθάρισμα...

τώρα προβληματάκια:

1) Όντως για να αλλάξεις τροφοδοτικό είναι λίγο μανίκι,

2)Θα ήταν πιο εύχρηστο να βάλουν τους δίσκους να βγαίνουν απο το πλαί, όπως στο junior....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έκλεισα 10μηνο με το Armor. Συμφωνώ με τον darisg. Η θέση του τροφοδοτικού είναι δύσκολη, ιδιαίτερα με τα τροφοδοτικά που είναι λίγο μεγαλύτερα όπως τα galaxy της enermax. Οι δίσκοι δεν με ταλαιπώρησαν πολύ γιατί επέλεξα για καλύτερο airflow να τους βάλω δίπλα στο τροφοδοτικό. Στη συγκεκριμένη θέση δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολο το βάλε βγάλε.

Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος από το κουτί και ιδιαίτερα με το ότι δεν μπαίνει σκόνη στο εσωτερικό όπως είπαν και κάποια παιδιά πιο πριν.

 

Ορίστε και μερικές φωτογραφίες από το δικό μου το οποίο έβαψα μαύρο στο εσωτερικό (υπάρχει και άλλο σχετικό θέμα, απλά τις βάζω επειδή πρόκειται για το συγκεκριμένο κουτί). Στα μπροστινά hdd cases έβαλα ανάποδα τα fans για να φυσάνε κατευθείαν το hardware.

 

http://img155.imageshack.us/my.php?image=armor10ow4.jpg

http://img85.imageshack.us/my.php?image=armor11ca7.jpg

http://img85.imageshack.us/my.php?image=armor12wh1.jpg

http://img47.imageshack.us/my.php?image=armor5iy5.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο το μαύρο εσωτερικό..!

 

Μπορείς να πεις λεπτομέρειες για τη διαδικασία....

 

το άλλο σχετικό θέμα που λές, μπορείς να δώσεις link?

 

ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το βάψιμο πρέπει να περάσεις 2-3 μέρες χωρίς pc. Εγώ το έβαψα πριν πάω διακοπές :-). Πρέπει να τα ξηλώσεις όλα μα όλα από μέσα, να μείνει μόνο η λαμαρίνα. Το έβαψα με σπρέι μαύρο ματ για μεταλλικές επιφάνειες (έτσι το ζήτησα από το χρωματοπωλείο χωρίς να έχω υπόψιν μου κάποια μάρκα κλπ κλπ.)

 

Το ψέκασα 2 φορές για να σιγουρευτώ ότι δεν υπάρχουν κενά κλπ. Πρέπει να το αφήσεις 3-5 ώρες ανάλογα με τη ζέστη μέχρι το δεύτερο χέρι και 1 μέρα για σιγουριά μέχρι να ξαναβάλεις το hardware μέσα. Ο χρόνος που σου λέω είναι εντελώς σχετικός γιατί σαν ματ χρώμα στεγνώνει σχεδόν αμέσως αλλά ήθελα να είμαι απόλυτα σίγουρος. Εγώ για παράδειγμα το έκανα μέσα Αυγούστου που είχε πολύ ζέστη και πέρασα το δεύτερο χέρι σε 2 ώρες.

 

Το μόνο κακό σε όλο αυτό είναι ότι το χρώμα φεύγει (ξεφλουδίζει) στα σημεία που ακουμπάνε τα μέταλα μεταξύ τους. Η μπορεί να γίνει εύκολα γρατζουνιά ή να φύγει λίγο χρώμα αν ακουμπήσεις άτσαλα με τη μύτη του κατσαβιδιού μια βαμμένη επιφάνεια την ώρα που μαστορεύεις. Μαρκαδοράκι ανεξίτηλο κάνει τις απαραίτητες διορθώσεις σε τέτοιες περιπτώσεις.

 

Το θέμα που έλεγα είναι το "Φωτογραφίες modαρισμένων κουτιών/cases..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω το εχω και οντως και γαμω τα κουτια.Προβλημα με το τροφοδοτηκο δν παρατηρησα(ΤΤ toughpower 750w)bwtf.Παντως οντω τεραστιο ακομα δν το εχω γεμησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Το mod με το βαμμενο μαυρο πλαισιο, τα σπαει! Συγχαρητηρια φιλε και μπραβο σου!

Αν δεν φοβομουν να ξηλωσω μονος μου το hardware θα το παλευα σιγουρα και χαλαλι οι 2-3 pc-less μερες.

 

Τωρα για το θεμα της σκονης που προαναφερθηκαμε.

Τα μπροστινα πανελ ρουφανε την σκονη σαν να πεινανε. Μια φορα την εβδομαδα τα περναω με την ηλεκτρικη σκουπα απεξω και παπαλα.

Το εσωτερικο του κουτιου μετα απο ενα χρονο ειχε μαζεψει την σαρα και την μαρα και μπορει και καμια φιλη τους.

 

Κατοπιν συμβουλης απο συμφορουμιτη, αγορασα με 13 ευρω απο το leroy merlin (οποτε κατα πασα πιθανοτητα το βρισκεις και σε praktiker) ενα BLOWER.

bhx2500_act_2.jpg

 

To εβγαλα στο μπαλκονι, αφαιρεσα το πλαινο καπακι και εγινε του ανεμοστρόβιλου! Το προτεινω παιδια!

Λαμπικο το κουτι, σαν καινουριο! ;)

 

Καλοριζικο σε ολους που το παρηγγειλαν! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...