Προς το περιεχόμενο

Μουσική απο διαφημίσεις/εκπομπές (Radio & TV)


mrFrodo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σας!Παλι δύσκολα θα σας βάλω δυστυχώς...

Λοιπόν.. Είναι ένα τραγουδάκι που ακούγεται σε εκπομπές του στυλ Αρναούτογλου και τέτοια,και το βάζουν στα παιχνιδια που κάνουν,ή σε videakia που παίζουν στο fast forward,σαν να τρέχουν γρήγορα κλπ

 

το κομματι δεν έχει λόγια, εχει αρκετα γρήγορο tempo και θα μπορούσα να πω οτι φέρνει σε είδος ska.

(το έχω ακούσει και σε παιδικό πάρτυ,οταν παίζουνε μουσικές καρέκλες)

awaiting for your help!

 

Ενδεχομένως να είναι το τραγούδι τίτλων κλπ του Benny Hill. Λογικά θα το βρεις ως "Benny Hill Theme".

 

Γειααα σας και παλι,ελπιζω αυτη τη φορα να παρω μιαν απάντηση γιατι πιστεύω ζητάω κατι εύκολο.. το songi αυτο..

http://www.megatv.com/dance/video.asp?e=3516 πιστεύω καποιος θα το ξερει,ειναι αρκετα γνωστο..

ευχαριστω!!

 

Υ.Γ. αυτο το show έχει βάλει πολλές μπρίζες τελικά..

 

Michael Buble - Moondance!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9.4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ενδεχομένως να είναι το τραγούδι τίτλων κλπ του Benny Hill. Λογικά θα το βρεις ως "Benny Hill Theme".

 

 

 

Michael Buble - Moondance!

 

εχει πεσει μεσα και στα δυο αυτα ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την τριτη 20/3 στο so you think you can dance στη δευτερη χορογραφια τουbootcamp επαιζε ενα πολυ ωραιο hip-hop τραγουδι!το ψαχνω απεγνωσμενα!οποιοσ ξερει να με βοηθησει πλιζ!!!!!!!!!!!dyskoloytsiko einai

 

One minute man - Missy Elliott ίσως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκεινο που παιζει στην αρχη της διαφημισης της vodafone που λεει για τα τραγουδια που μπορουμε να κατεβασουμε, το βρηκε καποιος;

 

Δεν γνωριζει κανεις τελικα γι αυτο το τραγουδακι... εχω ρωτησει τους παντες! Εχω μπει σσε τοοοσα site αλλα δε μπορω να βρω τπτ. Στην αρχη υπεθεσα οτι ηταν καποιο remix απο Madonna αλλα δε νομιζω. Στο τραγουδι παντως ακουω την φωνη να λεει "dance" .. θα παξω και αν μαθω κατι θα σας πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

paidia thelo na rotiso pos legetai to tragoudi mporei na einai kai 2 tragoudia diaforetika pou akougetai sti diafimisi tou so you think you can dance gia to live tis tritis sas dino ena link na deite to binteaki oxi to tango stin arxi to epomeno thanx http://www.megatv.com/dance/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

paidia thelo na rotiso pos legetai to tragoudi mporei na einai kai 2 tragoudia diaforetika pou akougetai sti diafimisi tou so you think you can dance gia to live tis tritis sas dino ena link na deite to binteaki oxi to tango stin arxi to epomeno thanx http://www.megatv.com/dance/

 

exw tin entiposi pws to mono pou ekougete einai to tango .Diladi...

 

El Tango De Roxanne-Ewan McGregor, Jose Feliciano , Jacek Koman

apo to film «Moulin Rouge»

 

cristina?ti les?:-?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

exw tin entiposi pws to mono pou ekougete einai to tango .Diladi...

 

El Tango De Roxanne-Ewan McGregor, Jose Feliciano , Jacek Koman

apo to film «Moulin Rouge»

 

cristina?ti les?:-?

 

Ναι, το 1ο κομμάτι είναι αυτό. Έχει αναφερθεί ξανά. happy.gif

Για το 2ο κομμάτι όμως δεν ξέρω...

Υποθέτω πως εννοεί ο/η iridair το κομμάτι που ξεκινάει λίγο μετά το «Τρίτη βράδυ, στις 9, στο mega».

 

Ακούγεται ελάχιστα και δεν προλαβαίνω να καταλάβω τί μπορεί να είναι, αν είναι κάτι δηλαδή...

Μου θυμίζει διάφορα, αλλά δεν μου έρχεται κάτι συγκεκριμένο. happy.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά.Είμαι καινούριος στο forum και θα ήθελα την βοήθειά σας.Στο so you think you can dance αυτής της εβδομάδας που έλεγαν ποιοί είναι οι 20 καλύτεροι,όταν είπαν του Μιτς ότι πέρασε και βγήκε έξω έβαλαν ένα ωραίο τραγουδάκι, που έλεγε '' i got my mind say on you'' κάτι τέτοιο λέει.Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά.Είμαι καινούριος στο forum και θα ήθελα την βοήθειά σας.Στο so you think you can dance αυτής της εβδομάδας που έλεγαν ποιοί είναι οι 20 καλύτεροι,όταν είπαν του Μιτς ότι πέρασε και βγήκε έξω έβαλαν ένα ωραίο τραγουδάκι, που έλεγε '' i got my mind say on you'' κάτι τέτοιο λέει.Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Δεδομένου ότι δεν παρακολουθώ την εκπομπή, θα κάνω μια υπόθεση...

Μήπως έλεγε «I've Got My Mind Set On You»;

Πιθανότατα να είναι η εκτέλεση του George Harrison. Μπορεί να ακούστηκε και κάποια διασκευή του όμως. happy.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...