Προς το περιεχόμενο

Μουσική απο διαφημίσεις/εκπομπές (Radio & TV)


mrFrodo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να κάνω μια ερώτηση;

Στην καινούρια διαφήμιση τους Chivas Regal ακούγεται το Don't speak (το έλεγαν οι No Doubt με Gwen Stefani) σε διαφορετική εκδοχή από των No Doubt ή διαφορετική εκδοχή του Mermaid Song;

Νομίζω έχω ακούσει κάποια εκτέλεση του Don't speak σε μπαλάντα κάπως και νομίζω είναι σε διαφήμιση του chivas. Μπορείτε να μου πείτε αν είναι αυτό και ποια είναι η μπάντα στην εκτέλεση αυτή;

Ευχαριστώ.

Ελπίζω κάποιος να μπορέσει να ξεμπλέξει το κουβάρι.

Σε αυτήν που έχω πετύχει εγώ ακούγεται το «Mermaid Song» σε διαφορετική εκτέλεση, αλλά έχω την εντύπωση πως και πάλι η ερμηνεία είναι από την Sarah Khider. blink.gif

Δεν ξέρω σε ποια διαφήμιση ακούγεται η εκτέλεση του «Don't Speak». rolleyes.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Την είδα πριν από λίγο τη διαφήμιση.

Ηταν το Mermaid song και σε καποιο σημείο οι στίχοι μοιάζουν...

Sarah Khider αλλά με τι όνομα είναι αυτή η εκτέλεση αν θέλει κάποιος να τη βρει;Ρωτάω

γιατί υπάρχει και η άλλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη ΝΕΤ προβάλεται μια διαφήμηση της εταιρίας ανδρικών ρούχων GLOU. Το κομματι το εχω ακουσει και ολοκληρο και ειναι φοβερό . Μήπως ξέρεται ποιο είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την είδα πριν από λίγο τη διαφήμιση.

Ηταν το Mermaid song και σε καποιο σημείο οι στίχοι μοιάζουν...

Sarah Khider αλλά με τι όνομα είναι αυτή η εκτέλεση αν θέλει κάποιος να τη βρει;Ρωτάω

γιατί υπάρχει και η άλλη.

 

Παιδιά κι εγώ το ψάχνω αυτό και δεν βρίσκω τίποτα...

Το μόνο που μπόρεσα να βρω είναι ένα κλιπάκι με ολόκληρο το τραγούδι στο site του Chivas.

http://www.chivasregal.com/Section.aspx?sectionid=1&languageid=1&siteid=1&contenttype=0&contentid=0

 

Δεν είμαι και τόσο σίγουρος πάντως ότι η εκτέλεση είναι από Sarah Khider, ενώ οι στίχοι είναι ολόιδιοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mπορει να μου πει καποιος το τοπ 30 του village fm?

Προσπαθησα να μπω στο site του σταθμου ,αλλα πρεπει να υπαρχει καποιο προβλημα.

Οποιος τα ξερει ας τα γραψει :-D:-D:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά κι εγώ το ψάχνω αυτό και δεν βρίσκω τίποτα...

Το μόνο που μπόρεσα να βρω είναι ένα κλιπάκι με ολόκληρο το τραγούδι στο site του Chivas.

http://www.chivasregal.com/Section.aspx?sectionid=1&languageid=1&siteid=1&contenttype=0&contentid=0

 

Δεν είμαι και τόσο σίγουρος πάντως ότι η εκτέλεση είναι από Sarah Khider, ενώ οι στίχοι είναι ολόιδιοι...

 

Έχω την εντύπωση ότι είναι όντως Sarah Khider. Όπως επίσης ότι είναι και κάποιο mixaki του Chivas ίσως, παίζει απλά να άλλαξαν τη μουσική γιατί το 'ψαξα αρκετά αλλα δε βρήκα τίποτα καινούριο.

Μέχρι και σε κάτι κινεζικα sites λέγανε για διάσκευή hooverphonic, αλλα πάτωσε αυτή η εκδοχή. Δε βρήκα mermaid song από hooverphonic...

Δύσκολα τα πράγματα. :fear:

 

Όσο για την Amstel, παίδες αν έχετε κάποιο link με τη διαφήμηση καλό θα ήταν να το postarete μήπος και μπορούμε να βοηθήσουμε.;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά βοήθεια επειγόντως!! Καταρχάς καλημέρα κ κατα δεύτερον ψάχνω ενα κομμάτι πιάνο που ακούστηκε στο 3ο επεισόδιο των singles 2,5 (που προβλήθηκε κ απόψε) κ ξεκινούσε απο τη σκηνή ποy επισκέπτεται ο Φώτης τη Ράνια στο γραφείο της κ συνεχίζεται οταν μιλούν τα δύο αγόρια μεταξύ τους... http://www.greek-movies.com/series.html Σ αυτο το site μπορείτε να δείτε το επεισόδιο. Εγώ δυστυχώς δεν ξέρω πως να κάνω ενα sample για να το ακούσετε... Ευχάριστω πολύ in advance.. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά βοήθεια επειγόντως!! Καταρχάς καλημέρα κ κατα δεύτερον ψάχνω ενα κομμάτι πιάνο που ακούστηκε στο 3ο επεισόδιο των singles 2,5 (που προβλήθηκε κ απόψε) κ ξεκινούσε απο τη σκηνή ποy επισκέπτεται ο Φώτης τη Ράνια στο γραφείο της κ συνεχίζεται οταν μιλούν τα δύο αγόρια μεταξύ τους... http://www.greek-movies.com/series.html Σ αυτο το site μπορείτε να δείτε το επεισόδιο. Εγώ δυστυχώς δεν ξέρω πως να κάνω ενα sample για να το ακούσετε... Ευχάριστω πολύ in advance.. :)

 

Logika ennoeis egw gamatw tragoudaki... pou elege.... "Θα τους δεις να κλαίνε κρυφά ,είναι άνθρωποι μόνοι" loipon kai mena pou arese poly kai to brika.. einai oi MONITOR kai to kommati ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΟΝΟΙ oi stixoi edw ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξέρει κανείς τίτλο η site για να ακούσω το τραγούδι με τα ντραμς που παίζει στην διαφήμιση της Adidas? νομίζω διαφημίζει κάτι παπούτσια.

 

ψάξε στο youtube για διαφημίσεις της εταιρείας και λογικά θα τη βρεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Logika ennoeis egw gamatw tragoudaki... pou elege.... "Θα τους δεις να κλαίνε κρυφά ,είναι άνθρωποι μόνοι" loipon kai mena pou arese poly kai to brika.. einai oi MONITOR kai to kommati ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΟΝΟΙ oi stixoi edw ;)

 

auto pou les einai sto 2o episodio... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά βοήθεια επειγόντως!! Καταρχάς καλημέρα κ κατα δεύτερον ψάχνω ενα κομμάτι πιάνο που ακούστηκε στο 3ο επεισόδιο των singles 2,5 (που προβλήθηκε κ απόψε) κ ξεκινούσε απο τη σκηνή ποy επισκέπτεται ο Φώτης τη Ράνια στο γραφείο της κ συνεχίζεται οταν μιλούν τα δύο αγόρια μεταξύ τους... http://www.greek-movies.com/series.html Σ αυτο το site μπορείτε να δείτε το επεισόδιο. Εγώ δυστυχώς δεν ξέρω πως να κάνω ενα sample για να το ακούσετε... Ευχάριστω πολύ in advance.. :)

 

den to deixnei olo to epeisodio.. mipws einai to How to save a life apo tous The Fray?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...