Προς το περιεχόμενο

Μουσική απο διαφημίσεις/εκπομπές (Radio & TV)


mrFrodo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα και καλή χρονιά! Ψάψνω ένα τραγούδι που άκουσα σήμερα τυχαία σε μια εκπομπή του Alpha της Άσης Μπήλιου...Έχει μια jazz blues διάθεση και έπαιξε μετά τις αστροπροβλέψεις του κριού...λέει στο κουπλέ από ότι άκουσα When we stop...σε άλλη φάση στο ρεφραίν what a charming....ή κάπως έτσι Η εκπομπή είχε παίξει κανονικά την Κυριακή στις 30/12...Όποιος ξέρει κατι ας βοηθήσει-ευχαριστώωωωωωωωωω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή Χρονιά σε όλους,

είμαι καινούργιος στο forum και θα ήθελα να με βοηθείσετε να βρω 2 τραγούδια που ψάχνω.

1) τελευταία διαφήμιση cosmote οικογενειακή υπόθεση

2) διαφήμιση metaxa με τον αλιάγα στο bar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν,αυτή τη φορά θα βάλω πολύ δύσκολα.Όποιος ξέρει ποιο είναι το κομμάτι θα σώσει 2 ψυχές !!

 

Παραθέτω ένα βιντεάκι...

 

 

Το τραγούδι αρχίζει στο 00:30,ακολουθεί μια παύση στο 00:40,συνεχίζει στο 00:44 και τελειώνει στο 01:03 μετά από άλλη μια παύση ενδιάμεσα.

 

Γνωρίζει κανείς πιο είναι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν,αυτή τη φορά θα βάλω πολύ δύσκολα.Όποιος ξέρει ποιο είναι το κομμάτι θα σώσει 2 ψυχές !!

 

Παραθέτω ένα βιντεάκι...

 

 

Το τραγούδι αρχίζει στο 00:30,ακολουθεί μια παύση στο 00:40,συνεχίζει στο 00:44 και τελειώνει στο 01:03 μετά από άλλη μια παύση ενδιάμεσα.

 

Γνωρίζει κανείς πιο είναι ?

 

φίλε αυτό που ακούγεται στην αρχή είναι το "Alphaville - Big In Japan" για το υπόλοιπο δεν ξέρω δεν είναι από το ίδιο. πάρε και ενα link http://www.youtube.com/watch?v=mXPUkrz7Uow

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε αυτό που ακούγεται στην αρχή είναι το "Alphaville - Big In Japan" για το υπόλοιπο δεν ξέρω δεν είναι από το ίδιο. πάρε και ενα link http://www.youtube.com/watch?v=mXPUkrz7Uow

 

Ευχαριστώ και αυτό το ήθελα,αλλά πιο πολύ καίγομαι για το άλλο,εκείνο που λέει σε μια φάση lapatsaka(κάπως έτσι τέλος πάντων).Ευχαριστώ πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή χρονιά!!

Ψάχνω το τραγούδι που ακούγεται στο τέλος της εκπομπής "Πρωταγωνιστές" του Σταύρου Θεοδωράκη, με θέμα τις ζωές των μοναχών του Αγίου Όρους. Ακούγεται στο τέλος του βίντεο που παραθέτω πιο κάτω (σαν μουσική υπόκρουση στο slideshow με τις φωτογραφίες).

 

http://www.youtube.com/watch?v=h1I5zBM6Vas

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή χρονιά!!

Ψάχνω το τραγούδι που ακούγεται στο τέλος της εκπομπής "Πρωταγωνιστές" του Σταύρου Θεοδωράκη, με θέμα τις ζωές των μοναχών του Αγίου Όρους. Ακούγεται στο τέλος του βίντεο που παραθέτω πιο κάτω (σαν μουσική υπόκρουση στο slideshow με τις φωτογραφίες).

 

http://www.youtube.com/watch?v=h1I5zBM6Vas

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Είναι το SARABANDE από Georg Friedrich Handel

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, ξέρει κανείς το ελληνικό κομμάτι που ακούγεται στη διαφήμιση

της Amstel με το χριστουγεννιάτικο πάρτι στο σπίτι;

 

Πάει κάπως έτσι:

 

"...Νιώθω πως θέλω να εκραγώ

να φωνάξω

σ' ότι γκρίζο πάνω σου φοράς

χρώμα να αλλάξω

 

Να 'σαι καλά να 'μαι καλά

να μιλάμε

να 'σαι καλά να 'μαι καλά

να γελάμε..."

 

Έχω κάνει ΤΗΝ αναζήτηση και δεν το έχω βρει! Έχω ψάξει για τους στίχους, την διαφήμιση, τον τραγουδιστή αλλά ΤΙΠΟΤΑ!!! Έψαξα στο Internet γενικά, σε μηχανές αναζήτησης, σε ιστοσελίδες με στίχους τραγουδιών και στα περισσότερα γνωστά forums αλλά καμιά απάντηση! Έχω διαβάσει δεκάδες σελίδες με posts και μαντέψτε κάτι... ΟΛΟΙ ΤΟ ΖΗΤΟΥΝ ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑΕΙ!!! Και ρωτάω... ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ;! plz... :cry: μπορεί να μου πει κανείς μια πληροφορία, οτιδήποτε, για αυτό το κομμάτι; Δεν μπορεί να ήρθε από το πουθενά! Ολόκληρο Internet κάτι θα υπάρχει!!!! ΟΥΦ! Τα είπα και ηρέμησα... :-) όποιος ξέρει κάτι ας μας πει plz... Θα σώσει πολλές ζωές! :-)

 

Υ.Γ.: Sorry για το μεγάλο μήνυμα και για το αν κούρασα κάποιον... Απλά το θέλω το τραγούδι ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΑ!!! :-D :-D :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, ξέρει κανείς το ελληνικό κομμάτι που ακούγεται στη διαφήμιση

της Amstel με το χριστουγεννιάτικο πάρτι στο σπίτι;

 

Πάει κάπως έτσι:

 

"...Νιώθω πως θέλω να εκραγώ

να φωνάξω

σ' ότι γκρίζο πάνω σου φοράς

χρώμα να αλλάξω

 

Να 'σαι καλά να 'μαι καλά

να μιλάμε

να 'σαι καλά να 'μαι καλά

να γελάμε..."

 

Έχω κάνει ΤΗΝ αναζήτηση και δεν το έχω βρει! Έχω ψάξει για τους στίχους, την διαφήμιση, τον τραγουδιστή αλλά ΤΙΠΟΤΑ!!! Έψαξα στο Internet γενικά, σε μηχανές αναζήτησης, σε ιστοσελίδες με στίχους τραγουδιών και στα περισσότερα γνωστά forums αλλά καμιά απάντηση! Έχω διαβάσει δεκάδες σελίδες με posts και μαντέψτε κάτι... ΟΛΟΙ ΤΟ ΖΗΤΟΥΝ ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑΕΙ!!! Και ρωτάω... ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ;! plz... :cry: μπορεί να μου πει κανείς μια πληροφορία, οτιδήποτε, για αυτό το κομμάτι; Δεν μπορεί να ήρθε από το πουθενά! Ολόκληρο Internet κάτι θα υπάρχει!!!! ΟΥΦ! Τα είπα και ηρέμησα... :-) όποιος ξέρει κάτι ας μας πει plz... Θα σώσει πολλές ζωές! :-)

 

Υ.Γ.: Sorry για το μεγάλο μήνυμα και για το αν κούρασα κάποιον... Απλά το θέλω το τραγούδι ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΑ!!! :-D :-D :-D

 

 

και εγω το ψάχνω αυτο το ταγουδι οποιος βρει κατι γι' αυτο ας μας πει;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...