Προς το περιεχόμενο

Μουσική απο διαφημίσεις/εκπομπές (Radio & TV)


mrFrodo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας

Γνωρίζει κανεις το μουσικο θέμα έναρξης της εκπομπής MEGA Σαββατοκύριακο

Το άκουγα δεκαετία 80 και σπαω το κεφάλι μου να το θυμηθώ:eek:

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Δημήτρης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα σας παιδιά!

Ψάχνω για ένα τραγούδι που ακούστηκε στο σήριαλ ''Ευτυχισμένοι Μαζί'', στο επεισόδιο της Παρασκευής, όταν ο Μάρκος και η Εύα ήταν στην παραλία και έγραψαν στην άμμο Μ+Ε.

Ευχαριστώ πολύ!!!!

 

 

-----Προστέθηκε 12/10/2008 στις 12 : 33 : 26-----

 

 

Καλημέρα σας παιδιά!

Ψάχνω για ένα τραγούδι που ακούστηκε στο σήριαλ ''Ευτυχισμένοι Μαζί'', στο επεισόδιο της Παρασκευής, όταν ο Μάρκος και η Εύα ήταν στην παραλία και έγραψαν στην άμμο Μ+Ε.

Ευχαριστώ πολύ!!!!

 

Βρήκα το επεισόδιο στο youtube. Κάντε search στο ''Ευτυχισμένοι Μαζί-Δεύτερος Κύκλος-Πρώτο Επεισοδιο''. Το τραγούδι ακούγεται από 2.34 μέχρι 3.21.

 

Ξανά ευχαριστώ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας και παλι!Μαζι με το προηγουμενο που ψαχνω,επισης αναζητω κι ενα αλλο ελληνικο τραγουδι.........Δυσκολακι το κοβω εγω μιας και δεν βρηκα τιποτα στον -κολλητο μου πλεον-Γουγλη...

Στις διαφημισεις του ΑΝΤ1 για το Ραδιο Αρβυλα..Βλεπουμε για λιιιιγα δευτερολεπτα μια κοπελα που τραγουδαει "Ο,τι στη μεση ειχα αφησει..."

Τωρα παιδια ο Θεος μαζι σας για να το βρειτε γιατι εγω σηκωνω τα χερια ψηλα!!!!:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακουγα πριν την εκπομπη του Αγρυπνου, Τσιλιμιδη

και επαιξε μια διασκευη ενος παλιου τραγουδιου της Δανάης (Στρατηγοπουλου)

 

"Ας ερχοσουν για λιγο" ο τιτλος του αυθεντικου.

 

Η διασκευη με ποιο τιτλο κυκλοφορει?

DJ...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακουγα πριν την εκπομπη του Αγρυπνου, Τσιλιμιδη

και επαιξε μια διασκευη ενος παλιου τραγουδιου της Δανάης (Στρατηγοπουλου)

 

"Ας ερχοσουν για λιγο" ο τιτλος του αυθεντικου.

 

Η διασκευη με ποιο τιτλο κυκλοφορει?

 

Δύο πολύ γνωστές:

 

  1. «Θάνος Αμοργινός & Αλέξης Καλοφωλιάς - Για Λίγο», από το soundtrack της ταινίας «Σώσε Με».
  2. «Μανώλης Φάμελος - Ας Ερχόσουν Για Λίγο»

 

Υπάρχουν κι άλλες όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας και παλι!Μαζι με το προηγουμενο που ψαχνω,επισης αναζητω κι ενα αλλο ελληνικο τραγουδι.........Δυσκολακι το κοβω εγω μιας και δεν βρηκα τιποτα στον -κολλητο μου πλεον-Γουγλη...

Στις διαφημισεις του ΑΝΤ1 για το Ραδιο Αρβυλα..Βλεπουμε για λιιιιγα δευτερολεπτα μια κοπελα που τραγουδαει "Ο,τι στη μεση ειχα αφησει..."

Τωρα παιδια ο Θεος μαζι σας για να το βρειτε γιατι εγω σηκωνω τα χερια ψηλα!!!!:lol:

 

Αν ξερει καποιος το συγκεκριμενο κομματι η το συγκροτημα ας απαντησει γιατι κι εγς το ψαχνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως ξερει κανεις το καμματι που παιζει στην διαφημιση του ant1 για το ραδιο αρβυλα μια κοπελα εμφανιζεται για λιγα δευτερολεπτα και λεει "Οτι στην μεση ειχα αφησει" σε ρυθμο hip-hop πιθανολογω......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά...ψάχνω να βρώ το τραγούδι απο αυτην την σειρά στο επεισόδια στην Υδρα που έχει μεσα στους στίχου ''το Μαρινάκι...'' ψιλοθυμάμαι κ την μελωδία αλλά δεν θυμάμαι κανέναν άλλο στίχο παρα μόνο οτι μιλούσε για ''το Μαρινάκι'' (έψαξα σε αρκετα site) αλλα τπτ. Όποιος θυμάται η γνωρίζει θα του ήμουν ευγνώμων.... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους!Είμαι καινούρια στο forum και ζητώ τα φώτα σας!Ξέρει κανείς ποιο είναι ένα τραγούδι που παίζει συνέχεια ο Εν Λευκώ και αναφέρει στο ρεφρέν hey my little honey bee .... you 're turning me ....?'Εχει αγγλικούς και γαλλικούς στίχους. Ελπίζω να το ξέρει κάποιος γιατί το ψάχνω τρελλά!Ευχαριστώ!

Επεξ/σία από katerinoulam
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπερα και απο μενα ψαχνω ενα τραγουδι το οποιο επαιξε σημερα στο Radio Arvila την στιγμη που μπηκε μεσα η Ευγενια να ανακοινωσει τα βιντεακια της μερας...Ειναι Βιτατο κομματι και σχετικα προσφατο....Ευχαριστω προκαταβολικα!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοίταξα στο θέμα για τραγούδια διαφημίσεων αλλά δεν υπάρχει...η διαφήμιση (ειδών υγιεινής...ασχολίαστο...) παίζει και στην TV αλλά για καλή μου τύχη η εταιρία την έβαλε και στο intro του site της. Αν το ξέρει κανείς ας απαντήσει ή ας στείλει pm

Το site είναι αυτό

http://www.kazakossa.gr/

 

ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας παιδιά!

Ψάχνω για ένα τραγούδι που ακούστηκε στο σήριαλ ''Ευτυχισμένοι Μαζί'', στο επεισόδιο της Παρασκευής, όταν ο Μάρκος και η Εύα ήταν στην παραλία και έγραψαν στην άμμο Μ+Ε.

Ευχαριστώ πολύ!!!!

 

 

-----Προστέθηκε 12/10/2008 στις 12 : 33 : 26-----

 

 

 

 

Βρήκα το επεισόδιο στο youtube. Κάντε search στο ''Ευτυχισμένοι Μαζί-Δεύτερος Κύκλος-Πρώτο Επεισοδιο''. Το τραγούδι ακούγεται από 2.34 μέχρι 3.21.

 

Ξανά ευχαριστώ!!!

 

 

Παιδια ναι αυτο το κομματι pleaseee καποιος αν ξερει ?

 

Εδω ειναι το επεισοδιο http://www.greektube.org/content/view/42191/2/ απο το 8λεπτο και μετα παιζει !!!!! Πωωωωωωωω ειναι φανταστικο !!!

 

 

υγ. Παιδια δεν ξερω αν το λινκ ειναι σωστο η οχι απο αποψη νομιμου κτλ με κανονες insomnia οκ μην με κραξει κανας διαχειριστης :cry::lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...