Προς το περιεχόμενο

Μουσική απο διαφημίσεις/εκπομπές (Radio & TV)


mrFrodo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά ξέρει κανείς τον τίτλο του τραγουδιού που ακούστηκε στον πρώτο επεισόδιο της δεύτερης σαιζόν της σειράς Ευτυχισμένοι Μαζί, στο σημείο που ο Μάρκος και η Εύα τρέχουνε στην παραλία, κυνηγιούνται, και ζωγραφίζουνε στην άμμο Μ+Ε κτλ κτλ;;;

 

Είναι πολύ γνωστό τραγουδάκι αλλά όσους έχω ρωτήσει κανείς δεν ξέρει τίτλο.. Αν μπορεί να βοηθήσει κανείς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στο σποτακι Φλογα, συλλογος φίλων παιδιού με καρκίνο ακούγεται το Sigur Rós-Sæglópur

Eπίσης σε κάτι μικρά βίντεο του ΑΝΤ1 για promotion του νέου λογοτύπου του σταθμού ένα απο τα τραγούδια που ακούγονται είναι Quantic - Time Is the Enemy και ένα άλλο Bonobo - Flutter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ξέρει κανείς τον τίτλο του τραγουδιού που ακούστηκε στον πρώτο επεισόδιο της δεύτερης σαιζόν της σειράς Ευτυχισμένοι Μαζί, στο σημείο που ο Μάρκος και η Εύα τρέχουνε στην παραλία, κυνηγιούνται, και ζωγραφίζουνε στην άμμο Μ+Ε κτλ κτλ;;;

 

Είναι πολύ γνωστό τραγουδάκι αλλά όσους έχω ρωτήσει κανείς δεν ξέρει τίτλο.. Αν μπορεί να βοηθήσει κανείς

 

Here you are my friend.

Check this page

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο σποτακι Φλογα, συλλογος φίλων παιδιού με καρκίνο ακούγεται το Sigur Rós-Sæglópur

Eπίσης σε κάτι μικρά βίντεο του ΑΝΤ1 για promotion του νέου λογοτύπου του σταθμού ένα απο τα τραγούδια που ακούγονται είναι Quantic - Time Is the Enemy και ένα άλλο Bonobo - Flutter

 

Σε ευχαριστω φίλε πολυ! Απιστευτο κομματακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, ρώτησα κάτι αλλά μάλλον σε λάθος μέρος, έπρεπε να το ρωτήσω εδώ. Ψάχνω το τραγούδι που ακούγεται στο τρέιλερ του σημερινού επεισοδίου 22-10-2008 της σειρας του αντ1 το κλειδι του παραδείσου.δε βγάζω τι λεει στο στίχο αλλά ειναι πολύ γνωστο και μάλλον πιο παλιο..

Ευχαριστώ πολύ!!

 

Άκυρο, βρέθηκε! Ήταν το Fade to Grey από Visage.

Επεξ/σία από amfitriti
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω και μερες ψάχνω ένα κομάτι το οποίο εχω την εντύπωση παίζει στη διαφημιση του iphone ή καποιου αλλου κινητού τηλεφώνου. Το τραγουδι κσεκιναει με κατι όργανα που θυμίζουν κατι ινδικο(ενχορδα με περιεργο ήχο) και όταν ξαναάκουσα το κομάτι σε ένα μαγαζι διαπίστωσα πως ειναι rap-hip hop ή κατι τέτοιο(αν και νομίζω οτι ήταν διασκευή). Πάντως οι στιχοι άρχιζαν ετσι:this is not a love song ή κάτι τέτοιο.

Ευχαριστώ για τη βοήθεια εκ των προτέρων, μου έχει σκαλώσει απίστευτα helpppp!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω και μερες ψάχνω ένα κομάτι το οποίο εχω την εντύπωση παίζει στη διαφημιση του iphone ή καποιου αλλου κινητού τηλεφώνου. Το τραγουδι κσεκιναει με κατι όργανα που θυμίζουν κατι ινδικο(ενχορδα με περιεργο ήχο) και όταν ξαναάκουσα το κομάτι σε ένα μαγαζι διαπίστωσα πως ειναι rap-hip hop ή κατι τέτοιο(αν και νομίζω οτι ήταν διασκευή). Πάντως οι στιχοι άρχιζαν ετσι:this is not a love song ή κάτι τέτοιο.

Ευχαριστώ για τη βοήθεια εκ των προτέρων, μου έχει σκαλώσει απίστευτα helpppp!

 

Για τσεκαρε.....

http://www.youtube.com/watch?v=RqAPbFm4tXQ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ξέρει κανείς τον τίτλο του τραγουδιού που ακούστηκε στο επεισόδιο της σειράς Ευτυχισμένοι Μαζί; Αυτό που έχει ως ήχο κλήσης στο κινητό της η Εύα και στο ρεφρέν λέει κάτι σαν "σλιπς τουνάιτ"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ξέρει κανείς τον τίτλο του τραγουδιού που ακούστηκε στο επεισόδιο της σειράς Ευτυχισμένοι Μαζί; Αυτό που έχει ως ήχο κλήσης στο κινητό της η Εύα και στο ρεφρέν λέει κάτι σαν "σλιπς τουνάιτ"

Μάλλον οι πληροφορίες μου δεν ήταν καλές. Αλλά ακούγοντας το στο ραδιόφωνο και με την βοήθεια του Γουγλη, το βρήκα Amy MacDonald - This Is The Life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά! Μηπως γνωρίζει κανείς ποιο είναι το τραγούδι που παίζει στην αρχή του trailer της ταινίας 'Καλά Κρυμμένα Μυστικά,Αθανασία'. Παραθέτω και το link για το trailer http://www.youtube.com/watch?v=v6ojcX84AX4

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...