Προς το περιεχόμενο

Μουσική απο διαφημίσεις/εκπομπές (Radio & TV)


mrFrodo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα! εγω θα ηθελα να μου πει καποιος για 2 τραγουδια απο μια διαφημιση του ραδιοφωνου προκειται για αρκετα δυσκολο ομως:( θελω να μαθω πως λεγονται τα δυο πρωτα τραγουδια που παιζουν στην διαφημιση του free radio 98.0 fm για το event Kahlua Sundays!! ευχαριστω εκ των προτερων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα! εγω θα ηθελα να μου πει καποιος για 2 τραγουδια απο μια διαφημιση του ραδιοφωνου προκειται για αρκετα δυσκολο ομως:( θελω να μαθω πως λεγονται τα δυο πρωτα τραγουδια που παιζουν στην διαφημιση του free radio 98.0 fm για το event Kahlua Sundays!! ευχαριστω εκ των προτερων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψάχνω ένα Ιταλικό τραγούδι (άντρας τραγουδάει) που έπαιξε σε κάποια εκπομπη του Μαμαλάκη γυρω στα Χριστούγεννα (λογικά μέσα στο Δεκέμβρη, βαριά αρχές του έτους). Ο Μαμαλάκης μαγείρευε στο σπιτι του ή τουλαχιστον σε κάποιου το σπιτι στην Ελλάδα, όχι εξωτερικό..

Αλλος μου το ζήτησε, οποτε δεν ξέρω πολλες λεπτομέρειες..

Οποιος ξέρει το τραγούδι ή έστω όποια τραγούδια Ιταλικά έπαιξαν στην εκπομπή του ας με βοηθήσει, αλλιως και όποιος μπορεί να μου πει ποιο ήταν ακριβώς το επεισόδιο, μηπως και το βρω για να ακουσω το κομμάτι και να το ψάξω μετά..

 

Thanks...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψάχνω ένα Ιταλικό τραγούδι (άντρας τραγουδάει) που έπαιξε σε κάποια εκπομπη του Μαμαλάκη γυρω στα Χριστούγεννα (λογικά μέσα στο Δεκέμβρη, βαριά αρχές του έτους). Ο Μαμαλάκης μαγείρευε στο σπιτι του ή τουλαχιστον σε κάποιου το σπιτι στην Ελλάδα, όχι εξωτερικό..

Αλλος μου το ζήτησε, οποτε δεν ξέρω πολλες λεπτομέρειες..

Οποιος ξέρει το τραγούδι ή έστω όποια τραγούδια Ιταλικά έπαιξαν στην εκπομπή του ας με βοηθήσει, αλλιως και όποιος μπορεί να μου πει ποιο ήταν ακριβώς το επεισόδιο, μηπως και το βρω για να ακουσω το κομμάτι και να το ψάξω μετά..

 

Thanks...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς το τραγούδι από την διαφήμιση της Knorr ;;;

 

Δεν ειμαι σιγουρος ποιο τραγουδι ειναι, αλλα μαλλον ειναι απο τον Israel "IZ" Kamakawiwo`ole. Σου δινω ενα link, και απο εκει ισως μπορεσεις να βρεις ακριβως το τραγουδι.

 

http://www.youtube.com/watch?v=5neuWiAlpm4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειμαι σιγουρος ποιο τραγουδι ειναι, αλλα μαλλον ειναι απο τον Israel "IZ" Kamakawiwo`ole. Σου δινω ενα link, και απο εκει ισως μπορεσεις να βρεις ακριβως το τραγουδι.

 

http://www.youtube.com/watch?v=5neuWiAlpm4

 

Ευχαριστώ. Θα το δω σπίτι γιατί τώρα είμαι δουλειά και δεν υπάρχει ήχος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψάχνω ένα Ιταλικό τραγούδι (άντρας τραγουδάει) που έπαιξε σε κάποια εκπομπη του Μαμαλάκη γυρω στα Χριστούγεννα (λογικά μέσα στο Δεκέμβρη, βαριά αρχές του έτους). Ο Μαμαλάκης μαγείρευε στο σπιτι του ή τουλαχιστον σε κάποιου το σπιτι στην Ελλάδα, όχι εξωτερικό..

Αλλος μου το ζήτησε, οποτε δεν ξέρω πολλες λεπτομέρειες..

Οποιος ξέρει το τραγούδι ή έστω όποια τραγούδια Ιταλικά έπαιξαν στην εκπομπή του ας με βοηθήσει, αλλιως και όποιος μπορεί να μου πει ποιο ήταν ακριβώς το επεισόδιο, μηπως και το βρω για να ακουσω το κομμάτι και να το ψάξω μετά..

 

Thanks...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειμαι σιγουρος ποιο τραγουδι ειναι, αλλα μαλλον ειναι απο τον Israel "IZ" Kamakawiwo`ole. Σου δινω ενα link, και απο εκει ισως μπορεσεις να βρεις ακριβως το τραγουδι.

 

http://www.youtube.com/watch?v=5neuWiAlpm4

 

Δεν κατάφερα να το βρω τελικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ψαχνω ενα κομματι που ακουστηκε στην εκπομπη τησ τατιανας σημερασ εδειχνε ενα ζευγαρι που ο αντρας ειχε παει στη στιγμη τησ αλιθειας και στο video που τουσ εδειχνε ακουγοταν αυτοτο κομματι ειναι γνωστο.οποιοσ μπορει......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο trailer για το σήριαλ Φίλα το βάτραχο σου που παίζει αυτή τη δευτέρα, παίζει ένα κομμάτι στο τέλος του. Δεν συγκράτησα περισσότερα. Ίσως έχει jazz στοιχεία, μου άρεσε. Αν το πετύχει κανείς και το ξέρει ας απαντήσει. Thanx.

 

A κ ένα άλλο κομμάτι που παίζει στη διαφήμιση prime eleven του ΑΝΤ1 πάλι. Αν το ξέρει κανείς..

http://www.youtube.com/watch?v=Q4cE0QBHE1o

 

απο,τι ειδα δεν σου εχει απαντησει κανεις οποτε μπορω ν σου πω εγω:-)

το δευτερο τραγουδι που ψαχνεις απο την διαφημηση του prime eleven ειναι το flashing lights του kanye west:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τελευταια διαφημιση του renault megane .

Sebastien Tellier - Divine

 

συμμετοχη γαλλιας eurovision 2008

http://www.youtube.com/watch?v=xSfsDjCsU5M

Επεξ/σία από ekkli
το ρωτησα δω αλλά το ηξερε η διπλανη μου k γω δεν τη πιστευα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H NET έχει φτιάξει ένα trailer για τις μεταμεσονύχτιες προβολές της -after midnight- κατά τη διάρκεια του οποίο παίζει ένα κομμάτι αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να το αναγνωρισω...

Αν το έχει αναγνωρίσει κάποιος ας γράψει εδώ ή ας μου στείλει ενα pm.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...