Προς το περιεχόμενο

Μουσική απο διαφημίσεις/εκπομπές (Radio & TV)


mrFrodo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας παιδια!!!μηπως ξερει κανεις το τραγουδι μαλλον ορχηστρικο που ακουγεται στην ταινια''λυκοφως'' στην αρχη με το ελαφι κ μετα καθολη τη διαρκεια της ταινιας σε διαφορες φασεις?ευχαριστω πολυ!!!ξερω οτι το ξερετε!!ειμαι σιγουρη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

γεια σας παιδια!!!μηπως ξερει κανεις το τραγουδι μαλλον ορχηστρικο που ακουγεται στην ταινια''λυκοφως'' στην αρχη με το ελαφι κ μετα καθολη τη διαρκεια της ταινιας σε διαφορες φασεις?ευχαριστω πολυ!!!ξερω οτι το ξερετε!!ειμαι σιγουρη

 

How I Would Die - Carter Burwell

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια βοηθεια καποιος ειδα την διαφημηση της σειρας Αγρια Παιδια του μεγκα και τρελαθηκα με το τραγουδι.Ξερει κανενας ποιο ειναι??

 

Ενα απο τα τραγουδια που εχουν χρησιμοποιηθει στα trailer ειναι το Chop Suey απο τους System Of A Down, δεν ξερω αν ειναι αυτο που ψαχνεις.

 

http://www.youtube.com/watch?v=_NrA28oo_ZQ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Καλησπερα, ειδα σημερα μια διαφημιση της Alpha Romeo, επαιζε ενα τραγουδι με ψιλο ηλεκτρονικη φωνη σαν παιδικη παραλληλα και ελεγε techno κατι στο τελος.... Βοηθεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, ειδα σημερα μια διαφημιση της Alpha Romeo, επαιζε ενα τραγουδι με ψιλο ηλεκτρονικη φωνη σαν παιδικη παραλληλα και ελεγε techno κατι στο τελος.... Βοηθεια?

 

Daft Punk - Technologic

 

http://www.youtube.com/watch?v=YtdWHFwmd2o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο trailer για το σήριαλ Φίλα το βάτραχο σου που παίζει αυτή τη δευτέρα, παίζει ένα κομμάτι στο τέλος του. Δεν συγκράτησα περισσότερα. Ίσως έχει jazz στοιχεία, μου άρεσε. Αν το πετύχει κανείς και το ξέρει ας απαντήσει. Thanx.

 

A κ ένα άλλο κομμάτι που παίζει στη διαφήμιση prime eleven του ΑΝΤ1 πάλι. Αν το ξέρει κανείς..

http://www.youtube.com/watch?v=Q4cE0QBHE1o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό είναι. Επί της ευκαιρίας θέλω να πω ότι η σειρά αυτών των διαφημίσεων είναι αηδιαστική και μου σπάει τα νεύρα.

Πόσο κακόγουστος μπορεί να είναι ένας διαφημιστής? (δεν λέω για το τραγούδι αλλά για τα "αστεία" των διαφημίσεων)

Επεξ/σία από katerina_a_86
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ για το λυκοφως.ηθελα να ρωτησω μηπως ξερει καποιος ποιο ειναι το ορχηστρικο που ακουγεται στο τρειλερ της ταινιας ΄΄The Curious Case Of Benjamin Button΄΄?ευχαριστω εκ των προτερων:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια!Εχω καιρο να ποσταρω εδω.Μπορειτε μηπως να μου πειτε ποιο ειναι το τραγουδι που επαιζε σε παλιοτερα επεισοδια της σειρας Μαυρα Μεσανυχτα αρκετα συχνα και παει καπως ετσι?

Away from every little thing...

 

Το λεει αντρας και η φωνη του ειναι ανατριχιαστικη.

Ευχαριστω :D

 

 

-----Προστέθηκε 17/1/2009 στις 10 : 49 : 45-----

 

 

Αααα σορρυ και για το διπλο ποστ αλλα θυμηθηκα κ ενα αλλο!Στο σημερινο σε επαναληψη επεισοδιο του Ποιος Μας Πιανει,την ωρα που το αυτοκινητο επεφτε στον γκρεμο,επαιζε ενα τραγουδι που ελεγε συνεχεια "si senior".

Ποιο ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ηθελα να ρωτησω μηπως ξερει καποιος ποιο ειναι το ορχηστρικο που ακουγεται στο τρειλερ της ταινιας ΄΄The Curious Case Of Benjamin Button΄΄?ευχαριστω εκ των προτερων:-)

 

Αν κατάλαβα το σωστό τρέιλερ,είναι το Aquarium από το Carnival of the Animals του Camille Saint-Saens.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω πολύ καιρό την μουσική των τίτλων της ελληνικής σειράς της κρατικής τηλεόρασης "Καπνισμένα Σύννεφα" (έτσι νομίζω την λένε), η οποία πρόσφατα προβάλλεται σε επανάληψη. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω το κομματι π ακουγετε στην διαφημιση mad ή watch up που ειναι σε πρασινο φοντο κ παιζει ενα τραγουδι χωρις vocal ειναι γνωστο αλλα δεν μπορω να το βρω. Ευχαριστώ.

 

edit το βρηκα και ελεγα μοιαζει πολυ με το speed up απο τον ιδιο ητανε Fedde Le Grand & Funkerman feat. Dorothy & Andy Sherman - 3 Minutes To Explain .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...