Προς το περιεχόμενο

DORYFORIKO INTERNET


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Epeidi sta downloads oi taxuthtes einai trelles...(to eida) egw katebazw me thn dial up me peripou 5.0 ekei katebazei me 90.0 ews 400.0 !!! kai epeidi sta downloads den exeis thl kai den xrewnese arxizei na m'aresei polu... apo karta poia marka kai poio montelo mou proteinetai ? (keraia 120)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<A HREF="http://www.satspeed.gr" TARGET=_blank>http://www.satspeed.gr</A> <P>Έχω πει παλιότερα ότι είμαι συνεργάτης. <BR>Και έχω εξηγήσει πως δουλεύει.<P>1. on-line <BR>2. Δίνεις τη θέση του αρχειου στο προγραμματάκι που συνεργάζεται με το δορυφόρο και σε 24 ώρες στο φέρνει στο PC μεσω δορυφόρου και όχι on-line (χωρίς ISP) με τρομερή ταχύτητα.<BR>Κατεβάζει ISO σε 7' !!!!<P> smile.gif Sakis smile.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

file antaptora diabase kai ayto <BR>.mia apanthsh se ana erothma peripoy idio me to diko soy .perisotera sto <A HREF="http://www.satleo.gr" TARGET=_blank>www.satleo.gr</A> <BR>Στην πράξη σημαίνει μεγάλη ταχύτητα downloading σε αρχεία και γρήγορο serf. <BR>Ωστόσο, έχει αποδειχτεί ότι το ποιο γρήγορο internet <BR>είναι αυτό που προσφέρουν οι ISDN συνδέσεις, <BR>το οποίο βγαίνει και φτηνότερο από το "δορυφορικό".<P>Αναλυτικά:<BR>Το δορυφορικό internet απαιτεί: <BR> Δορυφορικό κάτοπτρο, <BR> κάρτα modem υπολογιστή για δορυφορική λήψη δεδομένων, <BR> συμβατική dial up σύνδεση σε επίγειο provider και <BR> απλό modem τηλεφωνικής γραμμής.<P>Τι πληρώνεις: <BR>Κανονική dial up σύνδεση σε "επίγειο" provider, <BR>που σου χρεώνει κανονικά την τηλεφωνική γραμμή. <BR>Συνδρομή στον δορυφορικό provider, <BR>που σου στέλνει τα δεδομένα μέσω δορυφόρου. <BR>Δύο συνδρομές δηλαδή.<P>Πως δουλεύει το δορυφορικό internet: <BR>Με την επίγεια dial up, ζητάς μέσω του επίγειου provider σου οτιδήποτε. <BR>Αυτός το μόνο που κάνει, είναι να ενημερώνει τον δορυφορικό. <BR>Ο δορυφορικός στο στέλνει μέσω δορυφόρου, <BR>και τα λαμβάνεις με το δορυφορικό σου modem.<P>Στον Hotbird δεν υπάρχει ακόμα υπηρεσία internet, <BR>μόνο στους Astra υπάρχει η Europe On Line, <BR>που καλύτερα μην μπλέξεις μαζί της <BR>(είναι χειρότερη και από συμβατική απλή dial up). <BR>Σε 3-4 χρονάκια ίσως, τώρα όχι! Να φτηνύνει, να γίνει συμφέρουσα <BR>από ταχύτητες, να έχει λιγότερες απαιτήσεις και βλέπουμε<P>Στις 16 μοίρες, υπάρχει μία άλλη υπηρεσία, <BR>που για την ώρα <BR>(μέχρι να γίνουν πολλοί οι χρήστες της) είναι ταχύτατη, <BR>αλλά ταυτόχρονα είναι και τσουχτερή για τον απλό χρήστη <BR>(η ISDN στην πράξη, σου έρχεται μισή τιμή ακριβώς!). <BR>Εκεί μιλάμε όμως για 16 μοίρες, η Nova είναι στις 13, <BR>οπότε χρειάζεσαι και δεύτερο πιάτο. <BR>Με παράκεντρο LNB κάτι γινότανε, <BR>αλλά με μεγαλύτερο κάτοπτρο από αυτό που έχεις!<P>Φυσικά, τέτοιες υπηρεσίες υπάρχουν και σε άλλους δορυφόρους <BR>(οι Ρώσοι έχουν από τις 36 ανατολικά πχ, και οι γάλλοι από τους Telecom), <BR>αλλά δεν έχουν διεθνή παρουσία για να τις ξέρω.<BR>Ελπίζω να σε βοήθησα να κατάλαβες κάτι.<P>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή εγώ έχω τον εξοπλισμό (Win Dvbs Hauppage-Sat Dish) και ψάχνω για συνδρομή πήρα τηλέφωνο όλες τις σχετικές εταιρίες στην ελλάδα και έμαθα τα εξής:<BR> Αρχές Δεκεμβρίου όλοι φέρνουν καινούργια πακέτα σύνδεσης με πολύ καλές ταχύτητες αλλά και κόστος σχετικά αυξημένο (60-70 το χρόνο). Τώρα κανείς δεν δίνει συνδρομή (εκτός europe online) γιατί οι ταχύτητες έχουν πέσει πολύ λόγω απότομης αύξησης των χρηστών.<BR> Πάντως κάτοπτρο 1,50 είναι παραπάνω από αρκετό και πολύ φτηνο. Μπορείς να βάλεις μέχρι και 4 παράκεντρα Lnb για άλλους δορυφόρους και tv.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry gia auto pou tha rwthsw alla eimai asxetos kai den xerw an stekei!!! Den mporoume na exoume mia keraia pou na phgainei kai stis 13 kai stis 16 moires? Ennow bebaia me kapoion mhxanismo pou na girizei katalila thn keraia!<p>[This message has been edited by vooda (edited 28-11-2000).]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που λες (κινητή κεραία) υπάρχει βέβαια αλλά το κόστος είναι πολυ μεγαλύτερο. Γιαυτό το λόγο προτιμούνται τα παράκεντρα LNB.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θα ήταν καλύτερο να πάρω (για να κατεβάζω γρήγορα);Μια κάρτα για δορφορικό internet (όλα τα υπόλοιπα τα έχω βλ. πιάτο κτλ) ή να περιμένω να πάρω DSL;<BR>Και κάτι άλλο που ίσως φανεί λίγο χαζό.Θα μπορώ να κατεβάζω απο παντού με το δορυφορικό<BR>internet όπως πχ i-drive;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το δορυφορικό μόνο κατεβάζεις γρήγορα με to DSL και ανεβάζεις και κατεβάζεις. Για κόστος δεν ξέρουμε τίποτα ακόμα για το DSL εδώ και πότε θα έρθει.<BR>Το τι ταχύτητα θα πετύχεις (είτε με Sat είτε με DSL) σε ένα download εξαρτάται από τον server που σου στέλνει.<BR> Πάντως στο Sat σε offline download η μεγάλη ταχύτητα είναι συνήθως εγγυημένη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

File Galio , o OTENET exei kanei hdh kinhsh , afou edwse se 5oo users peiramatika ADSL grammes.To pws dielexthkan aftoi oi tyxeroi den eimai sigouros.Polloi lene sthn "tyxh".Omws ellada einai afth .....xwra tou "mesou" kai tou rousfetiou..........Makari kai stous ypoloipous users. grin.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...