Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ είμαι ο πιο άτυχος μέσα στο forum...Μ. Τρίτη αγόρασα το πακέτο' date=' ακόμα περιμένω ενεργοποίηση. Τους πήρα τηλέφωνο χτές 13/5 και αφού περίμενα αρκετά μου είπανε οτι δεν τους είχανε σταλεί τα απαραίτητα δικαιολογητικά. !!!! Τρελλάθηκα όταν το άκουσα.!!!! Πήρα στο Multirama και αφού μίλησαν και αυτοί με την υπηρεσία του ΟΤΕ που λαμβάνει τις αιτήσεις μου είπαν οτι όλα ειναι ΟΚ. Άλλωστε αν δεν λαμβάνανε τα δικαιολογητικά απο τον ΟΤΕ θα ειδοποιούσαν το κατάστημα. (Ταυτόχρονα γίνεται και μια on-line αίτηση και διασταυρώνονται τα στοιχεία.) Τώρα το θέμα είναι οτι δεν ξέρω τι να κάνω και με ποιόν να μιλήσω. Έχω απογοητευτεί πάρα πολύ απο αυτή την κατάσταση που μετάνιωσα που το πήρα. Πιστεύω οτι κάποια μαλ...κεία έχει κάνει ο ΟΤΕ. Απο τότε που αγόρασα το πακέτο κανένας δεν με έχει πάρει τηλέφωνο ούτε για επιβεβαίωση, όπως έγινε σε πολλούς εδώ μέσα.

Λέω να περιμένω και την Δευτέρα, και αν πάλι δεν γίνει τίποτα, να πάω να τα σπάσω όλα στον ΟΤΕ.

Έχει να προτείνει κανείς κάτι ?...Έχω πάρει και στο 8011135555 και στο 134 και ο ένας με πετάει στον άλλο...[/quote']

 

distixos prepei na tous ksexeseis agriws giati h polu eugeneia den aresei se merikous merikous edw sto Elladistan ap'oti fainetai...proteimane me to agrio...oi NEADERTAL!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 82
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Τριτη μεσημερι αιτηση.Ο ΟΤΕ εδωσε την γραμμη ADSL την Δευτερα!Μετα καθε μερα μιλαγα με το helpdesk ΟΤΕΝΕΤ "εχω την γραμμη δεν μου δινετε και την συνδεση" αλλα επρεπε να τους ειδοποιησει ο ΟΤΕ οτι ειναι πραγματι ενεργη!Στο ενδιαμεσο εκανα χρηση της ευγενικης προσφορας της forthnet (24 ωρες δωρεαν προσβαση που κρατησε αρκετα παραπανω).Τελικα σημερα μου εδωσαν και τον κωδικο και ενεργοποιησαν την συνδεση ADSL.

Παλι καλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον απο τα λιγα που εχουν γραφτει...Ρε παιδια δεν πατε να παρετε 1 σοβαρο modem να ενεργοποιησετε και τη γραμμουλα και γενικα να τα κανετε ολα μονοι σας...

 

Διοτι modem της πλακας

 

Κινδυνος συνεχης με τον πΟΤΕ

 

130? συνολο ε δεν ειναι και μεγαλη η διαφορα αν παρεις 1 Modem γυρω στα 70?...Βαλε και για αρχη ρε παιδι μου αν δε παιζουν λεφτα 256

 

Εγω ετοιμαζομουν να βαλω αλλα με το που ειδα Modem και διαβασα πως παιζει να γινεται οτι και με Forthnet λεω μπαααααααααααααααα...Περιμενε...Στη χειροτερη Ιουλιος ερχεται...Περιοδος εκπτωσεων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα κι εγώ πρόσφατα adsl kit και ως τώρα είμαι πολύ ευχαριστημένος. Κατεβάζει γρήγορα και από σελίδες και p2p. Η ενεργοποίηση τους είχε πάρει 6 μέρες συμπεριλαμβανομένου Σαββατοκύριακου άρα 4 εργάσιμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Επειδη ειμαι λιγο πισω στο θεμα dsl...

οταν πας να παρεις ενα "κουτι" η να κανεις κανονικη συνδεση πρεπει πρωτα να

εχεις κανει αιτηση στον οτε?η αυτο το κανει αυτοματα η εταιρια που κανεις την συνδεση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

molis agoraseis to kouti, to katastima apo to opoio to agorases tha steilei mia aitisi stin otenet. autoi kanoun oloi tin douleia. esi aplos perimeneis na energopoiithei. se pernoun tilefono kai eisai etoimos gia serfarisma.

 

aplos plironeis... auto isxiei kai gia ola ta "koutia":otenet, forthnet ktl

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι είδα στο site της otenet η προσφορά συνεχίζεται και τον Ιούνιο. Διάβασα επίσης οτι έπαιζε και mp3 player δώρο αν έπερνες το πακέτο από γνωστό πολυκατάστημα. Ισχύει ακόμα αυτό? Θέλω να βάλω μόνο για τρεις μήνες adsl και το συγκεκριμένο πακέτο με βολεύει. Kατά συνέπεια ψάχνω να δω αν μπορώ ακόμα να επωφεληθώ από κάποια extra ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν κάτι τελευταίο , αν και έχει ειπωθεί ξανά, αλλά για να είμαστε 100% σίγουροι.

Τα 130 αυτά ευρώ αφορούν όλα τα κόστη που προκύπτουν για την σύνδεση. Στο λογ/σμο του ΟΤΕ δε θα αναφέρεται τίποτα παραπάνω. Μόνο οι κλήσεις και το πάγιο τους, έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα παγια για 3μηνες θα ειναι τελικα πληρωμενα, ή μονο η adsl γραμμη?

π.χ

1) παγιο isdn,κλησεις ή

2) παγιο isdn,κλησεις + παγιο adsl

και μετα τους 3μηνες +adsl παγιο/συνδρομη (50e)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι έγινε ρε παιδιά? κανείς? Επιβεβαίωση θέλουμε. Εγώ πάντως πιστεύω ότι είναι το 1) που είπε ο sot78--->στον λογ/σμό του ΟΤΕ στο τρίμηνο αυτό θα έχουμε το πάγιο pstn/isdn + κλήσεις. Τίποτα περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Afou to grafei kathara sto site ti symperilamvanetai sto kit.

 

modem, telos energopoiisis, 2(3) mines pagio grammis, 2(3) mines pagio ISP.

 

Opote ston logariasmo tou OTE gia tous 2(3) aftous mines tipota ektos apo to pagio PSTN/ISDN kai oi tilefonikes kliseis.

 

Meta to peras ton 2(3) minon to pagio tis grammis/ISP den tha erxetai ston logariasmo tou OTE alla ksexoristos logariasmos.

 

Chryssa

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Afou to grafei kathara sto site ti symperilamvanetai sto kit.

Θέλουμε να τα ακούμεεε :P

Πέρα από την πλάκα, μια επιβεβαίωση δεν είναι και τόσο κακό να ζητάς από κάποιους που ήδη χρησιμοποιούν το πακέτο. Έτσι κι αλλιώς ένα "έτσι όπως τα λέτε είναι" χρειαζόμασταν.

Τέλος πάντων...πήρα την απάντηση που χρειαζόμουν οπότε ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Επειδή σκέφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο πακέτο, θα ήθελα τελικά να μου πει κάποιος αν το modem που δίνει είναι όντως διακοσμητικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...