Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

meta apo polles oikonomies kai anamoni mpika kai ego ston kosmo tou ADSL. i prosfora tou ote mou fanike kali kai xtes agorasa to paketo "theOnDSL" me 130 euroudakia gia treis mines.

 

tora menei na do poso tha perimeno. elpizo grigora... gia oti neotero tha epanertho.

 

p.s exei kanenas paromoia empeiria? an kai to proion einai teleutaias kikloforias. elpizo na min kano tin kaki arxi :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 82
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
apo to na trecho me tin forthnet kai opote thelo na alakso ISP na prepei na ksanarchizo apo tin archi kalitera ondsl...kai opote goustaro pao forthnet etc....choris talaipories

Μην είσαι και τόσο σίγουρος. Κατά 99% η γραμμή ανήκει στην Otenet (OnDSL line λέει στο πακέτο ;)) και όταν θελήσεις να φύγεις από την Otenet θα πρέπει να ξαναρχίσεις από την αρχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

KGP kai egw xwris na 8elw na se apogohteusw pisteuw pws otan 8a 8elhseis na alla3eis provider 8a prepei na..ftou kai ap thn arxh!Makari na mporeis meta to trimhno na alla3eis xlwmo omws mou fainetai,sto logariasmo tou ote fainetai oti exeis adsl grammh?Giati egw pou eixa in a box de fainotane pou8ena,oute sthn arxh oute twra pou 8elw na alla3w provider..ypomonh kai 8a deis loipon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Epeidh me valate se ypopsies phra thlefwno kai rwthsa..fysika kai prepei na synexisete me otenet meta tous 3 mhnes mou eipane me kostos 50 kai kati lepta,de 8ymamai akrivws!Auta loipon gia to ondsl...!!

 

 

pigene sto forum tou adslgr.com kai tha deis...den thimame pou akrivos einai to post oti den eise ipochreomenos na kratiseis ton idio ISP.... estile ena melos email kai pire episimi grapti apantisi...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι το συζητάτε, δεν τίθεται καν θέμα συζήτησης. Η γραμμή ανήκει στην OTEnet (και όχι στον ΟΤΕ, έχει διαφορα) και αν θελήσετε να αλλάξετε provider, πρεπει να προηγηθεί διακοπή γραμμής και εκ νέου ενεργοποίηση (με οτι αυτό συνεπάγεται..)

 

PS. Αυτό που λέω ισχύει 100% και οχι μόνο για το OnDSL αλλά και για όλα τα πακετα των διαφόρων provider. Ελπίζω κάποια στιγμή να δώσουν την δυνατότητα της φορητότητας των γραμμών ADSL, ωστε να μπορούμε να αλλάζουμε ISP χωρίς χρονοβόρες διαδικασίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζετε ότι θα μιλούσα στον αέρα?Τηλέφωνο πήρα στον ΟΤΕ και σας λέω ότι μου έιπανε:η γραμμή πράγματι ανήκει στον ΟΤΕ και αν θέλω μετα τους 3 μηνες να συνεχισω με άλλη εταιρεία θα πρέπει να αρχίσω απο την αρχή!Για όποιον πήρε το πακέτο και δε με πιστεύει ας τους καλέσει να δει αν λέω ή οχι την αλήθεια.Αφού και εγώ ήθελα να το πάρω για την αδερφή μου,όμως με τα όσα μου είπε το μετάνιωσα φυσικα!Το κόστος άλλωστε μετά την πάροδο των 3 μηνών είναι απαγορευτικό.Τώρα για το τί γραφει ο καθένας στο adslgr τι να πω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

meta apo polles oikonomies kai anamoni mpika kai ego ston kosmo tou ADSL. i prosfora tou ote mou fanike kali kai xtes agorasa to paketo "theOnDSL" me 130 euroudakia gia treis mines.

 

tora menei na do poso tha perimeno. elpizo grigora... gia oti neotero tha epanertho.

 

p.s exei kanenas paromoia empeiria? an kai to proion einai teleutaias kikloforias. elpizo na min kano tin kaki arxi :-)

 

 

Πρέπει να έρθει κάποιος τεχνικός στο σπίτι για να γίνει αυτή η ενεργοποίηση; Ενδιαφέρομαι και εγώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι το συζητάτε' date=' δεν τίθεται καν θέμα συζήτησης. Η γραμμή ανήκει στην OTEnet (και όχι στον ΟΤΕ, έχει διαφορα) και αν θελήσετε να αλλάξετε provider, πρεπει να προηγηθεί διακοπή γραμμής και εκ νέου ενεργοποίηση (με οτι αυτό συνεπάγεται..)

 

PS. Αυτό που λέω ισχύει 100% και οχι μόνο για το OnDSL αλλά και για όλα τα πακετα των διαφόρων provider. Ελπίζω κάποια στιγμή να δώσουν την δυνατότητα της φορητότητας των γραμμών ADSL, ωστε να μπορούμε να αλλάζουμε ISP χωρίς χρονοβόρες διαδικασίες.[/quote']

 

 

epidi tinchanei na eime apo autous pou diavazo tous orous prin ipograpso...diavase tous!!! tha ekplageis -ego toulachiston eucharista-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...