Προς το περιεχόμενο

Forza Motosport Vs Gran 4


spown

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά' date=' αυτό με το "τεστ" των 2 οδηγών το προσπερνάω, σίγουρα θα υπάρχουν πολλές παράμετροι που δεν τις γνωρίζουμε και γενικά είμαι δύσπιστος ως προς τέτοιες "δοκιμές". Θα ήμουν εξίσου δύσπιστος αν είχαν βγάλει το Forza καλύτερο.

Επίσης νομίζω ότι σημασία έχει και τι video gaming experience είχαν οι 2 οδηγοί.

[/quote']

 

 

Συμφωνω.Απλα η λογικη του τεστ ηταν ποσο αληθοφανης ηταν η οδηγικη εμπειρια στα 2 παιχνιδια και κατα ποσο μπορεσε ο καθε οδηγος να επωφεληθει απο την εμπειρια της μιας ημερας παιχνιδιου για να κανει καλυτερους χρονους στην πραγματικη πιστα.Βεβαια ο Αμερικανος ηταν ψιλοκουλος (Ω τι εκπληξη...) και για αυτο ηττηθηκε κατα κρατος απο το Jap boy...Αν και δεν εχω παιξει Forza, δε μου αρεσαν τα υπερβολικα animated γραφικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συμφωνω για τα γραφικα, σε καποια σημεια τα γραφικα του GT4 ειναι παρωχημενα και μοιαζουν πολυ με το GT3.Για παραδειγμα, αν ειναι τερμα χαμηλομενη η αναρτηση, καμια φορα το λαστιχο φαινεται σαν να ''τρυπαει'' το μπροστινο φτερο του αυτοκινητου.Ομως, το πιο σημαντικο ειναι οτι στο GT4 βλεπεις διαφορες απο αμαξι σε αμαξι, ακομη και για μοντελα που εχουν απλα διαφορετικο κυλινδρισμο...Με αλλα λογια ειναι πιο ψαγμενο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

apla re paidia einai to ka8ena to kalutero paixnidi tis ka8e consolas oswn afora ta driving simulators .. osoi dn exou kai ta 2 dn mporoun na poun .. prepei na to exei pai3ei kairo to ka8e paixnidi gia na 3ereis ...

 

padws genika emena mou aresei perissotero to gt4 apla epeidi exw suni8isei ola ta proigoumena kai epeidi polu apla me to koloxeiristirio tou xbox 3enerwnw..dual schock rockz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι σωστος εισαι.Εγω δεν εχω δοκιμασει το Forza, οπως το εκοψα με το ματι...Παντως και το GT4 δυσκολα παιζεται με dual shock, ακριβως επειδη δεν μπορεις να κανεις full customization στους χειρσμους.Πχ εγω αλλαζω ταχυτητα απο το δεξι stick και στριβω με το αριστερο...Ελα ομως που το GT4 δεν επιτρεπει να τα βαλω ετσι αλλα μονο αντιθετα...Οποτε, πηρα ενα τιμονακι και ησυχασα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι πρέπει αδερφέ, μόνο με τιμονάκι τα ευχαριστιέσαι αυτά τα παιχνίδια. Κι αν πάρει κάποιος κι αυτό το απίθανο PS2 τιμόνι (GT Driving Force Pro δεν το λένε?) που φέρνει 900 μοίρες rotation, τότε μπορεί να παίζει για χρόνια. (Δεν ξέρω άλλο τιμόνι που να στρίβει τόσο πολύ, αν ξέρετε εσείς και υπάρχει και για PC, πείτε το μου να το πάρω!)

 

Πάντως ανεξάρτητα της σύγκρισης Forza-GT4, προσωπική μου άποψη είναι ότι το joypad του XBOX υπερέχει στα συγκεκριμένα παιχνίδια λόγω της ύπαρξης των αναλογικών wings. Δεν έχω καταφέρει ποτέ να "οδηγήσω" πισωκίνητο (με TRC off) χωρίς κάποιου είδους αναλογικό γκάζι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να το λες κατι θα ξερεις για το χειριστηριο του XBOX.Ναι ειναι εξαιρετικο το GT Driving Force Pro, εγω εχω το ''απλο'' logitech.Και απο αυτο ειμαι αρκετα ευχαριστημενος, το συστηνω ανεπιφυλακτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως, το driving force pro της Logitech απλά δεν παίζεται.Πέρυσι που βγήκε το GT4 αγόρασα ps2 και το τιμονάκι μόνο κ μόνο γι` αυτό το παιχνίδι. Είναι απίστευτη η αίσθηση που σου δίνει το τιμόνι. Σαν να οδηγείς πραγματικά. Αλλά και τα ποδοστήρια δεν πάνε πίσω, το φρενάρισμα ας πούμε, διαφέρει από αυτοκίνητο σε αυτοκίνητο. Σε άλλο θέλει πολύ πίεση το πεντάλ για να φρενάρει, σε άλλο λιγότερη. Γενικά είναι μοναδική εμπειρία. Το Forza Motorsport δεν το έχω παίξει, αλλά πολύ θα ήθελα για να δω αν είναι τόσο καλό όσο ακούγεται.. #Χαιρετώ#

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ηξερα πως το driving force pro της Logitech δινει δυνατοτητα διαφορετικης αισθησης στο φρεναρισμα...Τελειο!Εγω εχω το απλο της Logitech(αυτο με το μπλε τιμονι).Ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...