Προς το περιεχόμενο

Me ponaei to kefali!!!!!!!!!!!!


crach13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Gia na min anoigo kainourio topic, agorasa mia 19ara sony tft, tin rithmisa gia analysi 1280*1024 72hz kai ta mikra grammata ta deixnei me poly sharpness , den einai katholou entona kai smooth όπως θέλω.. ti mporo na kano? Evala to programmataki tis microsoft "cleartype tuning" kai veltiothike arketa i katastasi. Για συχνότητα τι προτείνετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ το έχω στα 1024χ768 @100hz Sony G220... Ομως στα παιχνίδια που πέφτει πολύ στα 60 HZ,εκεί με ενοχλεί κάπως ..

 

tin eixa kai egw. einai thema drivers (exeis nvidia?). xreiazatai to RivaTuner gia na ksekleidwseis kai na kaneis override ta default refresh rates

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gia na mhn anoixw kai allo topic...mias kai eimai sympasxwn me ton vazelo filo mias kai exw 105S 15' !! thelw na orisw mia monomaxia ...osoi pistoi proselthete !!!

LG1915S Vs LG1780Q

Diaforetikes Intzes alla ..kathe sxoleio tha me voithisei !!!

ante vrika kai ego mia parigoria esto kai apo "gavraki"!!!exo piksi filaraki.g@miset@!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους έχουν CRT οθόνες και αντιμετωπίζουν το πρόβλημα με τα 60Ηz στα παιχνίδια και για όσους θέλουν να βρουν τα όρια της οθόνης τους (γιατί οι οθόνες ανεβάζουν παραπάνω Hertz σε κάθε ανάλυση από τα επίσημα), υπάρχει το θαυματουργό προγραμματάκι Refresh Lock.

 

8) 8) 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους έχουν CRT οθόνες και αντιμετωπίζουν το πρόβλημα με τα 60Ηz στα παιχνίδια και για όσους θέλουν να βρουν τα όρια της οθόνης τους (γιατί οι οθόνες ανεβάζουν παραπάνω Hertz σε κάθε ανάλυση από τα επίσημα)' date=' υπάρχει το θαυματουργό προγραμματάκι Refresh Lock.

 

8) 8) 8)

Δεν υπάρχει περίπτωση όμως αυτό να είναι καταστροφικό για την οθόνη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει περίπτωση όμως αυτό να είναι καταστροφικό για την οθόνη?

 

Από δική μου εμπειρία μπορώ να πω πως όχι.

 

Τη δουλεύω εδώ και 3 χρόνια περίπου 1Hz κάτω από το όριο (δηλαδή εκεί που χαλάει η εικόνα).

 

Αν δώσουμε πολλά Hertz παραπάνω τότε η οθόνη μπαίνει αυτόματα σε κατάσταση stand-by, οπότε έτσι προφυλάσσεται από ζημιά.

 

8) 8) 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...