Προς το περιεχόμενο

Me ponaei to kefali!!!!!!!!!!!!


crach13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
exo tin eksis aporia.eixa tin othoni mou sta 1024 sta 75hz kai mou ponese to kefali.logika apo ta matia proilthe o ponos.prepi na exo psila ta herz???tora evala 800x600 kai 100herz.ante na anoiksoume kai mia sizitisi me thema tin iatriki!!!

 

To oti se ponese to kefali mporei na ofeiletai se polla pragmata ektos apo thn analysh ths othonhs! Opws oi wres ergasias, h stash tou swmatos, tyhon prwima shmadia mywpias klp!

 

Epishs otidhpote panw apo 72Hz thewreite apodekto gia ta matia!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτιδηποτε κατω απο 85 δημιουργει πονοκεφαλο. ακομα κ το 85 ειναι οριακο... επισης αν εχεις 15αρα (προφανως θα την εχεις χρονια) εξασθενουν τα χρωματα κ θολωνει η εικονα, κ αυτο προκαλει ζαλαδα πονοκεφαλο κ ναυτια, μεχρι να αλλαξω οθονη τα βιωνα ολα αυτα... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλύτερα είναι να χρησιμοποιείς την οθόνη στα 800 χ 600 στα 100 hz, παρά σε μεγαλύτερη ανάλυση γιατί τότε όπως παρατήρησες η συχνότητα πέφτει στα 75

 

κάτω από τα 85 hz θα κουράζεσαι πολύ εύκολα και θα έχεις συπτώματα ζαλάδας κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1280 x 1024 έχω εγώ με 85Hz συχνότητα...Είναι μιά χαρά.Θα προτιμούσα περισσότερα Hz αλλά δεν βγάζει παραπάνω η οθόνη μου σ'αυτή την ανάλυση και δεν θέλω να την μειώσω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίεργο πάντως μια οθόνη να βγάζει στα 1024x728 μόλις 75hz ενώ στα 800x600 να βγάζει 100. Για ψάξε το. Κανονικά έπρεπε να βγάζει 85. Ποιό μοντέλο είναι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sony g220 9 ores seri sto autocad kai den katalaba tipota 1152*864 100 hz.alaxe othoni i o rithmos ananeosis ftaiei.den leo gia esena alla genika ,ayto einai ena paradeigma gia olous pou pistevoun stin ataka fthino kai kalo.pare mia tft kata protimisi kai katse kai enan mina den tha katalabeis tipota

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα λενε τα παιδια, μην παιζεις με τα ματια σου, κ παραλληλα με ζαλαδες πονοκεφαλους που σου χαλανε ολη τη μερα. μακρια απο tft ομως (εμενα με κουραζει, ας ειναι και eizo), παρε μια καλη crt.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...