Προς το περιεχόμενο

Photos from your cameras


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

johan0497 μου άρεσαν οι φωτογραφίες σου γιατί παρουσιάζουν κάτι το διαφορετικό σε σχέση με αυτά που έχουμε συνηθίσει να βλέπουμε εδώ στην Ελλάδα!

Προσωπικά Θα τις προτιμούσα χωρίς τόσο έντονο shadow-highlights. Ιδίως στην τελευταία το halo effect είναι πολύ έντονο πάνω από τις πολυκατοικίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

johan0497 μου άρεσαν οι φωτογραφίες σου γιατί παρουσιάζουν κάτι το διαφορετικό σε σχέση με αυτά που έχουμε συνηθίσει να βλέπουμε εδώ στην Ελλάδα!

Προσωπικά Θα τις προτιμούσα χωρίς τόσο έντονο shadow-highlights. Ιδίως στην τελευταία το halo effect είναι πολύ έντονο πάνω από τις πολυκατοικίες.

 

Χαίρομαι που σου αρέσουν και σε ευχαριστώ για την ματιά και το σχόλιο.

Όσο για το Halo effect που λες,ήταν τα πρώτα μου βήματα πάνω στην HDR επεξεργασία και γι'αυτό αυτό το αποτέλεσμα.

Ωστόσο αν και γενικά δεν μ'αρέσει ούτε εμένα,σε μερικές το άφησα να υπάρχει γιατί δεν μου καθόταν και πολύ άσχημα στο μάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ανατολη απο το σπιτι μου πριν λιγες μερες.

 

 

p1030193a.jpg

p1030195u.jpg

p1030194f.jpg

p1030197l.jpg

p1030198.jpg

 

 

Ισως θα έδειχνε καλύτερα αν έκοβες μέχρι ένα σημείο το σκοτεινό μέρος της φωτό, μιας και ο ουρανός είναι αυτός που μας ενδιαφέρει, όπως παρακάτω περίπου.

 

 

p1030193a.jpg

 

 

p1030198qr.jpg

 

 

Επίσης κανα 2 είναι θολές. Καλύτερα να ανεβάζουμε μια καλή φωτό του ίδιου θέματος (την ιδανική για μας λήψη), γιατί οι υπόλοιπες δεν έχουν να προσφέρουν και κάτι παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...