Προς το περιεχόμενο

Photos from your cameras


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ωραίος ο Ntinaras που το είδε!

Λοιπόν η λήψη ειναι με nd φίλτρο για να κερδίσω στοπ έκθεσης και αν δεν κανω λάθος γιατί ειμαι απο το κινητό τωρα πρέπει να ειναι 8 δευτερόλεπτα λήψη..με αυτο τον τροπο βγαίνουν τα νερά "παγωμένα".

 

Το ISO λοιπόν ειναι 400 γιατί ειναι ξεχασμένο στο auto,εχω και με 100 αλλα αυτη μου άρεσε περισσότερο σαν τελικό αποτέλεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες μας έκανε τέλειο ουρανό λίγο πριν την Δύση...

 

DSC_1410PanoramaPP.jpg

 

DSC_1440_1_2_tonemapped-3.jpg

πως έχεις πετύχει τόσο ωραία χρώματα? με τι τις έχεις επεξεργαστεί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως έχεις πετύχει τόσο ωραία χρώματα? με τι τις έχεις επεξεργαστεί?

 

Σ'ευχαριστώ αρχικά :)

 

Η πρώτη έχει ελάχιστο Lighroom. Κι αυτό για τις σκιές κλπ, στο χρώμμα δεν την πείραξα σχεδόν καθόλου (λίγο vibrance μόνο).

 

Η 2η είναι HDR γι αυτό έχει και σύννεφα και έδαφος να φαίνονται και τόσο ζωντανά χρώματα. Και πάλι, ελάχιστο lightroom.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ'ευχαριστώ αρχικά :)

 

Η πρώτη έχει ελάχιστο Lighroom. Κι αυτό για τις σκιές κλπ, στο χρώμμα δεν την πείραξα σχεδόν καθόλου (λίγο vibrance μόνο).

 

Η 2η είναι HDR γι αυτό έχει και σύννεφα και έδαφος να φαίνονται και τόσο ζωντανά χρώματα. Και πάλι, ελάχιστο lightroom.

εξαιρετικές! μπράβο! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που με έχει ψιλοχαζέψει με την 2η εντωμεταξύ, είναι πως το μπροστινό παγκάκι -λόγω του hdr, υποθέτω- έχει "μπλέξει" με τα χόρτα που βρίσκονται πίσω του κι έχει αποκτήσει το εφέ της διαφάνειας + τα χόρτα που βγαίνουν κανονικά μπροστά και ανάμεσα του και μου ενισχύεται ακόμα περισότερο η ψευδαίσθηση, σαν να εμφανίζεται εκείνη τη στιγμή/σαν ολόγραμμα ας πούμε... (λίγο ακόμη και περιμένω να εμφανιστεί επάνω του καθιστός o dr.who ένα πράμα =p). Πέρα από την πλάκα, όμορφη φωτο συνολικά, αλλά πραγματικά όποτε την κοιτάω το βλέμμα μου καθηλώνεται στο παγκάκι-"φάντασμα". Τγε μπιεν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

axip2e.jpg

 

2l9jv2q.jpg

 

2luqv86.jpg

 

23kp5bo.jpg

 

 

οταν ανακαλυψα πριν 3 χρονια τι ειναι το μακρο που εχει η καμερα μου τρελάθηκα, δεν ξερω και εγω ποσες τετοιες εχω, αυτες ειναι προσφατες

χωρις εφε χωρις τιποτα, copy paste απο την μνημη

 

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...