Προς το περιεχόμενο

Photos from your cameras


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Είχα την χαρά για ακόμη μια φορά να δημοσιεύσω φωτογραφία μου στο Περιοδικό Φωτογράφος,αυτή τη φορά στο Μονοθεματικό Τεύχος Νο7 με θέμα την Macro Φωτογραφία!

 

Handcrafted.jpg

 

https://www.flickr.com/photos/113609109@N03/19435942751/in/dateposted-public/

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

 

Πάνε με το ύψος! :P

 

Όχι, πάντα :P. Ξέρω κοπέλες ψηλότερες από εμένα (είμαι 1.86) και με μικρότερες πλάτες, αλλά και με μεγαλύτερες είναι τυχαίο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όμορφη. Να μην είχαν πλακώσει και την ματζέντα στο τύπωμα...

 

Δεν είναι τόσο έντονο στο τύπωμα,φαίνεται κακό στη φώτο που τράβηξα εγώ το περιοδικό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, πάντα :P. Ξέρω κοπέλες ψηλότερες από εμένα (είμαι 1.86) και με μικρότερες πλάτες, αλλά και με μεγαλύτερες είναι τυχαίο.

 

 

Ειδικά μιλούσα όχι γενικά! :P :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, φαίνεται -λόγω κοντραστ /λευκά- ότι δεν έχεις πειράξει την φωτο του περιοδικού, αλλά φαντάστηκα ότι είναι σίγουρα έντονη η διαφορά και στο live βλέποντας την κανονική από δίπλα...

Having said that και με το δεδομένο ότι είναι και λιγότερο από αυτό που φαίνεται εδώ όπως λες, έστω κι έτσι δεν θα έλεγα πως στέκεται κι από μόνο του -άνευ σύγκρισης με την αυθεντική- ως "κακό" το τυπωμένο. Ιmho, είναι τέτοιο το αντικείμενο /θέμα, που θα μπορούσε άνετα -αναλόγως τον φωτισμό+χρώματα στο χώρο /φόντο- να έχει γράψει φυσιολογικά κάποια περισσότερα κόκκινα, χωρίς να φαίνεται ξένο επάνω του.

 

Απλά μου έκανε εντύπωση γιατί θα περίμενα σε περιοδικό φωτογραφίας να είναι με το μαστίγιο και τα δοκίμια παραμάσχαλα στην εκτύπωση... τεσπά (enough scullyist, enough! =p), βάζοντας στην άκρη τα "ψειρίσματα" λόγω occupational hazard, να κλείσω λέγοντας ότι "χάνομαι" εκεί που χάνεται και το θέμα.

dsdsa.jpg?noCache=1436099736

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά μου έκανε εντύπωση γιατί θα περίμενα σε περιοδικό φωτογραφίας να είναι με το μαστίγιο και τα δοκίμια παραμάσχαλα στην εκτύπωση... τεσπά (enough scullyist, enough! =p), βάζοντας στην άκρη τα "ψειρίσματα" λόγω occupational hazard, να κλείσω λέγοντας ότι "χάνομαι" εκεί που χάνεται και το θέμα.

 

Για να μην χανόταν το θέμα όπως λες θα έπρεπε να είχα τα ακόλουθα:

Τρίποδο,γιατί είναι μόνο μια λήψη και handheld.

Παραπάνω χρόνο.

Και την υπομονή του ανθρώπου που είχε στήσει τον πάγκο του για να πουλήσει τα κοσμήματα..

 

Όπως καταλαβαίνεις περνώντας μια βόλτα χωρίς ιδιαίτερο εξοπλισμό δεν μπορείς να κάνεις και focus stacking..πόσο μάλλον όταν δεν έχεις τον χρόνο και το θέμα που φωτογραφίζεις δεν σου "ανήκει" ας το πούμε έτσι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε συ, το "χάνομαι" ήταν με την άκρως κολακευτική του έννοια!. Είπα να μην το "σιροπιάσω" με έξτρα smiling smiley, αλλά τελικά, να που χρειαζόταν =p Ευτυχώς που δεν είχες τρίποδο, χρόνο κι υπομονή, ωραία η λεπτομέρεια κλπ φωτογραφικά "P.c.", αλλά εγώ εκεί μαγκώνω και χαζεύω, στο βάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε συ, το "χάνομαι" ήταν με την άκρως κολακευτική του έννοια!. Είπα να μην το "σιροπιάσω" με έξτρα smiling smiley, αλλά τελικά, να που χρειαζόταν =p Ευτυχώς που δεν είχες τρίποδο, χρόνο κι υπομονή, ωραία η λεπτομέρεια κλπ φωτογραφικά "P.c.", αλλά εγώ εκεί μαγκώνω και χαζεύω, στο βάθος.

Ε όπως και να έχει με αφορμή το χάνομαι έγραψα και 1-2 λεπτομέρειες για την λήψη χεχε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...