Προς το περιεχόμενο

Το τέλειο Pc για Gamers...


Jimmy_BlinD

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 86
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

LL_NEO γνωρίζω πολύ καλά τι εχει συμβει στην όλη ιστορία...

Παρακολουθω ολα τα forum και ξερω τι γινεται με το συγκεκριμένο θεμα.

Αν θελετε να προστατευσεται άλλους χρήστες απο φαινόμενα των καιρών πρεπει να ψαξετε έναν άλλο τρόπο.

 

Το δόγμα "ο σκοπός αγιαζει τα μεσα" με βρίσκει αντίθετο...Γι αυτο και δεν αναφερομαι ποτε επι προσωπικου[Οσα πραγματα κι αν γνωρίζω για τον καθενα]

 

Και όπως ειπε και ο jimmy_blind δε φταιει σε τίποτα το παλικαρι να κλειδωθει το thread του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλοί πιστεύετε αυτά που λέει για δοκιμές κτλ κτλ κτλ. Δικαιωμά σας. Αλλά δικαίωμα δικό μας, ή μάλλον υποχρεωσή[/b'] μας να πληροφορήσουμε τους υπόλοιπους για το ποιον του συγκεκριμένου χρήστη.

 

 

Ρε άντε πήγαινε να δείς το Malena μπας και συνέρθεις καθόλου.

 

Τώρα για τις δοκιμές.

 

Η ζήλεια με την μορφή που σε έχει πιάσει είναι κακή, πολύ κακή.

 

Αλλά ξέρεις...όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη μαλακία σαν άποψη μπορούμε να την ανεχθούμε στην αγνή μορφή της. Όταν όμως σερβίρεται εξευγενισμένη και με υφή καθαρού ξερολισμού τότε συγνώμη αλλά χρειάζεται κράξιμο.

Άτομα που έχουμε αφιερώσει αρκετό χρονο σε τούτο δω το φόρουμ πολύ απλά δε μπορούμε να ανεχθούμε τις φανφάρες του πέππα οι οποίες παραπέμπουν σε παπαριές υπαλλήλων σε αλυσίδες παιχνιδιών "Πάρε το τάδε για να... μαμάς στο unreal" και τα σχετικά.

Μέχρι να μας ανακαλέσει στην τάξη κάποιος υπέυθυνος περίπου σε αυτούς τους τόνους θα κινούμαστε. Ο τύπος εκτός απο άρρωστος είναι και επικίνδυνος. Σκέψου μόνο τι θα γίνει αν αρχίσει να επηρεάζει πιτσιρικάδες και σε μια εποχή (πχ καλοκαίρι) που αντίλογος δε θα υπάρχει.

Πολλοί πιστεύετε αυτά που λέει για δοκιμές κτλ κτλ κτλ. Δικαιωμά σας. Αλλά δικαίωμα δικό μας' date=' ή μάλλον [b']υποχρεωσή[/b] μας να πληροφορήσουμε τους υπόλοιπους για το ποιον του συγκεκριμένου χρήστη.

 

 

Kala ase tis filosofies kai tis mpoyrdes twra,ta peri malakias sthn mpeloytsi soy poy xeis apo katw gia fwtografia....Vevaia apo fenetai ta 4000 xiliades posts soy dwsan thn pseytomagkia na krineis toys pantes kai ta xreisimopoieis epitheta...Gia na doyme loipon oi moderators ESENA DEN THA SE ANAKALESOYNE? PWS PROSTATEYTE TOYS XRHSTES APO TYPOYS SAN TON LL_NEO??

Symfwnw apolyta me ton phovos...

Oi mods na mas deiksoyn ti apofaseis proteithente na pernoyn kathe fora poy exoyme prosvoles kai xarakthrismoys kathws kai anandroys me foystes poy anti gia epixeirhmata mas dinoun link me to ti egrrapsan alloi sta oftopic allwn forum gia kapoion xrhsth....

 

KAI PALI SYGXARRHTHRIA STOYS MODERATORS

 

Ola ayta giati

se KAMIA periptwsh den symfwnw me xaraktirismoys(opoios kai an exei dikio) toy idoys kai royfianies..Telika oi moders ti apopsi exoyn?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

peppas έχεις απόλυτο δίκιο. Κάθε μέρα στέλνω mail στη santa clara να μου στείλουν και μένα του φτωχού ένα FX57 για δοκιμή αλλά @@. Μάλλον θα αρκεστώ σε ένα AMD64 με 4άρη διαιρέτη στις μνήμες. Ξέρεις εσύ....

 

redboul για χρήστης που "se KAMIA periptwsh den symfwnw me xaraktirismoys(opoios kai an exei dikio) toy idoys kai royfianies" μαλλον τους χρησιμοποιείς σε υπερβολικό βαθμό. Όσον αφορά τα ποστς μου, αν είμαι αρχίδι, ίδιο αρχίδι ήμουν στα 4 μου ποστς και ίδιο θα είμαι και στα 40.000. Όταν βλέπω παπαρίες τις κράζω και είμαι ανα πάσα στιγμή έτοιμος να υποστώ τις συνέπειες. Όσον αφορά τους άνανδρους με φούστες, ο χαρακτηρισμός είναι τελείως αβάσιμος μιας και εδώ και καιρό φοράω capri λινά για να μου τονίζονται οι ωραίες μου γάμπες και η ασύγκριτα αισθησιακή περιφέρεια μου. Ανακάλεσε λοιπόν. Ίσως βέβαια εσείς κάτω στα χανιά να έχετε μείνει πίσω σε κάτι τέτοια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

File moy den kserw ti eisai kai den me endiaferei,to na les kapoion arrwsto kai epikyndino kapoion se ena forum kai na grafeis oti exeis kai ypoxrewsh na to peis,e paei poly.Tha moy peis etsi to xoyme dei exoyme to dikaiwma na grafoyme oti goystaroyme......Alla apoti fenetai to xoyme to dikaiwma de vlepw kinhseis apo toys mods...

Oi foystes file moy pane se aytoys poy den kratioynte kai theloyn na koroidepsoyn dinontas links offtopic threads(kai oi alloi na lene pwpw ksevrakwma...)(opws eipan antrwpoi einai theloyn na koytsompolepsoyn)

Ennoeitai pws sta Xania den den epidiwkoyme na deiksoyme perifereies kai moytia,...Ayta eseis kai o Poyvas poy akoyte

 

 

EDIT:dEN ksanaasxoloyme me to topic arketa travikse...ilpiza oti apla oi mods den to eixan dei.....e as mhn xalasw akoma perissotereo to thread toy pedioy....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβασα ολη την ''αντιπαραθεση'' αυτης της σελιδας και αυτο που μου αφησε σαν εντυπωση ειναι οτι καποιοι απο οσους ποσταραν ''υπερ'' του Πεππα ή καποιοι απο αυτους που διαβασαν ολα τα παραπανω ποστς θα μεινουν με την εντυπωση οτι αδικα βαλλεται και ισως γινουν πιο δεκτικοι στα οσα λεει και θα πει .

 

Επειδη δεν μπορω -ακομα και αν παρω σαν δεδομενο τις πιο ακραιες περιπτωσεις - να πιστεψω οτι 20-30 (η και περισσοτερα) ατομα ειναι καρακομπλεξικοι και βγαζουν το αχτι τους πανω του , επειδη (οπως λενε) δεν υπαρχει καπνος χωρις φωτια , επειδη το αθλημα- χομπι με τα πισι κλπ ειναι αφανταστα ακριβο και επειδη φοβαμαι οτι ισως ''ηρωποιηθει'' ο Πεππας (με οποια αποτελεσματα μπορει να σημαινει αυτο) θα συνιστουσα σε οσους τον συμπαθουν ή τον βλεπουν με συμπαθεια , εξαιτιας των παραπανω ποστς , να ειναι διπλα και τριπλα προσεχτικοι σε οτι λεει η τους συνιστα να κανουν .

 

Απο οταν μπηκα -σαν θεατης- στο χορο αυτο , ειδα οτι φευγουν τρελλα λεφτα για αυτο το χομπι (για μητρικες- επεξεργαστες - καρτες - κουτια και και και ) το οποιο παει να πει οτι μια λαθος πληροφορια -φουσκα θα κοστισει πολυ ακριβα σε αυτον που θα την ακολουθησει .

 

Για αυτο ας ειναι αρκετα προσεχτικοι οσοι θελησουν να ακουσουν καποια πληροφορια απο το συγκεκριμενο ατομο .

Κριμα θα ειναι να ''χαντακωθουν'' αδικα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ουσιαστικα η κοντρα και ολη αυτη η ιστορια αρχισε για την παρτη μου επειδη εθιξα το γνωστικο επιπεδο καποιου με 5000+ ποστ αλλα και μια ρετσινια σε ολα τα ελληνικα σχεδον φορουμ θεωρω τερμα αδικο να βλεπω παλικαρια σαν τον ll neo να βαλλονται απο καποιους που κρυβονται πισω απο το δαχτυλο τους...δηλαδη επειδη τα ειπε χυμα το παιδι προσβληθικε η δημοσια αιδως του φορουμ?!η μηπως ηταν δειγμα συμπονιας στο προσωπο του πεππα που τα εχει ξανακουσει τοσες φορες?αμαρτια ρε παλικαρια!γιατι ειναι οντως επικινδυνο να παιζεις με την τσεπη του αλλου!προτεινεις με τοση ανεση και χαρη εναν fx57 για ενα gaming pc των 2000ευρο που αλλος στο κατω κατω μπορει να κουραστικε να τα μαζεψει!καποιοι μιλησανε για "la creme de la creme"...δεν αντιλεγω αλλα για την ρημαδα την κρεμα δεν πετας εναν επεξεργαστη 1000 ευρω για να δεσει!δωσμου 3000 να σου κανω αυτο που λες αλλα δεν θα λεγεται gaming pc των 2000 ευρω!δεν σχολιαζω φυσικα ξανα για την ανικανοτητα της 7800gtx προσπαθησα να κανω λιγο πλακα με το θεμα αλλα δεν εβγαινε...ψαχτητε λιγο...ψαξτε και τις τσεπες σας ισως και πειτε μου μετα ολοι εσεις που στηριξατε την αποψη καποιου που γουσταρε να κανει πλακιτσα με τα λεφτα του αλλου και αν θα πουλουσατε εναν amd64-4000+7800gtx+dfi lanparty sli dr+geil ultra platinum γιατι δεν θα σας καλυπτε στο gaming οπως μαλλον δεν καλυπτει τον "κυριο" πεππα ο οποιος μαλλον δεν εχει δουλεψει ποτε στη ζωη του για να δει πως βγαινουν και προτιμαει να δινει συμβουλες προσπαθοντας να σπασει το παγκοσμιο ρεκορ ποστ που θα επιτρεπει να χαρακτηριζει ολους τους υπολοιπους noobs παιδια κατωτερου θεου,πνευματικης διαυγειας κλπ κλπ...ευγε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ehm ti na kanw prepei na apanthsw....

Kai c caleb ta idia les....MHN DIKAIOLOGEIS ALLOYS....

Katarxhn ksekolate na iperaspizeste ena gogonos poy DEN YPARXEI....O billepeppas ekane 2o post sto 1o post to paidi DEN EIXE VALEI TIMH.....Egrapse apla to teleio pc.....Kai gw to idio tha toy egrafa....PARTE TO XAMPARI,pRWTH FORA EINAI POY ANAFERETE PC ME TA AKRIVOTERA PARTS?DIAKIOLOGEITAI TETOIA ANTIDRASH?

 

Den shmainei omws oti san aksizei gia ta lefta,alla sigoyra einai oti kalytero......

kAI egw den lew oti o billepeppas den milaei epithetika....an exeis provlima me ayto kalws....(enhmerwse toys mods...).alla den apantas etsi OPWS O FILOs ll neo?

 

 

Telos den me endiaferei h dhmwsia aidws toy forum,giayto einai oi mods ama theloyn....me endiaferei h prostasia toy proswpoy toy KATHE xrhsth apo opoiondhpote eksypno poy dinei asxeta links gia na koroidepsei to proswpo kapoioy......

 

Na sovareytoyme ligo...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

me endiaferei h prostasia toy proswpoy toy KATHE xrhsth apo opoiondhpote eksypno poy dinei asxeta links gia na koroidepsei to proswpo kapoioy......

 

Αν ο fragma τον έλεγε απλώς troll θα λέγατε ότι κατηγορεί χωρίς αποδείξεις. Τώρα που πόσταρε σχετικό thread τον βγάζετε ρουφιάνο. Δε με ενδιαφέρει το τι πρότεινε ο peppas. Στα παπάρια μου ειδικά όταν πρόκειται για φιλολογικό θέμα όπως το τέλειο pc. Και γω ήμουν έτοιμος να ποστάρω δίσκους Ultra Wide SCSI ή στην καλύτερη τετραπλό raid με Raptors. Το πράγμα περιπλέκεται όταν αρχίζεις και λες ότι έχει ΟΥΣΙΑ να βάλεις έναν επεξεργαστή των 1000 ευρώ διότι βλέπεις διαφορά δια γυμνού οφθαλμού.

Όλα στη ζωή έχουν τίμημα. Εγώ που είμαι οξύθυμος τα ακούω απο αρκετούς αλλα τους συνδέω με Καιρο και αυτοσαρκάζομαι πράγμα που έκανα και στην περίπτωση του Redbull (διότι αν δεν το έκανα αυτό αγαπητέ Redbull ακόμα μπινελίκια και καντήλια θα άκουγες). Ας είναι και τα trolls έτοιμα για κράξιμο μόλις βγαίνουν απο τις τρύπες τους....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Katarxhn to nick moy den einai to poto Redbull..... (fenetai eisai akoma me Kairo...),Ma den katalavainw...sas einai dyskolo na katalavete merikoi merikoi oti den einai antrismos na dineis ena link sto opoio koroideyei kapoios enan xrhsth?

Symfwna me toys kanones toy forum (den gnwrizw an isxyei kai sto ekei forum..)

10. Σαν χρήστης συμφωνείτε ότι όλες οι προσωπικές πληροφορίες καθώς και τα μηνύματα που έχετε εισαγάγει αποθηκεύονται σε μια βάση δεδομένων. Οι πληροφορίες δεν θα αποκαλυφθούν σε οποιοδήποτε τρίτο χωρίς την συγκατάθεσή σας. Τα μέλη του insomnia.gr δεν πρέπει να χρησιμοποιήσουν καμία πληροφορία που αφορά μέλη του forum και η οποία παρέχεται από την insomnia.gr ή από τα ίδια τα μέλη του. Αν γίνει αντιληπτή η διακίνηση «προσωπικών» στοιχείων σε δημόσιο forum, τότε η διαχείρηση του forum έχει το δικαίωμα διαγραφής αυτών των μηνυμάτων, καθώς και επιβολής κυρώσεων στους παραβάτες.

 

Edw nomizw exoyme provlima ,sta stoixeia vevaia den einai apo to insomnia,to insomnia einai dhmosio forum apodexths,SE AYTES TIS PERIPTWSEIS TO INSOMNIA ti kanei telika?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...