Προς το περιεχόμενο

Ερωτηση για ανεμιστηρακια και leds..


lazaross

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καταρχας τα ανεμιστηρακια μπορω να τα βαλω οπου θελω; ποσα μπορω να βαλω σε εναν υπολογιστη; χρειαζομαι περισσοτερο ρευμα; στα πλαινα του case μου υπαρχουν τρυπες. μπορω να τα βαλω εκει; εχω ηδη ενα ανεμιστηρακι στην motherboard μου, αλλα θελω να το αλλξω. οποιοδηποτε αλλο ανεμιστηρακι κι αν βαλω θα λειτουργει ενταξει;

 

για τα leds χρειαζονται ρευμα; πως ακριβως λειτουργουν;

 

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
καταρχας τα ανεμιστηρακια μπορω να τα βαλω οπου θελω;

Ναι. :grin: Για περεταιρω πληροφορίες και ιδέες /msg me.

 

στα πλαινα του case μου υπαρχουν τρυπες. μπορω να τα βαλω εκει;

Ξεκινάς ξενέρωτα. Θέλει περισσότερη φαντασία. :wink:

 

για τα leds χρειαζονται ρευμα; πως ακριβως λειτουργουν;

Οχι. Λειτουργούν με μπαταρίες 9βολτές.Εναλλακτικά και με αυτοκινήτου. :razz: :razz: :razz:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι. Λειτουργούν με μπαταρίες 9βολτές.Εναλλακτικά και με αυτοκινήτου.
lol. εννοω εχει καλωδια που τα βαζω στην πριζα ή εχουν καμμια μικρη μπαταρια; δλδ το καθε led θελει και μια μπριζα;;

 

Ξεκινάς ξενέρωτα. Θέλει περισσότερη φαντασία.
τι φαντασια; ενα απλο case εχω. σε ενα χρονο θα φυγω και θα φτιαξω τον δικο μου υπολογιστη. απλως θελω να βαλω ανεμιστηρακια για να μην θερμαινεται πολυ ο υπολογιστης!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lol. εννοω εχει καλωδια που τα βαζω στην πριζα ή εχουν καμμια μικρη μπαταρια; δλδ το καθε led θελει και μια μπριζα;;

 

χμμμ αυτα τραβανε πολυ ρευμα - οπωσδήποτε θα χρειαστεις μια πρίζα για το καθενας - το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να πας στα γραφεια της ΔΕΗ και να ρωτησεις τεχνικες λεπτομέρειες - δηλαδη αν η ηλεκτρικη εγκατασταση του σπιτου σου αντεχει τοσο φορτιο η χρειαζεται επιπλεον ενισχυση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω παιδες. αφου ετσι πρεπει να λεω, ετσι θα λεω..

 

τωρα που το σκεφτομαι αφου τα leds ειναι με neon δεν χρειαζονται τιποτα. αλλα ποσο ειναι ο χρονος ζωης τους; επισης για τα ανεμιστηρακια που εχει στο πλαισιο και ειναι αθορυβα, μπορω να τα βαλω και στο case και στην motherboard ή οχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ε αν και έχω καιρό να απαντήσω σε post δεν κρατιέμαι

 

Κατα αρχάς για να κάνεις αυτά που φαντάζομαι οτι θέλεις να κάνεις χρειάζεται και κάπια πείρα.Για να καταλάβεις δεν πετάμε έτσι ανεμιστηράκια μέσα στο κουτί αλλά τα τοποθετούμε κατάλληλα ώστε να δημιουργείται ένα επιθυμητό πεύμα αέρα.

Επίσης αυτά και τα led τραβάνε λίγο ρεύμα αλλά συνήθως από το PSU και όχι από την πρίζα.Αν εννοείς πρίζα του σπιτιού.

 

Αυτά!Δεν μπαίνω σε περισσότερες λεπτομέρειες αλλά αν έχεις απορίες πες τες.

με ΤΑΞΗ σε ΣΕΙΡΑ με ΝΟΗΜΑ και οχι ΑΡΛΑΛΟΥΜ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποσα μου προτεινετε να βαλω τοτε και σε ποια σημεια του υπολογιστη; να βαλω ενα πισω και ενα μπροστα; εχει ενα η Motherboard και ενα η καρτα γραφικων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δεν μπορώ να βρω λόγο για τον οποίο να θες τώρα να γεμίσεις το κουτί σου με fans...

Μήπως μπορείς να βρεις λόγω για το τόπικ; (ειδικά όταν το θέμα ανεμιστήρες είναι 1000ειπωμένο ...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη ο υπολογιστης μου εχει 45°C και εχει και 1 ανεμιστηρακι!! φαντασου δλδ.. δεν θυμαστε οτι σας ειπα οτι τα cd καιγονται;

 

* ολοι με τον κακο τον λογο εισαστε! ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!! *

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη ο υπολογιστης μου εχει 45°C και εχει και 1 ανεμιστηρακι!! φαντασου δλδ.. δεν θυμαστε οτι σας ειπα οτι τα cd καιγονται;

Τι κάνουν τα CD ;;; αν εννοείς ότι τα καίει λάθος το recorder δε φταίει η ζέστη σου. Και αν εννοείς ότι όταν τα βγάζεις από το reader είναι ζεστά, πάλι δε φταίει η ζέστη σου στο κουτί. Για το που θα βάλεις τους ανεμιστήρες ψάξε στο forum σε παλαιότερα τόπικ. Όσο για τα leds ... δε θα σχολιάσω (αποκλείεται πάντως να βελτιώσουν τη θερμοκρασία στο κουτί σου)

* ολοι με τον κακο τον λογο εισαστε! ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!! *

Για σκέψου το λίγο βαθύτερα. Γιατί συμβαίνει άραγε ...;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45°C οταν αρχιζει. οταν παιζω UT 2004 ξεπερναει τους 50°C!!

 

τα leds εννοειται πως τα θελω για διακοσμηση.. :P

 

αυτο που θελω να ξερω ειναι αν οποιοδηποτε ανεμιστηρακι μπαινει στην θεση αυτου που ηδη υπαρχει στην motherboard μου. μην τα αγορασω και τζαμπα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45°C οταν αρχιζει. οταν παιζω UT 2004 ξεπερναει τους 50°C!!

 

τα leds εννοειται πως τα θελω για διακοσμηση.. :P

 

αυτο που θελω να ξερω ειναι αν οποιοδηποτε ανεμιστηρακι μπαινει στην θεση αυτου που ηδη υπαρχει στην motherboard μου. μην τα αγορασω και τζαμπα!

 

 

h sigourh lysh einai h ydropsixh... dokimase ayto...

watercooling4zp.jpg

 

na to kaneis me kathara xeria omws giati yparxei kindinos diarohs radienergias

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...