Προς το περιεχόμενο

Λίστα προγραμμάτων για Linux


fotisman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μέσω broswer ουστιαστικά τρέχει σαν συντομεύσεις είναι. Και αυτά τα προγράμματα του chrome που σου λέω με τις συντομεύσεις στην επιφάνεια μόνα τους τρέοχυν σε δικό τους παράθυρο και ούτε που τα καταλαβαίνεις ότι είναι broswer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 2.5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θελω εναν hex editor που να κανει το εξης απλο: να μπορει να κανει αναζητηση σε απλο κειμενο, οχι σε hex, οχι σε binary, οχι σε ascii. Να του δωσω να βρει το "mitsos" και να το ψαχνει ετσι ακριβως!

 

Το jeex απορριπτεται γιατι δεν κανει το παραπανω, το ghex επειδη δεν βρισκει τιποτα, το bless επειδη θελει mono, το okteta επειδη θελει το μισο kde και το geany με ενα προσθετο σε lua που κυκλοφορει επειδη δεν μου το βλεπει καν (το προσθετο). Και τα οσα εκτελουνται σε command line επισης απορριπτονται επειδη θελω κατι με gui να τελειωνω γρηγορα!

 

Και ολο αυτο για 4 αναζητησεις και ~20 αντικαταστασεις που πρεπει να κανω, σε συνολο 2 αρχειων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανακαλυψα το soundcloud αυτες τις μερες! :/ Βασικα ανακαλυψα την πραγματικη δυναμη του εναντι του youtube (ποικιλια, ποιοτητα ηχου κλπ). Αλλα επειδη βαριεμαι να ανοιγω browser για να ακουω, θελω κατι σε εφαρμογη και ας ειναι command line σκετο. Υπαρχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το soundcli το ειδα και εγω, αλλα θελει ruby. Και το αλλο ruby θελει.

Και δεν εχω ruby! Ειναι δυνατον να μην εχω? :P Παω να βαλω... clementine :P

Το tomahawk δεν μου αρεσε :/

 

Ξερεις αν μπορουν να παιξουν playlists απευθειας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω καποιο να παιζει playlist ψαχνω αλλα το μονο που βρηκα ειναι το soundcli.  Το προβλημα μου ειναι οτι δε μπορω να το εκγαταστησω γιατι σκαλωνει καπου το ruby-gstreamer.

 

edit

 

Υπαρχει φυσικα και η λυση του webapp απο το Firefox marketplace https://marketplace.firefox.com/app/soundcloud?src=search

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...