Προς το περιεχόμενο

Πως μπορω να δωσω πληροφοριες για τον ανεμιστηρα της μητρικης;


Luxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σιγουρα δεν κανεις λαθος ?? Εχω αλλαξει απειρα mobos και σε κανενα δεν εκανε θορυβο το fan του chipset. Πολυ απλα δεν εχει αρκετες στροφες, ουτε μεγεθος για να κανει αρκετο θορυβο ωστε να σου παρει τα αφτια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 52
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

ναι αλλα οπως φαινεται και στην φωτογραφια, αυτο ειναι τεραστιο! και επειδη μπορει να ειμαι και τελειως ασχετος, μπορει καποιος να δωσει links με φωτογραφιες απο fans για mobos,chipsets,cpu..

 

σορρυ για την τελεια ασχετοσυνη μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον τελικα το ανεμιστηρακι της μητρικης ειναι αθορυβο. τον θορυβο το κανει το ανεμιστηρακι του τροφοδοτικου. αυτο ειναι καλο; θελω να μην ακουγεται το παραμικρο. επισης ποιες οι επιπτωσεις αν το βαλω στον υπολογιστη μου; θα χρειαστει να κανει κατι επιπλεον; ελπιζω ολα τα καλωδια να ειναι συμβατα κτλ.. το τροφοδοτικο που εχω τωρα ειναι στα 250W ενω αυτο στα 400W. θα εχω προβληματα;

 

εκτος και αν αλλαξω μονο το ανεμιστηρακι, αλλα εχει πολυ δουλεια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε ενα τροφοδοτικο με heatsinks και οχι fan.

Βγες κανε εναν περιπατο στα μαγαζια και θα βρεις ενα.

Μην παρεις κατω απο 450w ωστε να το χρησιμοποιησεις και στο μελλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

τι ειναι αυτα τα heatsinks;

 

σχετικα με την ερωτηση που εκανα με τα watt. το τροφοδοτικο τρωει μονο οσα watt χρειαζεται για να λειτουργησει σωστα ο υπολογιστης και ολα τα εξαρτηματα του σωστα; δλδ αν παρω ενα τροφοδοτικο 450 watt δεν σημαινει οτι θα καιει και τα 450.. αν κανω λαθος, πειτε το μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...