Προς το περιεχόμενο

Αγορά καρέκλας


Exoskeletor

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλή καρέκλα είναι αυτή που θα κάτσει καλά στη μέση σου (και εντάξει 100 ευρώ είναι μια πολύ φτηνή καρέκλα). Πάντως μπορείς να σκάσεις πολλά λεφτά και να μην μείνεις ικανοποιημένος θέλει τύχη και ψάξιμο.

 

 

ειστε με τα καλά σας 35000δρχ ειναι λίγα για μια καρέκλα??? :mad: :mad:

 

anyway φιλε μου η εργονομία στην καρέκλα ειναι πολύ σημαντική και όχι εαν ειναι δερματινη...κοιτα να πληρώσεις το πόσο βολική ειναι και όχι το πόσο όμορφη ή τι μάρκα ειναι...

 

Οι ΔΙΕΥΘΥΝΤΙΚΕΣ ειναι οι χειρότερες απο εργονομία και οι καλύτερες για μουρη και για να μην πονάει το κολ...κι σου...

 

Οι εργονομικές ειναι αυτές που δεν καταλαβαίνεις τι έχουν και κάνουν τόσα λεφτα, πριν όμως περάσουν οι 2 πρώτες ώρες...

 

Αυτη που ψάχνεις λέγεται Καρέκλα Εργασίας και ένα παραδειγμα όχι πολύ καλό όμως ειναι αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

file ean den exeis agorasei idi tin karekla na sou pw kai egw ti symvouli mou....

pira prin 4-5 xronia karekla gia grafeio apo ton Skouropoulo 75000drx tote.apo tote den tin exw appoxwristei...tis perissoteres wres tis imeras tis pernaw se aytin kai den me kourazei katholou.

Egw na sou pw otan epsaxna gia karekla pigaina sta magazia kai kathomoun me tis wres stis karekles na vrw psegadia.Se ayti pou exw prepei na eixa katsei kana 2wro min sou pw kai 3wro mexri pou tin agorasa....

oles oi alles sato-plaisio klp den mou ekanan :(

elpizw na voithisa

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Egw prin apo ena 4mhno phra mia kareklitsa apo praktiker, pshlh mesh (dermatinh ependush oloklhrh), kai me maksilari proskefalou, den mporw na pw oti ksetrela8hka me thn dermatia, alla h kareklitsa htan stock, logw blabhs sthn bash (an thn shkwseis, bgainei h bash me tis rodes), kai thn eixane sta 49eurw.

Thn dokimasa arketh wra mexri na katalhksw na thn parw.

 

Tautoxrona h kopelia mou phre mia kareklitsa gia to grafeio, epeidh logw diabasmatos pianotane h mesh ths kai o ayxenas ths me 65 eurw kai mporw na pw oti einai kai polu kaluterh apo auth pou phra egw.

 

Epeidh epsaxna polu kairo gia na brw mia kareklitsa kalh gia to grafeio gia na mporw na ka8omai aneta sto pc mprosta xwris na me pianei oi ayxenas mou ktl,

eixa psaksei kai SATO kai NEOSET kai IKEA, kai ektos tou oti den brhka karekla san auth pou phra, zhtousan gia tis aples karekles 120-150 eurw, oi opoies sto praktiker eixane 60-70.

 

Isws eixane diaforetikh kataskeuh, isws kalutera plastika, giati ta maksilaria htan akribws ta idia...

 

Telws pantwn, egw pleon koitaw prwta sta praktiker kai meta sta alla tetoia magazia...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς ενημέρωσή σας:

 

Δείτε τα αρχεία που έχω επισυνάψει. Δεν έχω φωτό με το μαξιλαράκι του κεφαλιού γιατί το χρησιμοποιώ και στο αυτοκίνητο (και όχι, δε κοιμάμαι όταν οδηγάω :) ). Φανταστείτε κάτι αντίστοιχο με αυτό της μέσης με μικρότερο μέγεθος.

 

Πιθανόν αν συνδυαστεί με ένα καλό υποπόδιο και μεγάλη κλίση έδρας, η καρέκλα να μη χρειάζεται καν υποστήριξη στη μέση.

 

Ότι άλλες απορίες έχετε είμαι στη διάθεσή σας να απαντήσω.

Και lambros, από τη ζωή μου, θέλω ακόμα τη ζωή μου. Με 120 ευρώ από τη SATO ακόμα και stock, παίρνεις κάτι πολύ πρόχειρο σε σχέση με αυτό που χρειάζεται το σώμα σου. Δεν είναι θεός η SATO και αν θέλεις τη γνώμη μου είναι μεγάλοι απατεώνες. Όπως και πολλά άλλα επώνυμα καταστήματα που εκμεταλλεύονται την ανάγκη σου για σωστή στάση στο γραφείο.

post-10889-129062927522_thumb.jpg

post-10889-129062927525_thumb.jpg

post-10889-129062927526_thumb.jpg

post-10889-129062927528_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειστε με τα καλά σας 35000δρχ ειναι λίγα για μια καρέκλα??? :mad: :mad:

 

anyway φιλε μου η εργονομία στην καρέκλα ειναι πολύ σημαντική και όχι εαν ειναι δερματινη...κοιτα να πληρώσεις το πόσο βολική ειναι και όχι το πόσο όμορφη ή τι μάρκα ειναι...

 

αυτό

 

Πήγαινε μια βόλτα από το σκουρόπουλο και κάθισε και ρώτα και τιμές και θα καταλάβεις τι εννοώ. Δεν είναι μόνο οι sato και neoset.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε μια βόλτα από το σκουρόπουλο και κάθισε και ρώτα και τιμές και θα καταλάβεις τι εννοώ. Δεν είναι μόνο οι sato και neoset.

skouropoulos rulez file mou....mazi kai egw....to akrivopliwneis men alla aksizei!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

tzoykas το μαξιλαρακι τι ρολο παιζει και απο που το αγοραζεις? (φαρμακεια με ορθοπεδικα?)

 

Επισης ποτε δεν καταλαβα τι ρολο παιζει το υποποδιο. Ποτε δεν το συμπαθησα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο γραφείο όλοι κάθονται σε τέτοιες (Σχετικά φθηνές και πολύ καλές) http://www.smart-office.gr/view-product.asp?productID=56972

 

Και ο Σκουρόπουλος έχει πολύ καλά πράγματα, και αν πάς σίγουρα θα βρείς αξιόλογο κάθισμα.

 

Πάντως αν θες τη γνώμη μου, βρες μια άνετη καρέκλα σπιτιού - σαλονικού με άνετο κάθισμα (μαλακό και όχι πολύ παχύ) αλλά με πλάτη και κάτσε εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tελικα εκτος απο το σχετικο χρημα, πρεπει να εχει κανεις και χρονο να γυριζει απο καταστημα σε καταστημα και να δοκιμαζει καρεκλες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβαζοντας οσα γραφονται περι καρεκλων, εχω να πω οτι στο αν σε βολεπσει μια καρεκλα εχει σχεση και το γραφειο που χρησιμοποιεις. Αναλοφα με το γραφειο αλλαζει και η θεση του σωματος. Εγω εχω μια καρεκλα απο το Πλαισιο (μοντελο Vanity αλλα δεν τη φερνει πια) και παρολο που καθομαι γυρω στις 10 ωρες την ημερα πανω της δεν εχω κανενα προβλημα. Το γραφειο μου... ειναι ενα τραπεζι τραπεζαριας με το μεσαιο ξυλο τοποθετημενο δημιουργωντας μια επιφανεια 150Χ73. Το υψος απο το πατωμα ειναι 76cm. Προσωπικα λογω της ορθιας στασης της μεσης δεν εχω κανενα προβλημα. Η καρεκλα εχει καλο υφασμα (δεν ιδρωνεις το καλοκαιρι οταν καθεσαι χωρις αιρκοντισιον), σωστα μπρατσα και ανετη πλατη.Επισης με ενα μεγαλο γραφειο αποκτας αλλα πλεονεκτηματα (απειρα CD/DVD σε στοιβες) και εχεις καπου να ακουμπησεις καφε και τασακι :P . Γιαυτο μην τα ριχνετε ολλα στην καρεκλα, σημασια εχει και το γραφειο. (κατι τελευταιο, με τη συγκεκριμενη τοποθετηση η 19" αρα μενει στα 65εκ απο τα ματια, κατι που ειναι γενικα καλο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας πω εστω και λιγο καθυστερημενα, οτι πηρα πριν απο 3 χρονια μια καρεκλα απο SATO, απο αυτες τις διευθυντικες, τις δερματινες, την οποια και πληρωσα 289 ευρω. Στο μηνα επανω αρχισε να κανει ενα περιεργο τριξιμο, το οποιο και χειροτερευε με τον καιρο. Μετα αρχισε να κανει και εναν περιεργο ηχο οταν καθοσουν η σηκωνοσουν, σαν κατι μεταλλικο να κοπανει.

Τηλεφωνω στη SATO λοιπον, ερχονται μου την αλλαζουν. Μετα απο 2-3 μηνες, παλι τα ιδια, παλι τηλ στη SATO, με καποια πιεση εκ μερους μου, μου την αλλαζουν. Η νεα καρεκλα (δερματινη, ειπαμε) αρχιζει να αποχωριζεται το δερμα της, το οποιο μαλιστα ηταν λιγο διαφορετικο απο τις προηγουμενες (νεο μοντελο μου ειπαν, βελτιωμενο) οποτε μετα απο ενα μηνα περιπου το δερμα εχει ανοιξει σε πολλα σημεια.

Και παλι τηλ στη SATO -εχω αρχισει να τα παιρνω- με τα χιλια ζορια μου την ξανααλλαζουν, με μια που θυμιζει το παλιο καλο μοντελο. Η τεταρτη καρεκλα αισιως. Μαντεψτε: Τριζει και παλι...

Απο την τελευταια αλλαγη εχουν περασει 2 χρονια περιπου, και προφανως η SATO κερδισε. ΒΑΡΕΘΗΚΑ να ασχολουμε με την κ***καρεκλα (ασχετο αν ξυπναω τους απο κατω οταν καθομαι στην καρεκλα μες τη νυχτα) και περιμενω να διαλυθει (δε θα της παρει και πολυ) για να παρω καποια απο αλλη εταιρια.

 

Σημειωνεται οτι σε καθε αλλαγη, μου ελεγαν την καταπληκτικη ατακα:

"Θα ετυχε, ξερετε, ειναι η πρωτη φορα που μας παραπονιουνται για κατι τετοιο..."

"Περιεργο, γιατι εγω ξερω τουλαχιστον 4 τετοιες καρεκλες..."

 

Επισης καθε φορα, εκλειναν ραντεβου, ερχοταν καποιος τεχνικος στο σπιτι, φωτογραφιζε την καρεκλα, και μετα σε δευτερο ραντεβου την αντικαταστουσε (~8 πρωινα χαμενα).

 

ΥΓ: Το γραφειο χρειαστηκε μονο μια αντικατασταση, ενω η συρταριερα καμια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μετα σου λεει, οτι πληρωνεις παιρνεις!

 

Παιδια, τα μπρατσα στις καρεκλες, παιζουν κανενα ρολο?

Εγω δεν βρισκω καποια χρησιμοτητα, ισως βεβαια ειναι υποκειμενικο.

Ισα-ισα που θελω να χωνω την καρεκλα οσο πιο μεσα στο γραφειο γινεται(απο κατω εννοω) και σχεδον παντα τα μπρατσα με ενοχλουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...