Προς το περιεχόμενο

Αγορά καρέκλας


Exoskeletor

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 183
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

οταν παραλαβω τη MIRRA θα κοιταξω να σας ανεβασω φωτογραφιες απο την αρχικη της συσκευασια και μπροστα στο γραφειο μου. να τη περιμενω γυρω στις 15 Φεβ μου ειπε ο ΔΕΛΟΥΔΗΣ. η παραγγελια εγινε 30 δεκ. 2009. παντως με εχει φαει η αγωνια... δε βλεπω την ωρα.

ΝΑΙ τη καρεκλα την αγοραζω για τις ατελειωτες ωρες του GAMING του surfarismatos κτλ... για το hobby μου δλδ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά, μήπως ξέρετε αν υπάρχουν καρέκλες γραφείου με μπράτσα τα οποία να μπαίνουν και να βγαίνουν ευκολα? Η τουλάχιστον να μπορέις να τα στριψεις με κάποιο τρόπο ώστε να μη σε εμποδίζουν?

Τη θέλω κυρίως για χρήση στο pc, αλλά και για να παίζω κιθάρα..Γιατί, όπως καταλαβαίνετε, όταν εχει η μπράτσα η καρεκλα, δεν αφήνει χώρο στην κιθάρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα ψάχνω και εγώ μια καρέκλα για γραφείο/pc(γιατί αυτί που έχω τώρα μόνο για τα στρουμφάκια κάνει) . έχετε να προτείνετε καμία καλή μέχρι 60 euro ? εκτός από πλαίσιο κανένα με περισσότερες επιλογές?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου κάνει εντύπωση που ούτε οι πολυθρόνες των 800-1000 ευρώ δεν έχουν μελετηθεί σωστά πρώτα από όλα για τη σωστή στάση του σώματος, δεύτερον για άνεση μετά από πολύωρη χρήση και ευκολία στη χρήση ενώ στα ίδια πιστεύω χρήματα θα μπορούσες να έχεις ένα τέλεια σχεδιασμένο προϊόν που να αξίζει και λειτουργικά τα χρήματα όχι μόνο ως design

οπότε ξέρετε αν οι μεγάλες εταιρίες dromeas κτλ δέχονται παραγγελίες για κατασκευή?

δε λέω για σχέδιο από το μηδέν δλδ ότι σου κατέβει στο κεφάλι ούτε για θέματα design αλλά για κάποια βασικά χαραχτηριστικά όπως θέματα κλίσης, διαστάσεων κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πήγαινε

http://www.satogroup.gr/brands/7/entos

είχα πάρει μία νομίζω 180 αλλά ήταν!!!! ααα είχε και ωραίο σχέδιο

Θα βρείς και φθηνότερες, και θα σε συμβουλέψουν και οι πωλητές.

Σωστά λέτε παραπάνω για αυχενικά και υπάρχει και η τενοντίτιδα..

Σε κάτι σεμινάρια εργονομίας που μας είχαν κάνει κάποια στιγμή, δεν είναι μόνο η καρέκλα, είναι και το ύψος της οθόνης του pc,η απόσταση του pc 30mm kai να το κοιτάμε ευθεία και το ύψος της καρέκλας, η σπονδυλική στήλη ευθεία(σα νάχουμε καταπιεί κοντάρι),

και τα πόδια πάνω σε

..πως το λένε...πατάκι, κάτι τέτοιο, που είναι κάτω απ το γραφείο ανυψομένο πατάκι σα σκαλοπάτι. χαχα ωραία που τα λέω(επιστημονικά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι οθόνες, γραφεία τα πάντα πρέπει να συμφωνούν αλλά τα 'μελετημένα' προϊόντα της sato, dromeas κτλ είναι λειτουργικά αν σκοπεύεις να κάτσεις κανά δύοωρο, για παραπάνω θες και έναν φυσιοθεραπευτή μαζί..

υπάρχουν πολλά προβλήματα που προκαλούνται δεν είναι μόνο τα απλά συμπτώματα οι μεγαλύτεροι ξέρουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάμαι είχα πάρει μια τύπου "διευθυντικής" (κάτι τέτοιο φαντάσου) πριν από 2-3 χρόνια από ένα μαγαζί στην Πειραιώς (όπως ανεβαίνουμε προς Αθήνα, στο δεξί μας χέρι, λίγο πριν το Praktiker). Ένα 50άρικο είχα δώσει, και την έχω ακόμα και μάλιστα διατηρείται σε άψογη κατάσταση και με "βαριά" (μεταφορικά και κυριολεκτικά :P) χρήση. Ρυθμίζεται το ύψος και πάει "μπρος-πίσω" η πλάτη (μέχρι 45 μοίρες, ανάλογα πόση δύναμη βάζεις). Τώρα, από υλικό, χμχμχμ... κατά βάση πλαστικά μέρη, κάποια μεταλλικά -ούτε δέρμα, ούτε δερματίνη όσον αφορά την υφή της.

 

Για το 50άρικο που έδωσα όμως έχω μείνει υπερευχαριστημένος. Τώρα πάλι, ναι, υπάρχουν και Herman Miller του 1000άρικου, δεν λέω. Ό,τι προαιρείται ο καθένας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάμαι είχα πάρει μια τύπου "διευθυντικής" (κάτι τέτοιο φαντάσου) πριν από 2-3 χρόνια από ένα μαγαζί στην Πειραιώς (όπως ανεβαίνουμε προς Αθήνα, στο δεξί μας χέρι, λίγο πριν το Praktiker). Ένα 50άρικο είχα δώσει, και την έχω ακόμα και μάλιστα διατηρείται σε άψογη κατάσταση και με "βαριά" (μεταφορικά και κυριολεκτικά :P) χρήση. Ρυθμίζεται το ύψος και πάει "μπρος-πίσω" η πλάτη (μέχρι 45 μοίρες, ανάλογα πόση δύναμη βάζεις). Τώρα, από υλικό, χμχμχμ... κατά βάση πλαστικά μέρη, κάποια μεταλλικά -ούτε δέρμα, ούτε δερματίνη όσον αφορά την υφή της.

 

Για το 50άρικο που έδωσα όμως έχω μείνει υπερευχαριστημένος. Τώρα πάλι, ναι, υπάρχουν και Herman Miller του 1000άρικου, δεν λέω. Ό,τι προαιρείται ο καθένας...

 

ευχαριστώ θα την chekaro :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα παρελαβα τη MIRRA μου τη παρασκευη 19 φεβ 2010 διαστημα 50ημερων απο τη παραγγελια οσο μου ειχαν πει αρχικα. παντως τη περιμενα πως και πως.

η κατασκευη της καρεκλας ειναι πραγματικα φοβερη. δε προκειται σε καμια περιπτωση για φθηνοκατασκευη. δυστηχως δε προλαβα να τη δοκιμασω γιατι εφυγα σε ταξιδι. παραθετω ομως φωτογραφιες που προλαβα κι εβγαλα...

η εκδοση ειναι η FULLY LOADED σε χρωμα SHADOW.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα να αναφερω παλι οτι η τιμη της τελικα με κατι εκπτωσεις και μεταφορικα μου βγηκε 1000 ευρω (με φπα 13% για τη ροδο).

η εξυπηρετηση του ΔΕΛΟΥΔΗ ηταν αψογη. οι ανθρωποι εκει απο τον πωλητη,το τμημα αποστολων και με κανα δυο τρεις ακομα που μιλησα, ηταν πολυ ευγενικοι και επαγγελματιες. εγινε και τηλεφωνημα τους μετα τη παραλαβη για το αν ειναι ολα ΟΚ. BRAVO παιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1000αρικο εσκασες,θα ηταν γαιδουρια εαν δεν σε περιποιονταν.

πολλα λεφτα ρε φιλε για καρεκλα υπολογιστη,πιο ακριβη και απο ενα μετριο pc ειναι.

καλοριζικη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα αναφερει παλαιοτερα οτι ειμαστε λιγο αφελεις και θα διναμε λεφτα για ενα καλο γρηγορο pc, αλλα οχι για την αγορα μιας εργονομικης καρεκλας για το σωμα μας η ενος καλου στρωματος υπνου που περναμε πανω του γυρω στις 8 ωρες καθε μερα.

νομιζω οτι πρεπει να το σκεφτομαστε σοβαρα απο δω και περα για τον αν θα δινουμε 500ε για τη γρηγορη geforce, η για την σωματικη ακεραιοτητα μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...