Προς το περιεχόμενο

XBOX 360 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

e an eisai sobarg etaireia....

Καλά εδώ που τα λέμε, το πρόβλημα με τα χρώματα από το καλώδιο VGA γαργάρα το'χουν κάνει... :evil:

 

Το email support τους είναι γτπ, σου απαντάνε ότι τους κατέβει, μέχρι και στην Microsoft Hellas έχω στείλει mail και ούτε καν μου απαντήσανε. Στα αζήτητα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίεργο, όλες οι άλλες συσκευές μου, και όλες οι κάρτες vga που έχω, δουλεύουν κανονικά με όλα τα monitor.. ;)

Δεν είναι μόνο δικό μου πρόβλημα, έχει παρουσιαστεί σε πολύ κόσμο σε ξένα forums..

Και όχι τίποτα άλλο, πρόσφατα αγοράσα κι εγώ hd-ready τηλεόραση (όλε!!). Με το Component καλώδιο όλα καλά, έντονα. Με το vga ψοφάνε όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που συμβαίνει είναι ότι αρκετές ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΕΣ τηλεοράσεις (αλλά και μερικές καλές παλιές), μπορούν να διαχειρίζονται σωστά το σήμα που βγάζει το 360 (από το vga). Μιλάμε για μια μειοψηφία όμως.

Κοινώς η MS αποφάσισε να υποστηρίξει μόνο αυτές.

Αρκετές συσκευές της αγοράς (πχ dvd players) έχουν επιλογή στο setup τους για το signal μεταξύ video level/pc level.

Οι περισσότερες τηλεοράσεις με είσοδο vga δέχονται pc level και παίζουν οκ από την κάρτα του υπολογιστή.

Το 360 όπως φένεται βγάζει μόνο video level και έτσι παίρνουν τον π***ο τα περισσότερα pc monitors και οι περισσότερες τηλεοράσεις (για σύνδεση vga μιλάμε πάντα).

 

Εδώ με τα Vista λέει θα πρέπει να αλάξουμε μόνιτορ στον υπολογιστή που να υποστηρίζει HDCP για να μπορούμε να βλέπουμε κλειδωμένα hddvd και bluray. Έχει ξεφύγει η κατάσταση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως ξέρει κανείς τι FPS χτυπάει το GR3? Γιατί το GR2 σε κάποιες πίστες έπεφτε κάτω από τα 30frames και έσερνε.... μιλάμε για 20-25fps.... Τουλάχιστον το καινούργιο το ξεπέρασε το πρόμπλεμ? Πάει καλά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά κάποιος που το έχει πάρει από play.com μπορεί να πει πόσο του ήρθαν όλα μαζί ?

Από ότι βλέπω έχει 40 λίρες που είναι 58 ευρώ , αλλά με ταχυδρομικά κτλπ πόσο πάει ? Άμα μου έρχεται τα ίδια να το πάρω και εγώ από εκεί για να μην περιμένω :)

Και όποιος απαντήσει ας πει επίσης πόσες ημέρες έκανε για να έρθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...