Προς το περιεχόμενο

Τελικα παιρνει πολυ ξεσκισμα...


evansdimo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

looool καλα εσυ τον τεντωσες τελειως!!!

Μα καλα πως ειναι δυνατον ρε παιδια ο "μικρος" να εχει τετοιες ανοχες και

ενας στα 3.0Ghz να δινει συγκριτικα πολυ λιγοτερο ανεβασμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Biull ελπιζω να πηρες ακομη πιο πολυ θαρρος ;)

Αληθεια υπαρχει ρεκορ o/c για αυτον τον επεξεργαστη αλλα μονο με

αεροψυξη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου τον έχω πάει τώρα στα 2642 από 2400!Τον ανέβαζα με το AI Overclock της μητρικής μου!Σου δίνει την δυνατότητα να την ανεβάσεις μέχρι και 30%!Τώρα είμαι στο 10% με 2642 όπως είπα και μετά θα το πάω στο 20% και τέλος!Δεν νομίζω να τον ζορίσω άλλο αν και είναι σίγουρο οτι τραβάει άνετα και πάνω από 30% με manual ρύθμιση του clock!Τώρα δουρεύει λογικά στα 210ΜHZ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν τώρα είμαι στα 2883!Με FSB στα 240ΜΗΖ!Ωραία είναι 2883!Σε λίγο πάω για 3000+!

Xe xe ξύπνησε ο o/c μέσα σου!!

Δώσε μας κανα δείγμα screenshots,με το cpu-z pls.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτάσαμε και στα 3124!Καλά είναι ε;Παίρνει και παραπάνω πιστεύω αλλά καλά είναι να μην τον ζορίσουμε!Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι η θερμοκρασία που έφτασε idle στους 30C από 21Cπου ήταν πρίν!Τα stability tests δουλεύουν καλά για την ώρα χωρίς κανέναerror στο CPU BurnIn Test!

Και τα screenshot για να ξέρουμε και τι λέμε:

cpuz4sy.th.jpg!!!!cpuz3124mhz7tf.th.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προσθέσω οτι δεν έχω πειράξει καθόλου το Vcore και δεν έκανα καμία manual ρύθμιση!Απλά πείραξα το AI Overclock που έχει η μητρική(P4C800) μου από Standard σε 30%!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

file biull ama exei tin p4p800 i p4c800 valto manual kai anevase to agp voltage. afto tha sou dwsei poli parapanw. alla prosexe ama i grafic card den exei auxilary power connector (dld na parnei revma apo to trofodotiko) einai epikindino gia tin karta. An thes mporw na sou pw ritmiseis gia 3,3Ghz. San afto pou eftasa egw prin alaxw epexergasti. Episis gia tin p4p800 (kai nomizw kai stin p4c800)oi rithmiseis tou tipou DDR 400Mhz einai pragmatika i 1/1. Dld me tin rithmisi afti kai fsb 250mhz tha exeis DDR 500. to idio isxiei kai gia to PCI/AGP. Prosoxi den kleidonei tis sixnotites!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PROSOXI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tin patisa giafto fonazw.

 

Vale kanena Screenshot apo tis mnimes kai apo to SPD tou CPU-Z.

 

Kati allo. Prosoxi exw akousi oti oi Northwood ta paizoun se 1.7Vcore kai anw xwris Phase Change i Nitrous i dry ice i kati paromio telws pantwn. Biull prosexe dioti to AI Overclock tis p4p800 einai psilo moufa. koita to Vcore pou edixe to CPU-Z sta 3,1 giati pezeis konta sto orio idika ama den xereis ti kanei to AI overclock.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Full load μεχρι ποσο σου πηγαινει?

Επαιξες κανα παιχνιδακι να δεις διαφορες?

Εγω βλεπω μεγαλες διαφορες σε ταχυτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...