Προς το περιεχόμενο

Υπερβολικά φθηνό Webhosting!


Megakill

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδες θέλω στήσω ένα site για να διαφημίσω το μαγαζί του πατέρα μου. Έχω το Broadbandpack της HOL. Είδα ότι μου δίνουν δωράν web hosting. Θα μπορέσω να κάνω τη δουλειά μου or απαγορεύεται?Δεν θα κάνω online πωλήσεις, απλά διαφήμηση.Τί λέτε?

Επίσης θέλω να ρωτήσω σχετικά με domain names.Έχει σημασία από που το αγοράζω και που έχω το site?Δηλαδή το domain name πρέπει να το έχω σε εταιρία που μου κάνει web hosting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 148
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

oooooo

:o :o :o

 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=5879541527&sspagename=ADME%3AL%3ARTQ%3AUS%3A1&rd=1

 

http://search.ebay.com/_W0QQsassZexpresstoolsQQhtZ-1

 

Δεν θα έχω και κανα σοβαρό site οπότε... Μάλλον θα το δοκιμάσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=5879541527&sspagename=ADME%3AL%3ARTQ%3AUS%3A1&rd=1

 

http://search.ebay.com/_W0QQsassZexpresstoolsQQhtZ-1

 

Δεν θα έχω και κανα σοβαρό site οπότε... Μάλλον θα το δοκιμάσω...

Φίλε ψήνομαι και εγώ να το χτυπήσω. Μόνο 5 euro!!! Συμπεριλαμβάνεται όμως DOMAIN NAME χρέωση?ΚΑι γιατί λέει για posting?Θα λάβουμε κάτι?Πια εταιρία είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες θέλω στήσω ένα site για να διαφημίσω το μαγαζί του πατέρα μου. Έχω το Broadbandpack της HOL. Είδα ότι μου δίνουν δωράν web hosting. Θα μπορέσω να κάνω τη δουλειά μου or απαγορεύεται?Δεν θα κάνω online πωλήσεις' date=' απλά διαφήμηση.Τί λέτε?

Επίσης θέλω να ρωτήσω σχετικά με domain names.Έχει σημασία από που το αγοράζω και που έχω το site?Δηλαδή το domain name πρέπει να το έχω σε εταιρία που μου κάνει web hosting?[/quote']

 

Πρέπει να ψάξεις τους όρους χρήσης με το web hosting που σου παρέχουν.

 

Επίσης για το όνομα χώρου δεν είσαι υποχρεωμένος να το κατοχυρώσεις από την ίδια εταιρεία.

 

Αν θες σε .gr η εταιρεία μας το δίνει με 24 ευρώ, ενώ σε .net .com .info με 9.70 ευρώ.

 

Αν επιθυμείς μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ta 4.00 ευρώ είναι το setup για πρώτη φορά και απλά το έχει βάλει στο shipping. Υποστηρίζει 1 domain (δεν περιλαμβάνεται) μόνο.

 

Για domains από το yahoo με 2.99 δολάρια το χρόνο. Ο άνθρωπος απάντησε σε όλες τις ερωτήσεις που είχα χωρίς πρόβλημα και άμεσα...

 

Hello i am from greece. My website (greek lacuna coil fan club) will be in greek. Is there any problem about that? If the subscription ends how will i renew it? And one last question. max file size?

 

Hello.

 

Thanks for your interest in our web hosting package. No problems hosting greek web sites. You simple buy another hosting from me when your year is up. No file size limits imposed.

 

Once again thank you for your interest and if i can help any further. please don't hesitate to ask.

 

Regards

EXpresstools

 

Hello again. Thank you very much for the reply. I wish when the year is up you will not ask me for eur 100 for hosting. Anyway when i buy domain from yahoo i will pay you for one year. Eur 4.99 is for the first time. Right?

 

Regards

 

Sotiris

 

Hello.

 

Yes' date=' that is correct. Please be assured that we will definitely not ask you for 100 euros.

 

Kind Regards

EXpresstools[/quote']

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ta 4.00 ευρώ είναι το setup για πρώτη φορά και απλά το έχει βάλει στο shipping. Υποστηρίζει 1 domain (δεν περιλαμβάνεται) μόνο.

 

Για domains από το yahoo με 2.99 δολάρια το χρόνο. Ο άνθρωπος απάντησε σε όλες τις ερωτήσεις που είχα χωρίς πρόβλημα και άμεσα...

Πολύ καλό.Πια είναι η ιστοσελίδα της εταιρίας? Όταν λες ότι υποστηρίζει ένα μόνο domain name,εννοείς ότι δέχεται μόνο μία διεύθυνση (πχ lotto.gr) αλλά όσες σελίδες θέλουμε,έτσι?Εγώ θέλω domain name se gr.Λες το .com να είναι καλύτερο?Σόρυ αλλά επειδή είμαι άσχετος,αυτό που κάνω είναι:

1)Αγοράζω web hosting

2)Κάνω register για domain name

3)Γράφω HTML και ανεβάζω στον server

Thanks!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Κάνω register domain (.com είναι πιο φθηνό)

2. Αγοράζω χώρο

3. Ανεβάζω στο site.

 

H εταιρία δεν πρέπει να έχει ιστοσελίδα. Είναι μόνο ebay store.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή πως μπορεί κάποιος να δει τα χαρακτηριστικά του πακέτου;Για παράδειγμα πόσες βάσεις δεδομένων έχει;

 

Η συγκεκριμένη εταιρεία κατοχυρώνει και domain names;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας πούμε πως αγοράζω από yahoo το domain name που θέλω.Αφού επιλέξω εταιρία που θα φιλοξενίσει την ιστοσελίδα μου, πως θα γνωρίζει πια είναι το domain name που θέλω.Μήπως υπάρχει κόστος για τη διασύνδεση του yahoo (που είναι ο registrar) me την εταιρία που θα με φιλοξενίσει?

Στο yahoo είδα ότι αν πάρω domain με 3 euro ,τότε έχω και δωρεάν forwarding.Δηλαδή φτιάχνω site με το δωρεάν χώρο που μου δίνει η HOL και κάνω το domain name μου forward σε αυτό το site,σωστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι απλά το μόνο που θα χρειαστείς είναι να ενημερώσεις τους nameservers, έτσι ώστε να αντιστοιχήσεις το συγκεκριμένο όνομα χώρου με το συγκεκριμένο web hosting που έχεις και στο οποίο βρίσκεται η ιστοσελίδα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

>cPanel 10.X                        Yes               Sub Domains             Unlimited
     Ticketed Support             Yes              Shopping Cart               Yes
   1Click-Setup-Scripts           Yes               Spam Filters               Yes
      Email Accounts           Unlimited          Auto Responders              Yes
      Mailing Lists            Unlimited      Backup and Restore Tool          Yes
Webmail - NeoMail & Horde         Yes          cPanel X and X2 Skins           Yes
       PHP Support                Yes            Custom Error Pages            Yes
       PERL Support               Yes         Password Protect Folders         Yes
     MySQL Databases              yes                Redirects              Unlimited
     Scripts Library              Yes             Error Log Access             Yes
       CGI Library                Yes             Sub Domain Stats             Yes
Detailed Daily Statistics         Yes        Free Search Engine Submit         Yes
    FrontPage Support             Yes           Hot Link Protection            Yes
   Raw Log File Access            Yes              IP Deny Manger              Yes
     Email-Forwarding             Yes              Email Filters               Yes
 Your Own CGI-BIN Folder          Yes              Spam Assassin               Yes
Designer Website Templates        Yes            PHP and java chat             Yes
        FTP Access             Unlimited         True Unix Hosting             Yes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγκες μόλις αγόρασα απο yahoo domain. Τώρα θα περιμένω 3 μέρες να κατωχηρωθεί και μετά θα κάνω forwarding στην ιστοσελίδα της HOL.Ελπίζω με τη δωρεάν ιστοσελίδα της HOL να κάνω δουλειά. A , τι διαφορά έχει για τον τελικό χρήστη αν ο server είναι windows or linux?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...