Προς το περιεχόμενο

Υπερβολικά φθηνό Webhosting!


Megakill

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα,

 

 

Η Chilisoft ASP οχι, αλλά η Sun ASP που την έχει εξαγοράσει υποστηρίζει σχεδόν όλες (αν όχι όλες) τις εντολές. Δες στο site τους τι δουλειά έχουν κάνει οι άνθρωποι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 148
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σχεδόν όλες τις υποστηρίζει όντως.

 

Το μόνο πρόβλημα είναι η μη δυνατότητα χρήσης VBScript που δεν οφείλεται όμως στην γλώσσα, αλλά στην μη συμβατότητα της VB με λειτουργικά Unix/Linux.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα.

Θα ήθελα να ρωτήσω οι παρακάτω επιλογές σε τι χρησιμεύουν, και αν χρειάζονται να μπουν στο hosting.

Ευχαριστώ.

 

FrontPage Extensions:

Install FrontPage Extensions

Description:

Installing FrontPage Server Extensions on your hosting account will enable you to publish your Web site using Microsoft FrontPage. FrontPage Server Extensions also allow you to implement other FrontPage specific components like forms, counters, and discussion boards.

 

 

Enable Add On Languages:

Enable Add On Languages

Description:

Select this option to enable optional languages on your hosting account, such as Java. For example, if you plan on using Java or JSP on your Web sites, you should select the Java option. If you are not sure, you can activate your Add On Languages after you set up your hosting account.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ego ta frontpage extensions den ta exo energopoihmena eksarxhs giati gemizoun to paketo me axrhstous tis perisoteres fores fakelous... ta energopoio ono an mou ta zhthsei o pelaths giati poloi blaipoun fakelous pou den kseroun kai ta sbhnoun..

 

oson afora tis glosses... agglika kai s' opoion aresei :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα! Θα ηθελα να ρωτησω αν ξερετε καποια registering/hosting εταιρια για ενα site.

 

Αυτο που με ενδιαφερει πιο πολυ απο ολα ειναι το μεγεθος του email. Θα ηθελα minimum 50mb.

 

Επισης θα ηθαλα να κανω και register domain name.

 

Ευχαριστω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Leo telika na agoraso ena paketo ap tin etairia http://www.ehost.net/.

 

Ap to personal web hosting to plan D.

 

Auto pou me provlimatizei einai oti den iparxei diafora se auta pou prosferoun metaksi business kai personal hosting, eno to business exei periorismo sto xoro eno to personal einai unlimited!!!!! Kai to bus einai kai pio akrivo!!!!

 

Auto mou vromaei..

 

Akouo simboules!!

 

Auto pou psaxno telika einai mia etairia, pou na dinei pano arketa GB bandwidth kai to ligotero 1-2GB apothikeutiko xoro.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Panakrivw einai auto to Link

 

Gia kita edw: http://www.servage.net

75 GB Xwro kai 600 GB Tranfer - 1000 MySQL Databse - kai alla polla

 

Eimai se autous edw kai 1 Xrono kai eimai polli ikanopioimenos..

 

To kalitero einai oti apantane mesa se 10 lepta an tous rwtiseis kati me Email

 

am dwsete kouponi: php-fusion.gr tha parete 2500 MB extra Webspace

 

auta

1000 DB και 50000 queries ανά ώρα... ψιλο-οξύμωρο, ναι;

 

Α, και όχι και τόσο θετικά reviews στο WHT ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το λες!

Εγώ τσάμπα hosting χρησιμοποιώ (Freegreece)και μέχρι στιγμής είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Χωρίς αναγκαστικές διαφημίσεις! Με Control Panel, PHP, Forum υποστήριξης και πολλά άλλα που δεν τα ξέρω.

Βέβαια όχι για μεγάλες απαιτήσεις: 25ΜΒ χώρο και 500MB για διακίνηση.

 

Για την περίπτωση του φίλου μας jimarass που είναι για απλή παρουσία στο δίκτυο και διαφήμιση νομίζω πως είναι η καλύτερη λύση.

 

Στην περίπτωσή μου μου κατοχύρωσαν και το όνομα και μέσα σε 6 ώρες από την αίτησή μου είχα ανεβάσει το site και λειτουργούσε στην εντέλεια.

Έβαλα ένα bannerάκι τους στη σελίδα μου αλλά οικειοθελώς χωρίς να με υποχρεώνουν γι' αυτό. Κι αυτό επειδή μέχρι στιγμής είναι πολύ εντάξει.

 

Εξάλλου δίνονται και δωρεάν ονόματα του τύπου myname.freegr.net όπου μπορεί κάποιος να δοκιμάσει τις υπηρεσίες της Freegreece χωρίς να κάνει μεταφορά ονόματος.

 

Δε χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις. Εγώ πάντως τη συστήνω σε φίλους μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Επειδή λαβαίνω μηνυματάκια για φθηνό webhosting. Βρήκα αυτό στο ebay που φαίνεται αρκετά καλό: http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=130017308326&sspagename=ADME%3AL%3ARTQ%3AUS%3A1&rd=1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...