Προς το περιεχόμενο

Τζαμπα τα χωσα για την αγορά psp


ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ1976

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δέν έχω καταλάβει και πολλα εχω παρει ενα psp v2.01 και θελω να μαθω τι ειναι το GTA eLoader beta πως μπορω να το τρεξω στο psp;.Πως γινετε να βαλω ενα player; πχ LuaPlayer.Υπαρχου cd για psp με παιχνιδια mame; πχ tetris,cabal,wonder boy.Περιμενα περισοτερα απο το psp, το sonyericsson τηλεφωνο μου εχει περισοτερες λειτουργιες(ραδιο,τζαπα παιχνιδιαι,θεματα κλπ)καλη η οθονη αλλα μονο για παιχνιδια.Δεν μπορω να στειλω ουτε εικονα μεσω IRC και δεν μπορω γιατι το εχει;Μεσω p/c εχω βαλει mp3,εικονες,clips αυτα τα κανει και το κινητο,τζαπα τα 325+49(game)ευρω που εδωσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Που να ειχες κινητο Symbian, εκει να δεις ποσο θα εκλεγες τα λεφτα του PSP...

 

Μη συγκρίνουμε άσχετα πράγματα.

 

Το PSP έχει πολύ καλύτερα παιχνίδια. 'Εχει τεράστια συλλογή από homebrew εφαρμογές (emulators, media players) που κάνεις τρελά πράγματα. Σήμερα μόνο έβλεπα ότι βγάλανε πρόγραμμα χειρισμού του xbox 360 mp3 player από το PSP μεσω WiFi. Ο καθένας βέβαια με τις ανάγκες του. Το psp 2.01 περιορίζεται από το firmware και την αδυναμία του να τρέξει αρκετές από τα πιο χρήσιμες εφαρμογές homebrew. 'Ολα τα ωραία γίνονται με το 1.50 firmware και αυτό είναι που σε περιορίζει αφού με το 2.01 που έχεις τώρα οι επιλογές που θέλεις να έχεις περιορίζονται σημαντικά..

 

Εγώ το psp το χρειάζομαι αποκλειστικά για να βλέπω ταινίες και σε αυτό με καλύπτει απόλυτα αφού η οθόνη του δε συγκρίνεται με κανένα άλλο media player της αγοράς. Σε συνδυασμό με κανένα παιχνίδι και κάποια χρήσιμη εφαρμογή, το κάνουν μια συμφέρουσα αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα προφανως ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ δεν ειχε τετοιες αναγκες, οποτε θα καλυπτοταν με ενα Symbian κινητο.Κατι ασχετο, νοικιαζεις ταινιες umd η κανεις αντιγραφα ασφαλειας?Υπαρχουν δλδ αδεια δισκακια για εγγραφη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άδεια δισκάκια δεν υπάρχουν μιάς και δεν υπάρχει μηχάνημα να τα γράψει ( απο οσο ξέρω ) προφανώς περνάει το έργο που θέλει σε 1~2GB stick με ενα απο τα πολλά προγράμματα recode που υπάρχουν για αυτή τη δουλειά , επίσης το net είναι γεμάτο απο έτοιμα "αντίγραφα ασφαλειας" τα οποία μόλις κατέβουν ( βρίσκεις sub if you need ) τα περνάς στο stick και είσαι ok.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που πραγματικα με πικρανε ειναι οτι δεν μπορω να το λειτουργισω ελευθερα.Αν ξερει απαντησης περι τον ερωτισεων που εχω κανει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δέν έχω καταλάβει και πολλα εχω παρει ενα psp v2.01 και θελω να μαθω τι ειναι το GTA eLoader beta πως μπορω να το τρεξω στο psp;.Πως γινετε να βαλω ενα player; πχ LuaPlayer.Υπαρχου cd για psp με παιχνιδια mame; πχ tetris,cabal,wonder boy.Περιμενα περισοτερα απο το psp, το sonyericsson τηλεφωνο μου εχει περισοτερες λειτουργιες(ραδιο,τζαπα παιχνιδιαι,θεματα κλπ)καλη η οθονη αλλα μονο για παιχνιδια.Δεν μπορω να στειλω ουτε εικονα μεσω IRC και δεν μπορω γιατι το εχει;Μεσω p/c εχω βαλει mp3,εικονες,clips αυτα τα κανει και το κινητο,τζαπα τα 325+49(game)ευρω που εδωσα

 

Ή απλά άδικος γίνεσαι επειδή δεν έχεις βρει πώς να κάνεις κάποια πράγματα, ή απλά "δεν ήξερες-δεν ρώταγες?".

Ο λόγος που βγηκε το μηχάνιμα ειναι για να παίζει παιχνίδια και ταινίες σε συγκεκριμένο format. Όλα τα άλλα ειναι πατέντες τις οποίες έπρεπε να είχες τσεκάρει από πριν, αν παίζουν στη συγκεκριμένη έκδοση, αν μπορείς να γυρίσεις σε 1.5, αν μπορείς να καταλάβεις πώς λειτουργούν κάποια πράγματα... Δεν πάμε και παίρνουμε ότι κάτσει επειδή ακούσαμε 2 πράγματα.

Για σένα ποιος ήταν ο λόγος που το πήρες? Αν ο λόγος που το πήρες ήταν να παίζεις Mame, θα έπρεπε να το είχες τσεκάρει απο πριν αν παίζει ή όχι..

 

Δεν σου φταίει και το psp... Όσο για την οθόνη του που είναι καλή μόνο για games, νομίζω ότι αυτό ακριβώς είναι φτιαγμένη για να κάνει! :)

 

Από κει και πέρα αν το τηλέφωνό σου έχει περισσότερες λειτουργίες, ε, ας μήν το έπερνες.. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου εγω εχω παρει ενα GP2X (http://www.gp2x.co.uk). Κανει παρα πολλα πραγματα και ειναι ακομα μονο η αρχη. Ειναι μια τελειως ανοιχτη κονσολα (χωρις κλειδωματα και αλλα τετοια) με διπλο επεξεργαστη και λειτουργικο linux. Εχει TV-out για να παιζεις στην τηλεόραση. Αν σε ενδιαφερει το emulation και τα homebrew δεν υπαρχει καλυτερη κονσολα. Ο emulator της sega megadrive είναι αψογος, παιζει ολες τις roms σε πλήρη ταχύτητα.Και φυσικα πολλοί αλλοι οπως ΜΑΜΕ, spectrum, amstrad κλπ.Παίρνει SD καρτα μέχρι 4GB και παίζει mp3, divx, xvid, wmv you name it. Αν και είναι μια κονσόλα κυρίως για emulation ήδη έχουν ανακοινωθεί commercial τίτλοι παιχνιδιών απο ετερίες γιαυτήν. Ρίξε μια ματιά εδω http://gp2x-emulation.dcemu.co.uk/ για να καταλάβεις τι κυκλοφορεί. Υπόψη οτι εγω είχα κανει pre-order και την πήρα μόλις τα χριστούγεννα οπότε όπως καταλαβαίνεις είναι λίγος ο χρόνος που έχει κυκλοφορίσει, και όμως έχουν ήδη βγεί τόσα πολλά. Παραγγελίες γίνονται μόνο online αφόύ ακόμα δεν πωλείται σε καταστήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου εγω εχω παρει ενα GP2X (http://www.gp2x.co.uk). Κανει παρα πολλα πραγματα και ειναι ακομα μονο η αρχη. Ειναι μια τελειως ανοιχτη κονσολα (χωρις κλειδωματα και αλλα τετοια) με διπλο επεξεργαστη και λειτουργικο linux. Εχει TV-out για να παιζεις στην τηλεόραση. Αν σε ενδιαφερει το emulation και τα homebrew δεν υπαρχει καλυτερη κονσολα. Ο emulator της sega megadrive είναι αψογος, παιζει ολες τις roms σε πλήρη ταχύτητα.Και φυσικα πολλοί αλλοι οπως ΜΑΜΕ, spectrum, amstrad κλπ.Παίρνει SD καρτα μέχρι 4GB και παίζει mp3, divx, xvid, wmv you name it. Αν και είναι μια κονσόλα κυρίως για emulation ήδη έχουν ανακοινωθεί commercial τίτλοι παιχνιδιών απο ετερίες γιαυτήν. Ρίξε μια ματιά εδω http://gp2x-emulation.dcemu.co.uk/[/url'] για να καταλάβεις τι κυκλοφορεί. Υπόψη οτι εγω είχα κανει pre-order και την πήρα μόλις τα χριστούγεννα οπότε όπως καταλαβαίνεις είναι λίγος ο χρόνος που έχει κυκλοφορίσει, και όμως έχουν ήδη βγεί τόσα πολλά. Παραγγελίες γίνονται μόνο online αφόύ ακόμα δεν πωλείται σε καταστήματα.

 

To exw parei ki egw to gp2x opws kai 2 kollhtoi mou kai eimaste apolyta ikanoipoihmenoi, MAME, NEO-GEO, SNES, MEGADRIVE + alla +mp3s +videos einai poly tzamato...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ έχω μείνει στο απλό gp32... μάλλον πρέπει να το πάρω και αυτό!!!\

 

Guys από gbax.com φαντάζομαι ότι το πήρατε το gp2x...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που πραγματικα με πικρανε ειναι οτι δεν μπορω να το λειτουργισω ελευθερα.Αν ξερει απαντησης περι τον ερωτισεων που εχω κανει

 

check το site του gheroudos αλλά και εδώ

 

To Gta είναι γαμάτο παιχνίδι και αξίζει να το έχεις γνήσιο... Όχι να σκεφτόμαστε μόνο την κλεψιά!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To GTA loader είναι μια πατέντα που επιτρέπει στο χρήστη να τρέξει μερικές (πολύ λίγες) homebrew εφαρμογές σε PSP με firmware 2+. Λέγεται έτσι επειδή απαιτεί την ύπαρξη ενός save game από το GTA LCS. Όσο για το αν είναι καλό παιχνίδι το GTA LCS, θα συμφωνήσω: http://www.gamelife.gr/cPages/reviews.asp?id=54

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...