Προς το περιεχόμενο

Καλως τον με και εμένα


Boban

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Οριστε με εφαγε ο Bougas.

Θέλω να εγκαταστησω ένα προγραμμα το οποιο τρεχει σε τερμιναλ. Κατα την εγκατασταση ελέγχει αν υπάρχει c και fortran. Εγω εβαλα το gcc και gfortran. Αλλά μου βγάζει :

Checking C linker :... Not Found

Error using LDCC=cc -force_flat_namespace

Type the name of your C linker

Πριν έχει βρει σωστα τον compiler.

Δοκίμασα διαφορα αλλα δεν έπιασαν. Μπορεί κανεις να βοηθησει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα για rainbow και εκει πηγαινε το δυστυχως. Τα χρηματα σε σχεση με multirama ειναι super αφου εκει το ειδα σκετο 1190. Αλλα το fnac εχει καλυτερη τιμη σε σκετο χωρις μνημες απο το αντιστοιχο τις rainbow. Απο τιμη δηλαδη ειμαι οκ. Ετσι και αλλιως σε 12" δεν θα εβρισκα πιο καλο σε αυτη την τιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Το λειτουργικό, χωρίς παρελκόμενα (πχ το iLife 06 ή το Microsoft Office 2004 test drive που βάζουν συνήθως ή όλο το Word Atlas κλπ) είναι γύρω στα 2-2,5 GB.

 

Όταν πρωτοπήρα τον iMac, έκανα ένα format και ξαναπέρασα το λειτουργικό εξ αρχής (clean install). Επέλεξα custom install και δεν έβαλα πολλά πράγματα, μόνο τα αναγκαία (για μένα). Τι να τα κάνω πχ τα παιχνίδια που δίνει η Apple μαζί, αφού δεν με ενδιαφέρουν; Γιατί να αφήσω το test drive του Office 2004 αφού θα βάλω το κανονικό Office 2004; Γιατί να έχω το Garageband που ποτέ δεν πρόκειται να χρησιμοποιήσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το office το εβγαλα και ηταν περιπου 500Mb το world book ειναι 1,5 και το εχω αφησει ακομα. Εβγαλα ακόμα 1,5Gb απο γλώσσες. Παιχνιδια εχει 3 οποτε θα τα αφησω αν και μονο το σκακι λεει. Το iLife μπορω να βγαζω μονο καθε μια εφαρμογη ; Δηλαδη μονο το Garageband που ουτε εγώ θα το χρησιμοποιησω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ναι, εννοείται ότι μπορείς να βγάλεις το Garageband. Και το ρημάδι (μαζί με τα samples που έχει) πιάνει γύρω στο 1,5 GB, ίσως και παραπάνω.

 

Βάλε στο Spotlight το λήμμα "Garageband" κι άρχισε να στέλνεις στα σκουπίδια... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...