Προς το περιεχόμενο

World Cup 2006


4saken

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σε πεντε μερες αρχιζει το Παγκοσμιο...που θα στοιχηματίζατε???

 

Εγω Βραζιλία...ενναλακτικη λυση θα ηταν Αργεντινή ή Αγγλια..

 

 

λετε να ειναι καλυτερα να ζητησουμε απο τον paredwse να φτιαξει ενα poll?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Κάτι μου λέει πως δεν θα δούμε καλό ποδόσφαιρο. Οι παίκτες είναι κάθε χρόνο και πιο ξεζουμισμενοι, πιό πιεσμένοι. Πάρε παράδειγμα τον Ροναλντίνιο. Πόσο καλά θα μπορει το ανθρωπάκι να παιξει όταν μεχρι πριν λίγες μέρες τα έδινε όλα?

 

Ελπίζω να διαψευσθώ και να δούμε θέαμα. Τελικό θέλω να δω φυσικα τη Βραζιλία, από εκει και πέρα δεν νομίζω ότι εχουν αλλάξει και πολλά πράγματα, οι χώρες διατηρούν τον χαρακτήρα που είχαν. Γερμανία ψιλοαδιάφορο ποδόσφαιρο αλλά ισχύει το "Π.Κ και τελικός = Γερμανία", Αγγλία ανεβασμένη αλλά δεν αποτελει την υπερομάδα παρα μόνο στο μυαλό των φιλάθλων της, Ολλανδία καλή αλλά όχι για μεγάλα πράγματα, Γαλλία ερωτηματικό, με καλούς αλλά κορεσμένους ίσως παικτες. Η Ιταλία ίσως έχει ένα επιπλέον κινητρο, να δείξει ότι το σκάνδαλο δεν τους άγγιξε και ότι δεν είναι λαμόγια, με καλούς παίκτες σε όλες τις γραμμές αλλά και πάλι, δεν νομίζω ότι μπορούν να πάρουν το Κύπελλο. Τέλος, η Αργεντινή που ελπίζω να πάει τελικό με τον μεγάλο εχθρό της και να μην κινηθεί πάλι σε ρηχά νερά, κάτι που όμως δεν φαντάζει και πολύ απίθανο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπα δεν βλέπω να τα πηγαίνει καλά η ιταλία

αργεντινή δεν την πάω με τίποτα πάντως

να δω πότε η αγγλία θα σοβαρευτεί

και ότε θα σπάσει η κατάρα της ολλανδίας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποιος νικησει την βραζιλια θεωρω οτι θα το παρει κιολας, πλακα θα εχει να γινει καμια εκπληξη και να το κερδισει καμια μικρη χωρα, πχ. ακτη ελεφαντοστου η κατι τετοιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκπλήξεις ίσως δούμε στους ομίλους περισσότερο ή καμιά ομάδα φούσκα αλλά στο τέλος πάλι η Βραζιλία θα το σηκώσει!

Δε νομίζω ότι υπάρχει ομάδα ικανή να την κοντράρει στα ίσα την προκειμένη χρονική περίοδο. Όση τύχη κι αν έχεις θα το φας από το πουθενά το γκολάκι από τη σελεσάο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

panini μαζευει κανεις?να ανοιξουμε κανενα τοπικ για ανταλλαγες?ειδα στο ονειρο μου προχθες τελικο γερμανια ιταλια...ελεος...λεεεεες?παντως απο ενα δεκαρικακι σε κλοσε ροναλντο αξιζει πιστευω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως θα τζογάρω εναντίον των ομάδων που πιστευώ πως δεν έχουν τύχη (Πρώτη και καλύτερη Γερμανία μετά Αργεντινή ,Ολλάνδία και τέλος Γαλλία).

Φαβορί ακλόνητο η Βραζιλία και δεν μου λέει κάτι που τα αστέρια της είναι ντεφορμέ γιατί και το 2002 στην Κορέα με ντεφορμέ Ριβάλντο και προερχόμενο απο τον τραυματισμό Ρονάλντο πήγε και έκανε περίπατο.

Μετά Αγγλία (έχει καλούς παίκτες σε κάθε θέση αλλά δεν εχει σύνολο), οι Ιτάλοι θα πέσουν (αν πέσουν) δύσκολα, και περιμένω να δώ τους λούζερ Ισπανους τι θα κάνουν στα νοκ άουτ καθώς μόνο με αυτοκτονία δεν θα περάσουν απο αυτόν τον όμιλο.

Πάντως πιστεύω πως και αυτό το Μουντιάλ θα έχει μια ομάδα-έκπληξη (θυμηθείτε 94 Σουηδία ημιτελικό, 98 Κροατια ημιτελικό, 2002 Τουρκία ημιτελικό) ομάδες που κανένας δεν τις περίμενε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...