Προς το περιεχόμενο

Κατασκευή Ιστοσελίδας


APP721073TX

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ηθελα να μου πειτε αν ξερετε καμια καλη και εμπιστη εταιρια που να ανλαμβανει κατασκευη ιστοσελιδων χωρις να σε ληστευει.

Πόσο περιπου κοστιζει μια καλη δουλεια???

 

ΑΔΙΑΜΦΙΣΒΗΤΗΤΑ η http://www.internetatmajor.com

ειναι μια φρέσκια εταιρεία σχεδιασμού ιστοσελίδων που κάνει και πολύ καλό internet marketing ξενοδοχείων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

4)Να κόβει τιμολόγια ή αποδείξεις...

 

6)Το πιο σημαντικό: Στην κατασκευή ιστοσελίδων και γενικότερα στο web design δεν υπάρχει τιμολόγιο ούτε ταρίφα. Τιμολογείς τον πελάτη με βάση τα χαρακτηριστικά και τα κριτήρια που θέλει ο πελάτης και όχι ξεκινώντας από κάποια τιμή. Δεν θα πληρώσω για μια απλή ιστοσελίδα σε απλή html σε σύγκριση με php-mysql το ίδιο. Αλλο το πορτοκάλι άλλο το μήλο.

 

Καταρχάς να πω επειδή ασχολούμαι με το άθλημα αυτό καλο είναι από τόσο να μην το κάνουμε πιο τόσο σίγουρα ένας πελάτης δεν γνωρίζει τι έχει τραβήξει ένας development για να φτιάξει τον σκελετό τις ιστοσελίδας του ( νομίζει ότι με ένα click έχει γίνει ) αυτό που θέλω να καταλήξω είναι το εξής όσο αναφέρεις εσύ αυτά παραπάνω δεν πολύ στέκουν διότι χτυπάς νομίζω στα λεφτά συνεχεια και στο να δίνο τιμολόγια η αποδείξεις.. συγγνώμη να σου κάνω μια ερώτηση? ο ελεύθερος επαγγελματίας που έχει σηκώσει ένα διαφιστικο site για την party του στο να διαφημίζει τα έργα που έχει κάνει και να είναι κατασκευαστής ιστοσελίδων ( και δεν είναι σε εταιρία ) πρέπει να κόβει αποδείξεις?

 

θα μου πεις αυτό είναι θέμα του πελάτη άμα θέλει σε εμπιστεύεται άμα δεν θέλει δεν σε εμπιστεύεται αλλα αυτό που ξέρω εγώ είναι ότι σε αυτό το κύκλωμα παίζουν πολλά ρολο!

 

Επί τι ευκαιρία οποιος θέλει να μιλήσει μαζί μου σχετικά με το θέμα αυτό μπορεί να μου στείλει ένα pm.

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς να πω επειδή ασχολούμαι με το άθλημα αυτό καλο είναι από τόσο να μην το κάνουμε πιο τόσο σίγουρα ένας πελάτης δεν γνωρίζει τι έχει τραβήξει ένας development για να φτιάξει τον σκελετό τις ιστοσελίδας του ( νομίζει ότι με ένα click έχει γίνει ) αυτό που θέλω να καταλήξω είναι το εξής όσο αναφέρεις εσύ αυτά παραπάνω δεν πολύ στέκουν διότι χτυπάς νομίζω στα λεφτά συνεχεια και στο να δίνο τιμολόγια η αποδείξεις.. συγγνώμη να σου κάνω μια ερώτηση? ο ελεύθερος επαγγελματίας που έχει σηκώσει ένα διαφιστικο site για την party του στο να διαφημίζει τα έργα που έχει κάνει και να είναι κατασκευαστής ιστοσελίδων ( και δεν είναι σε εταιρία ) πρέπει να κόβει αποδείξεις?

 

θα μου πεις αυτό είναι θέμα του πελάτη άμα θέλει σε εμπιστεύεται άμα δεν θέλει δεν σε εμπιστεύεται αλλα αυτό που ξέρω εγώ είναι ότι σε αυτό το κύκλωμα παίζουν πολλά ρολο!

 

Επί τι ευκαιρία οποιος θέλει να μιλήσει μαζί μου σχετικά με το θέμα αυτό μπορεί να μου στείλει ένα pm.

 

Ευχαριστώ

 

φυσικά και πρέπει. Όταν αμοίβεσαι για κάτι πρέπει να κόβεις απόδειξη - τιμολόγιο αν είσαι χομπίστας και διαφημίζεις απλά τι έχεις φτιάξει δε σου λέει κανείς τίποτα.

 

ΕΡΩΤΗΣΗ ΚΡΙΣΕΩΣ! Ανάσταση έχουμε; 4 χρονάκια πεθαμένο topic επανήλθε :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσικά και πρέπει. Όταν αμοίβεσαι για κάτι πρέπει να κόβεις απόδειξη - τιμολόγιο αν είσαι χομπίστας και διαφημίζεις απλά τι έχεις φτιάξει δε σου λέει κανείς τίποτα.

 

Για πες μου από που θα το βρει το τιμολόγιο η την αποδείξει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πες μου από που θα το βρει το τιμολόγιο η την αποδείξει?

 

γιατί είναι δύσκολο; έναρξη ατομικής επιχείρησης στον ΟΑΕΕ! Προσωπικά αυτό έχω κάνει και ο πελάτης σε βλέπει με άλλο μάτι όταν μπορείς και κόβεις αποδείξεις/τιμολόγιο. Ή κάνεις μια δουλειά επαγγελματικά και είσαι καλλυμένος ή την κάνεις για την πλάκα σου και δεν είσαι και δε θα έχεις σοβαρούς πελάτες, απλό είναι.

 

Θα πρέπει κάποτε να καταλάβουμε όλοι οτι είναι υπερ μας να κάνουμε εγγραφή και να είμαστε νόμιμοι. Δεν είναι λίγο πράμα να γλιτώνεις το ΦΠΑ σε όλες τις αγορές που έχουν σχέση με το επάγγελμά σου (απο υπολογιστές εώς φαγητά και κοινόχρηστα!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι μόνο το ΦΠΑ που γλιτώνει κανείς, αλλά και ο φόρος εισοδήματος.

Αν π.χ. κάποιος είναι στην φορολογική κλίματα του 30%, και κάνει αγορές με τιμολόγιο για την δουλειά, π.χ. 1000€ με το ΦΠΑ , τότε στην πράξη δεν του έχει κοστίσει 1000€, αλλά 1000/(100%+19%)* (100%-30%)=588€.

Το ΦΠΑ θα το πάρει πίσω και το 30% θα το πλήρωνε σαν φόρο εισοδήματος διαφορετικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...