Προς το περιεχόμενο

Τι σας εκνευρίζει περισσότερο;


paredwse

Τι σας εκνευρίζει περισσότερο;  

645 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Τι σας εκνευρίζει περισσότερο;

    • Να χτυπήσει το κινητό - σταθερό - κουδούνι την πιο κρίσιμη ώρα του έργου - αγώνα - σειράς
    • Όταν ακούω αυτούς που δεν έχουν πάει στρατό , να μιλάνε γι'αυτόν
    • Να θέλω ν'αλλάξω κανάλι και να μη βρίσκω το κοντρόλ
    • Ο διπλανός που θα με φλομώσει στον καπνό του τσιγάρου ή του πούρου
    • Οι ενοχλητικοί στο σινεμά
    • Η ''γαϊδουριά'' κάποιων οδηγών
    • Οι Ολυμπιακοί
    • Οι βάζελοι
    • Οι δύο αποπάνω (ζήτω ο Κεραυνός!)
    • Άλλο (διευκρινήστε)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όχι ιδιαίτερα, δν είναι και το πιο χαρακτηριστικό γνώρισμα του κύκλου γνωριμιών μου βέβαια, οπότε δν το έχω βιώσει και πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1) Μου την δινουν οι πολιτικοι και η πολιτικη

2) Μου την δινουν οι οδηγοι που βγαινουν απο ΣΤΟΠ

3) Μου την σπαει την ωρα που θελω να ξεκουραστω μετα τη δουλεια να χτυπανε τα τηλεφωνα.

4) Μου την σπανε γενικα τα τηλεφωνα.Το κινητο μου το εχω τις πιο πολλες ωρες στην αθορυβη λειτουργια

5) Μου την σπαει να λεω κατι για δευτερη φορα.Οποιος το ακουσε το ακουσε

6) Μου την σπαει να ειμαι στην εταιρεια μου , να εχω δουλεια και να χτυπαει το τηλεφωνο.Τρελαινομαι

7) Μου την σπαει το κατεστημενο της ελληνικης κοινωνιας

8) Τρελαινομαι με την μονοτονια στην ζωη και με τους μονοτονους ανθρώπους

9) Μου την σπανε οι ξερολες

10) Μου την εσπαγε οταν κολλαγε το pc.αυτό το ελυσα αγοράζοντας mac

 

Πρεπει να υπαρχουν και αλλα.θα τα βρω και θα επανελθω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

από το χρήστη Lucifer

 

 

"Μου την σπάνε όσοι κάθονται αριστερά στις κυλιόμενες. Θέλω να τους λιώσω το μέτωπο στην γωνία του σκαλοπατιού.

Μου τη σπάνε αυτοί που δεν ξέρουν να περπατάνε -συνήθως θείτσες που αλλάζουν κατεύθυνση λες και έχουν χειρόφρενο στην φτέρνα τους και παππουδογιαγιάδες που περπατάνε αγκαζέ στην Πανεπιστημίου λες και είναι μόνοι τους.

Μου τη σπάνε όσοι καπνίζουν χωρίς να σέβονται τον διπλανό τους που μπορεί πχ να τρώει εκείνη την ώρα. Και το λέω ως καπνιστής αυτό.

Μου την σπάνε οι Νεοναζί.

Οι γκοθούδες.

Τα περιστέρια.

Μου τη σπάνε τα ρολόγια τοίχου με δείκτες, δεν μπορώ να κοιμηθώ.

Μου τη σπάνε οι πολυλογάδες ταξιτζήδες.

Με εκνευρίζουν όσοι μιλάνε στον ενικό σε αγνώστους.

Με εκνευρίζει να με αγγίζουν άγνωστοι στο λεωφορείο.

Μου τη σπάει οποιοσδήποτε είναι στο πεδίο ακοής μου και μιλάει/γελάει σαν να γίνεται ταυτόχρονα πόλεμος και δεν ακούγεται.

Μου την σπάνε οι συμβουλές κατά την διάρκεια μιας πράξης που μου έχει ανατεθεί, από ιατρική πράξη μέχρι οδήγηση. Αν δεν γουστάρεις έλα και κάντο εσύ, αν δν θες ή δεν μπορείς ΣΚΑΣΕ.

Μου τη σπάνε τα παράπονα για τα παράπονα, γενικά αυτή η κλαψομού**κη νοοτροπία του "αχ βαχ" ακόμα και αν όλα πάνε τέλεια. Τράβα ψόφα να αυξηθεί και ο εθνικός μέσος όρος IQ.

Μου τη σπάνε οι άνθρωποι που όταν νοιώθουν αγχωμένοι πρέπει να αγχώσουν και σένα, αλλιώς συμπεραίνουν πως κάτι κάνεις λάθος.

Μου την σπάει ο πολύς κόσμος. Την επόμενη φορά που θα πρέπει να περάσω απ' το Σύνταγμα τα Χριστούγεννα, θα έχω και αυτό μαζί μου.

Με εκνευρίζουν οι βρήκα_20_μέτρα_και_θα_το_γκαζώσω οδηγοί. Γουάου ρε, είσαι μάγκας, ξέρεις να πατάς το γκάζι, μα πως το κάνεις αυτό!!!

Μου τη σπάνε τα εποχιακά "πρέπει", πρέπει να δω τον κώδικα νταβίντσι, πρέπει να πάω στην καινούρια καφετέρια, πρέπει να δοκιμάσω τη νέα γεύση φρεντοτσίνο μόκα αγριομούσμουλο κουνουπίδι των στάρμπαξ.

 

Γενικά μου τη σπάνε πολλά πράγματα, αλλά είμαι ευχάριστος άνθρωπος"

 

Στο μυαλό μου είσαι ρε φίλε.

Μπράβο!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε χρεώνω ένα πονόκοιλο από τα γέλια, διάολε.

Το κακό είναι ότι συμφωνώ κι από πάνω, με ανατριχιαστική λεπτομέρεια.

 

Να προσθέσω πως μου τη σπάνε αυτοί που λένε "μα γιατί έτσι", ή "έτσι γίνεται εδώ". Γιατί βρε μαλάκα; Αναρωτήθηκες ποτέ αν έχει νόημα να γίνει αλλιώς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά μου τη σπάνε όσοι το "παίζουν" έξυπνοι....Ένα παράδειγμα είναι που όταν μπαίνουν καινούργιοι χρήστες στο insomnia και ρωτάνε κάτι,τότε πετάγονται όλοι οι "μάγκες" όχι για να βοηθήσουν αλλά για να κάνουν παρατηρήσεις του στυλ "use the search","μα καλά δεν το ξέρεις αυτό","τι άλλο θα δούμε ακόμα" κλπ κλπ.Επιπλέον μου τη σπάνε πολύ όσοι ειρωνεύονται........

Τέλος μου τη σπάει που λέει στη δημοσκόπηση "βάζελοι" και όχι "Παναθηναϊκοί"....

Ας έλεγε τουλάχιστον βάζελοι και γάβροι....:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα τελευταία μου την σπάνε όσοι "κλαίγονται" για το στρατό (και πώς θα πάω, και τι θα κάνω, και άσε σήμερα 2-4 σκοπέτο, και δεν συμμαζεύεται), και όμως όταν βγαίνεις μαζί τους για καφέ μιλάνε ΜΟΝΟ για το στρατό...

 

Επίσης, μου την σπάει και ο πατέρας μου, ο οποίος όταν βγαίνει εξώ (για ένα οποιοδήποτε χρονικό διάστημα) δεν παίρνει ΠΟΤΕ τα κλειδιά, έχοντας την απαίτηση να βρίσκεται πάντα κάποιος απίκο για να το ανοίξει (και αν λείπω; και αν είμαι τουαλέτα; Τίποτα, δεν καταλαβαίνει χριστό)!!! Ευτυχώς είμαστε στον ίδιο χώρο μόνο ΣΚ...

 

Τέλος, μου την σπάει ο Χ"Γιάννης και η κρατική αβάντα - χρηματοδότηση την οποία απολαμβάνει (βλ. COSMOTE και φεστιβάλ τραγουδιού Θεσσαλονίκης)...

 

Αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου τι σπάνε οι νεοέλληνες,

οι τεμπέληδες,

αυτοί που σου απευθύνουν το λόγο κυρίως στα μέσα μαζικής μεταφοράς ψάχνοντας αφορμή για συζήτηση και

αυτοί που γλύφουν τους moderators στο insomnia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου την σπάνε οι συμβασιούχοι που τους παίρνουν για 2-3 μήνες και μετά κλείνουν τους δρόμους και ζητάνε μονιμοποίηση στο δημόσιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου την σπάνε όσοι κάθονται αριστερά στις κυλιόμενες. Θέλω να τους λιώσω το μέτωπο στην γωνία του σκαλοπατιού.

Μου τη σπάνε αυτοί που δεν ξέρουν να περπατάνε -συνήθως θείτσες που αλλάζουν κατεύθυνση λες και έχουν χειρόφρενο στην φτέρνα τους και παππουδογιαγιάδες που περπατάνε αγκαζέ στην Πανεπιστημίου λες και είναι μόνοι τους.

Μου τη σπάνε όσοι καπνίζουν χωρίς να σέβονται τον διπλανό τους που μπορεί πχ να τρώει εκείνη την ώρα. Και το λέω ως καπνιστής αυτό.

Μου την σπάνε οι Νεοναζί.

Οι γκοθούδες.

Τα περιστέρια.

Μου τη σπάνε τα ρολόγια τοίχου με δείκτες, δεν μπορώ να κοιμηθώ.

Μου τη σπάνε οι πολυλογάδες ταξιτζήδες.

Με εκνευρίζουν όσοι μιλάνε στον ενικό σε αγνώστους.

Με εκνευρίζει να με αγγίζουν άγνωστοι στο λεωφορείο.

Μου τη σπάει οποιοσδήποτε είναι στο πεδίο ακοής μου και μιλάει/γελάει σαν να γίνεται ταυτόχρονα πόλεμος και δεν ακούγεται.

Μου την σπάνε οι συμβουλές κατά την διάρκεια μιας πράξης που μου έχει ανατεθεί, από ιατρική πράξη μέχρι οδήγηση. Αν δεν γουστάρεις έλα και κάντο εσύ, αν δν θες ή δεν μπορείς ΣΚΑΣΕ.

Μου τη σπάνε τα παράπονα για τα παράπονα, γενικά αυτή η κλαψομού**κη νοοτροπία του "αχ βαχ" ακόμα και αν όλα πάνε τέλεια. Τράβα ψόφα να αυξηθεί και ο εθνικός μέσος όρος IQ.

Μου τη σπάνε οι άνθρωποι που όταν νοιώθουν αγχωμένοι πρέπει να αγχώσουν και σένα, αλλιώς συμπεραίνουν πως κάτι κάνεις λάθος.

Μου την σπάει ο πολύς κόσμος. Την επόμενη φορά που θα πρέπει να περάσω απ' το Σύνταγμα τα Χριστούγεννα, θα έχω και αυτό μαζί μου.

Με εκνευρίζουν οι βρήκα_20_μέτρα_και_θα_το_γκαζώσω οδηγοί. Γουάου ρε, είσαι μάγκας, ξέρεις να πατάς το γκάζι, μα πως το κάνεις αυτό!!!

Μου τη σπάνε τα εποχιακά "πρέπει", πρέπει να δω τον κώδικα νταβίντσι, πρέπει να πάω στην καινούρια καφετέρια, πρέπει να δοκιμάσω τη νέα γεύση φρεντοτσίνο μόκα αγριομούσμουλο κουνουπίδι των στάρμπαξ.

 

Γενικά μου τη σπάνε πολλά πράγματα, αλλά είμαι ευχάριστος άνθρωπος.

 

 

 

 

Ταυτίζομαι ΠΛΗΡΩΣ με ΟΛΑ τα παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Να είσαι με αυτοκίνητο σε δρόμο που δεν γίνεται να προσπεράσεις και ο μπροστινός σου να πηγαίνει με 20 ενώ δεν υπάρχει κανείς μπροστά του.

 

2. Να μιλάνε απαξιωτικά για το στρατό άτομα που τη γλιτώσανε με τρελόχαρτο (όχι αληθινό φυσικά) και να κοροϊδεύουνε κιόλας.

 

3. Την ώρα του sex να χτυπάει το κινητό της και το χειρώτερο, να θέλει να απαντήσει.

 

4. Να σου μιλάει ο άλλος μέσα στη μούρη και να βρωμάει λές και είχε κολατσίσει ψοφήμια.

 

5. Τα μηνυματάκια του τύπου "κοιμάσαι;" που σημαίνουν "πάρε με τηλέφωνο εσύ". Αλλά εγώ συνήθως απαντάω "οχι, είμαι ξύπνιος" με sms πάντα.

 

6. Να έχω τα νεύρα μου χωρίς λόγο και να μην ξέρω τι μου φταίει :)

 

7. Χαζογκόμενα με εκνευριστική φωνή να γελάει λές και είδε κανένα κώλο και να ακούγεται σε όλη την πόλη.

 

8. Άτομα που όταν μιλάνε στο κινητό γκαρίζουν και σε αναγκάζουν να ακούς θες δε θες ότι μαλακία λένε.

 

9. Άτομα που έχουν ανάγει το γυμναστήριο σε επιστήμη και μορφή τέχνης (μόνιμη ενασχόληση), συνήθως δεν μιλάνε για τίποτε άλλο και τις περισσότερες φορές δεν μπορούν να μιλήσουν για κάτι άλλο.

 

10. Όλοι όσοι δεν μπορούν να είναι στην ώρα τους σε ένα ραντεβού. Συνήθως δίνω μια ευκαιρία και αν επαναληφθεί απλά φεύγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα με νευριάζουν οι απεργίες και αυτοί που κλείνουν τους δρόμους για ψίλου πήδημα, και να προσπαθούν να μας πείσουν πως είναι φλέγων ζήτημα η απεργία τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

* Αυτοί που σκοτώνουν φάλαινες, δελφίνια, φώκιες κ.α. ζώα για το δέρμα, χαβλιόδοντες,ουρές κτλ - αν μπορούσα θα τους σκότωνα επιτόπου.

 

* Όσοι δεν έχουν οδηγική παιδεία και κάνουν μαλακίες στο δρόμο (οδηγοί και πεζοί) βάζοντας σε κίνδυνο τη ζώη τους και το μέλλον των άλλων.

 

* Όσοι το παίζουν κάποιοι και μιλάνε συνέχεια για το τί έχουν κάνει στη ζωή τους - τα θεωρώ τα πλέον ανασφαλή άτομα γι αυτό και απλά τους ακούω

 

* Τις γυναίκες που "χαλιούνται" όταν τους σπάει ένα νύχι

 

* Τα νέα αγοράκια που βάζουν ζελέ για να στείλουν το μαλλί στον Θεό, γυαλιά για να μη φαίνεται το πρόσωπό τους και αράζουν σε μια καφετέρια ακίνητοι, αμίλητοι απλά να υπάρχουν αυτοί και το κινητό τους

 

* Η λέξη trendy και όσοι την χρησιμοποιούν με σοβαρότητα

 

* Τα κόμματα και οι μαλακίες που αραδιάζουν στη Βουλή μην κάνοντας τίποτα ουσιαστικό για τον λαό. Κυρίως οι γλοιόφατσές τους σε περίοδο εκλογών. Να πάρεις μια βαρυοπούλα να τους κάνεις τη μούρη καινούργια ένα πράγμα..

 

* Οι κλέφτες και οι ψεύτες

 

* Οι καπνιστές που μόλις τους πεις πως σε ενοχλεί ο καπνός τους, στραβώνουν και από πάνω αντί να ζητήσουν συγνώμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με εκνευριζουν αυτοι που εκνευριζονται ευκολα, που παρεξηγουνται ευκολα, που δεν ειναι καθολου χαλαροι αλλα βρισκονται στα ορια της νευρωσης ωρες ωρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου την δινουν

1. οι ανθρωποι χωρις προσωπικοτητα και δικες τους αποψεις (οι περισσοτεροι απο την σημερινη νεολαια)

2. ανθρωποι που ταυτιζονται με πολιτικα κομματα ενω δεν εχουν πολιτικη συνειδηση

3. οι παιδοφιλοι, που θελουν να νομιμοποιηθουν κι ολας, και οσοι κακοποιουν ψυχολογικα & σεξουαλικα μικρα παιδια

4. οι ανθρωποι που συνεχως παινευουν τα ακατορθωματα τους και οι γονεις τους που παινευουν τα παιδια τους σε αλλα παιδια λες και ειναι οι τελειοι, και λες και οι αλλοι ειναι τιποτα...

5. το αφεντικο που νομιζει οτι προλαβαινεις να καλυπτεις θεσεις και υποχρεωσεις 3-4 ατομων χωρις να παραπανιεσαι χωρις υπερωριες... και χωρις να κουραζεσαι

6. οι πολεμοι, που σκοτωνονται αθωοι αμαχοι ανθρωποι για μεγαλυτερα και ανωτερα συμφεροντα πολιτικων και χωρων που το παιζουν κυριαρχοι χωρις να εχουν ιστορια και πολιτισμο

7. οταν βρεχει και πλυμμυριζει η αθηνα και αναγκαζεσαι να γινεις μουσκεμα για να περσαεις στο απεναντι πεζοδρομιο (αν υπαρχει πεζοδρομιο)

8. οι ανθρωποι που δεν ξερουν να οδηγουν και δεν ξερουν ουτε να περπαταμε στα πεζοδρομια... ειδικα με ομπρελα... καθε φορα που βρεχει αγωνιζομαστε να γυρισουμε σπιτι μας με 2 ματια...

9. και πολλα αλλα τα οποια θα αναλυθουν αργοτερα για να μην με μισισετε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Όσοι στέκονται αριστερά στις κυλιόμενες σκάλες και όταν πας να περάσεις σε κοιτάνε ενοχλημένοι κι από πάνω (και δεν είμαι η μόνη απ'ό,τι είδα πιο πάνω:-D )

 

2. Όσοι μιλάνε δυνατά στο κινητό σε δημόσιους χώρους. Για να μην πω για το σινεμά:evil:

 

3.Γενικώς η χρήση του κινητού για κουβεντούλα και όχι για δουλειά ή όταν είναι απόλυτη ανάγκη.

 

4. Ο ενικός από αγνώστους/ταξιτζήδες κλπ

 

5. Οι ταξιτζήδες που σου πιάνουν την κουβέντα και ιδίως όταν αρχίζουν να ρωτάνε ηλικίες, τι δουλειά κάνεις κλπ.

 

6. Η χρήση της λέξης lifestyle, ειδικά με το άσχετο νόημα που για άγνωστους λόγους της έχει αποδωθεί τα τελευταία χρόνια (δηλ. ως συνώνυμης της γκλαμουριάς:roll: )

 

7. Όσοι σπρώχνουν να μπουν στο μετρό/τρένο/λεωφορείο χωρίς να περιμένουν πρώτα τους επιβάτες να βγουν.

 

Θα θυμηθώ κι άλλα, είναι βέβαιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...