Προς το περιεχόμενο

Oλυμπιακός


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 16,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Αμα απαντουσες ετσι θα ηταν τελειως γελοια απαντηση.

Θα ηταν σαν να ελεγα οτι "Εφαγα ενα μηλο" και εσυ να μου ελεγες "Μα καλα δεν ειδες τον ηλιο που εδυσε?":lol:

Γιατι θα ηταν το ιδιο? Γιατι εγω θα σου ελεγα οτι ειχες 4 σουτ και 4 γκολ και εσυ θα μου απαντουσες αναφερομενος σε ενα άλλο ασχετο ματς για μενα αφου δεν ειμαι Παναθηναικος.

 

Reading comprehension ftw..

 

Ειπα ειναι ΣΑΝ να ελεγα εγω εχθες κατι τετοιο στο θρεντ σου και μαλιστα σε σαφως δικαιολογημενες στιγμες παραλληρηματος, δηλαδη σε τελειως ακυρο ταιμινγκ. Οχι θα απαντουσα ετσι ΤΩΡΑ που ειπες αυτο.

Πιο κατανοητος δεν μπορω να γινω.. :-)

 

Ειναι η αρρωστημενη κατασταση με πολλους του διπολου -ΠΑΟ-ΟΣΦΠ, που δεν μπορουν να ακουσουν μια φωνη λογικης και αμεσως οτιδηποτε λεγεται που δεν υμνει την υπερομαδα τους, αυτοματως τον κανει ΠΑΟ ή ΟΣΦΠ αντιστοιχα.
FFS ρε μαν.. Μπαλα ειναι αγορακια ειμαστε, ομαδες μικρομεσαιες εχουμε στην Ευρωπη δλδ τι ακριβως περιμενεις απο τους οπαδους; Να κερδιζουν στο Μιλανο την Ιντερ και να ριχνουν 5αρα στην Μπενφικα, και να συμπεριφερονται σαν οπαδοι της Ρεαλ και της Μιλαν;

Περαν αυτου για να απαντησω και ουσιαστικα στο ερωτημα σου, αυτα περι φωνης λογικης και υπερανω ομαδικων πεποιθησεων δεν θελεις να ακουσεις τι τα θεωρω εγω.. Το καφριλικι ειναι ηθελημενο απο ολους μας οταν και αν υφισταται απο την συντριπτικη πλειοψηφια των οπαδων.Οποιος νομιζει οτι η αληθινη εικονα δεν γινεται κατανοητη στην συνειδηση των περισσοτερων οπαδων ειναι βαθεια νυχτωμενος..

 

 

Αυτο που ελεγα. Βλεπετε παντου εχθρους και φαντασματα. Οταν καποιος πει κατι που δεν εξυμνει τον Ολυμπιακο(Παναθηναικο) και ειναι εστω και λιγο αρνητικο(αλλα αληθες), τοτε αμεσως το βγαζετε το πορισμα. Ειναι Παναθηναικος(Ολυμπιακος)!

Αρρωστια σκετη....:-(

Ελα οκ αν ειναι να αρχισουμε τις πιπες τωρα πες το μου.. Δεν ειμαι παιδακι και δεν εχω διαθεση να καθομαι και να κοροιδευομαι ιντερνετικα με ενα συνομιλητη. Ουτε τον καλο σου λογο θελω αλλα ουτε να ακουω και ακυρα πραγματα, μασκαρεμενα σαν "αντικειμενικα" ποστ.. Να χαρεις αν ειναι να μου γραψεις παλι τα ιδια να ξερεις δεν απανταω..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα απαντουσες ετσι θα ηταν τελειως γελοια απαντηση.

Θα ηταν σαν να ελεγα οτι "Εφαγα ενα μηλο" και εσυ να μου ελεγες "Μα καλα δεν ειδες τον ηλιο που εδυσε?":lol:

Γιατι θα ηταν το ιδιο? Γιατι εγω θα σου ελεγα οτι ειχες 4 σουτ και 4 γκολ και εσυ θα μου απαντουσες αναφερομενος σε ενα άλλο ασχετο ματς για μενα αφου δεν ειμαι Παναθηναικος.

 

Ο αλλος ο αστειος μαλλον αναφερεται σε εμενα και λεει οτι θα σου το ελεγα αυτο, αλλα η πληρης ειρωνια ειναι οτι χθες οταν διορθωνα τους Παναθηναικους και τους ελεγα οτι η Ιντερ δεν ειναι η καλυτερη ομαδα αυτη τη στιγμη στην ευρωπη και ουτε ανηκει στις πιο μεγαλες της ευρωπης οπως ελεγαν μεσα στην εξαρση χαζομαρας και υπερβολων που πιανει τους παντες μετα απο μεγαλες νικες, οτνα λοιπον τους διορθωνα με ελεγαν πηγαινε στο γαυροφορουμ σου, και ενταξει καταλαβαμε ποσο γαυρος εισαι και άλλα τετοια.

Και σημερα ακουω τα τελειως αντιθετα, οτι ειμαι Παναθηναικος.

 

Ειναι η αρρωστημενη κατασταση με πολλους του διπολου -ΠΑΟ-ΟΣΦΠ, που δεν μπορουν να ακουσουν μια φωνη λογικης και αμεσως οτιδηποτε λεγεται που δεν υμνει την υπερομαδα τους, αυτοματως τον κανει ΠΑΟ ή ΟΣΦΠ αντιστοιχα.

 

 

Αυτο που ελεγα. Βλεπετε παντου εχθρους και φαντασματα. Οταν καποιος πει κατι που δεν εξυμνει τον Ολυμπιακο(Παναθηναικο) και ειναι εστω και λιγο αρνητικο(αλλα αληθες), τοτε αμεσως το βγαζετε το πορισμα. Ειναι Παναθηναικος(Ολυμπιακος)!

Αρρωστια σκετη....:-(

 

Έζησε και ο ΜΠαοκ μεγάλες στιγμές. Θυμίσου τα μεγαλεία σου και άσε μας να τρωγόμαστε μεταξύ μας αφού δεν σου αρέσει το επίπεδό μας. Αφιερωμένο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαλαρα δεν βλεπω να παιζετε. Αρκετα καλα και εξυπνα παιζετε πραγματι, αλλα μπαλαρα δεν το βλεπω.

 

Ηταν η μερα:

>                                   Ολυμπιακος - Μπενφικα:
Γκολ:                                     4   -   1
Συνολικες προσπαθειες:                    4   -   3
Σουτ/κεφαλιες στην εστια:                 4   -   2
Σουτ/κεφαλιες εξω:                        0   -   1
Αποκρουσεις:                              2   -   0
Κορνερ:                                   1   -   2
Κατοχη:                                  52%  -  48%

Ο,τι πηγε μεσα εγραψε για εσας.

 

κοιταξε να δεις τοσα χρονια βλεπω μπαλα και απο κοντα και απο την tv και δεν εχω ξαναδει τον Ολυμπιακο να πιεζει τοσο πολυ.

η εμφανιση ειναι καθαρα ευρωπαική δηλαδη πιεση ψηλα καλη κυκλοφορια μπαλας αποτελεσματικοτητα παθος και φυσικα ο ρυθμος δεν πεφτει και η ομαδα δεν κλεινεται(τουλαχιστον στο μεγαλυτερο μερος του παιχνιδιου) μετα τα γκολ.

 

οποτε δεν βλεπω τον λογο γιατι η ομαδα δεν παιζει μπαλαρα-μην ξεχνας οτι παιζουμε με την Μπενφικα κι οχι με τον ΠΑΟΝΕ...;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

98-93 στην παραταση στο μπασκετ

 

αντε μπραβο ρε ομαδα! αυτη ηταν μπαλα! οχι κλεφτοπολεμος και τσουκου τσουκου μπολ σαν κατι αλλους!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νικησαμε με πολυ μικρη διαφορα ομως

 

με προλαβαν...

 

 

-----Προστέθηκε 28/11/2008 στις 12 : 02 : 40-----

 

 

98-93 στην παραταση στο μπασκετ

 

αντε μπραβο ρε ομαδα! αυτη ηταν μπαλα! οχι κλεφτοπολεμος και τσουκου τσουκου μπολ σαν κατι αλλους!!

 

κατα την γνωμη μου και οι 2 νικες ηταν τεραστιες.

απλα σαν Ολυμπιακος πανυγηρισα πολυ περισσοτερο σημερα;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ατάκα σε καφενείο απόψε την οποία μου είπαν στο τηλ πριν λίγο:

 

"Όχι ρε μλκ Ντιόγο, μη κάνεις τέτοια, θα σου πουλήσει ο Σώκρατες! Όχι τόσο καλά ρε!"

 

:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επ τι έγινε?Τώρα το σύστημα του Βαλβέρδε είναι επιθετικό?Ο Ντιόγο ξέρει να σκοράρει και χωρίς το κεφάλι?Βάζουμε 3 στη γριά και 5άρα στη Μπενφίκα με ένα επιθετικό?

 

Να βγούνε οι προπονηταράδες του καναπέ να μας εξηγήσουν τα ανεξήγητα φαινόμενα των τελευταίων αγώνων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ακόμα δεν πηδάνε στα στημένα. Δεν ξέρω γιατί.

 

Φοβερή (προκαλεί φόβο στους άλλους) τριπλέτα μπροστά ο καθένας των συμμετείχε στα περισσότερα γκολ, σούπερ μπαλιά του Ντίογκο στο 4ο γκολ, εκπληκτική τρίπλα στο 3ο, για σεμινάριο η όλη επίθεση στο 5ο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντε μπραβο ρε ομαδα! αυτη ηταν μπαλα! οχι κλεφτοπολεμος και τσουκου τσουκου μπολ σαν κατι αλλους!!

 

Ρε συ, ο ΠΑΟ εχθές (μάλλον) έκανε πιο πολλά σουτ απο σένα σήμερα. Αυτό για το τσουκου τσουκου. Αλλά μπράβο για σήμερα, το χρειαζόμασταν όλοι το σημερινό γιατί η δουλειά στο γραφείο πραγματικά δεν περπάτησε καθόλου σήμερα. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Johnny-estia -Πρόσεχε μη πετάς χειροβομβίδες έτσι, θα πέσει η εστία και θα σε πλακώσει :lol:

 

Άμα λέω ότι είναι ΤΡΕΛΑ ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ...1 φορά να του κάτσει 1 αποτέλεσμα άλλου αγώνα ρε...

 

Δείτε πως έχασε η Γαλατά 0-1....

 

http://videos.sapo.pt/UJ3Z1kjHJPgrbwgb1U9b

 

"..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επ τι έγινε?Τώρα το σύστημα του Βαλβέρδε είναι επιθετικό?Ο Ντιόγο ξέρει να σκοράρει και χωρίς το κεφάλι?Βάζουμε 3 στη γριά και 5άρα στη Μπενφίκα με ένα επιθετικό?

 

Να βγούνε οι προπονηταράδες του καναπέ να μας εξηγήσουν τα ανεξήγητα φαινόμενα των τελευταίων αγώνων.

 

ασε φιλε τρωνε τα νυχια τους τωρα οι .. ουρακοταγκοι του καναπε..

 

Πάντως ακόμα δεν πηδάνε στα στημένα. Δεν ξέρω γιατί.

 

Φοβερή (προκαλεί φόβο στους άλλους) τριπλέτα μπροστά ο καθένας των συμμετείχε στα περισσότερα γκολ, σούπερ μπαλιά του Ντίογκο στο 4ο γκολ, εκπληκτική τρίπλα στο 3ο, για σεμινάριο η όλη επίθεση στο 5ο.

 

η αποδοση Μπελουτσι, Ντιογκο, Πατσα και Ντουντου εχει ανεβει θεαματικα.. Μετα απο πολλλλαααα χρονια ο Ολυμπιακος σκοτωνει ΚΑΙ απο τον αξονα ΚΑΙ απο τις ακρες.. δεν χρειαζεσαι περισσοτερους απο 1 επιθετικους με τετοιο τροπο παιχνιδιου..

 

Κλειδι σημερα ηταν το ΑΣΦΥΚΤΙΚΟ πρεσινγκ .. αυτο που ζηταγε απο την αρχη της χρονιας ο προπονητης.. πιεση παντου δεν τους αφηναν να παρουν ανασες.. ειδικα στο κεντρο.. κλεψιμο μπαλας και ανοιγμα παιχνιδιου.. τρεχα πιαστους..

 

Καταλαβατε μηπως γιατι κοστισε τοσα ο Ντιογκο? το πρωτο του γκολ ηταν κινηση καρμπον Τζιο.. ετσι απλα..ειδατε το δευτερο γκολ του.. φοβερη κινηση μπασιμο απο το πλαι και ΤΕΛΕΙΟ πλασιε αναμεσα απο δυο αμυντικους.. ειδατε πασα ο Γκαλλετι?...ειδατε τι παει να πει Μπελουτσι? αχωνευτα πηγαν κατω ε ? δε πειραζει θα τα χωνεψετε μεχρι να ερθουν τα υπολοπα.. ξερετε σε ποιους αναφερομαι.. δε ας χαλασε...

 

αποτελεσμα ολων αυτων??

 

51515_b.jpg

 

Φοβερο επιθετικο ποδοσφαιρο απο την Θρυλαρα.. πραγματικα δεν χορταιναμε να τον βλεπουμε σημερα στον ναο! ειχε ορεξη ειχε παθος , ετρεχε , πιεζε , κυννηγαγε φασεις.. .. ενας θρυλος που επαιζε και με ελειψεις..(στολτιδης, λεοναρντο, τοροσιδης κοκ)

 

Το ενα γκολ ομορφοτερο απο το αλλο.. εδω και κατι ματς το καθε γκολ που βαζει ειναι γαματο ρε! ομορφια ποδοσφαιρου.. Ελπιζω να συνεχιστει αυτη η αποδοση... Αυτο σημερα ηταν το δευτερο παιχνιδι απο την αρχη της σεζον, που ο Ολυμπιακος επαιξε με την ιδια 11δα.. καλα ταελεγε ο Βαλβερδε οτι οταν βρει και δεσει τους καταλληλους παιχτες η ομαδα θα πεταει.. τι να πω respect!

 

Απο το 50 και μετα εκανε αλλαγες του καλυτερους παιχτες του.. και ο Κικε εκανε τον σταυρο του που δεν εφαγε αλλα 5..! αυτος ειναι ο ολυμπιακος.. τις απαντησεις τις δινει στο γηπεδο.. οχι σε DVD ...

 

Ο ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΛΑΟΣ ηταν παλι απο τους κορυφαιους στον κοσμο.. απιστευτη ατμοσφαιρα φοβερη ενεργεια.. τι να πω μπραβο στα παιδια που οργανωσαν και το coreo με το καστρο.. ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΣΤΡΟ ΣΟΥ ΕΔΩ Η ΔΥΝΑΜΗ ΣΟΥ.. το Καραισκακη εγινε σημερα η απορθητη εδρα της Ευρωπης..

 

osfp2_2008_11_28_0_16_12_b.jpg

 

τελικα το 4-4-1-1 με κρυφο επιθετικο τον Μπελου , του παει γαντι του θρυλου..

 

ΕΤΣΙ ΡΕ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΣΤΕ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ

με μαγικη μπαλα.. να εντυπωσιαζει.. ποδοσφαιρο να βλεπουμε και ΟΧΙ κλωτσσοπατιναδες στυλ ΟΦΗ , ΜΠΑΟΚ .. τετοιο ποδοσφαιρο με τρεξιμο παθος και φασεις και γκολ.. οχι το 3-6-1 του τεν φατε με γιομες και αγιος ο θεος.. αυτη ειναι η διαφορα της ομαδας ποδοσφαιρου απο την πρασινη θεατρικη ομαδα.. οτι ναναι..

 

και φυσικα η αιωνια γκινια του θρυλου.. κερδισε η ουκρανικη(η οτι αλλο ειναι) μεσα στην τουρκια (!!) και μπλεξαν παλι τα πραγματα.. απο την αλλη , στην ομαδα που εχει σαν σημα το συμβολο της τυχης.. το περιμεναμε! αυτος ειναι ο κωλοφαρδος πολυμετοχικος..

 

και για να γουσταρουμε λιγο ακομα..

 

o2_b.jpg

 

osfp3_2008_11_28_0_16_57_b.jpg

 

picture001gb3.jpg

 

video με τα γκολ..

 

1`: Ο Γκαλέτι από κοντά ανοίγει το σκορ για τον Ολυμπιακό

 

18`: Ο Πατσατζόγλου με εκπληκτικό αριστερό σουτ, μετά από διώξιμο του Περέιρα, κάνει το 2-0

 

24`: Εντυπωσιακή ενέργεια του Ντιόγκο, ο οποίος πλασάρει τον Κουίμ για το 3-0

 

33`: Ο Λουίζ με κοντινό σουτ, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ρέγες, μειώνει σε 1-3 για την Μπενφίκα

 

44`: Ο Μπελούτσι από κοντά, μετά από γύρισμα του Γκαλέτι, κάνει το 4-1 για τον Ολυμπιακό

 

54`: Μετά από εκπληκτική κάθετη πάσα του Γκαλέτι, ο Ντιόγκο πλασάρει τον Κουίμ για το τελικό 5-1

 

..υγ.. μεγαλη ψυχη ο πατσα.. εναντια σε ολα.. μπραβο του.. μαγκια του βουλωσε στοματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...