Προς το περιεχόμενο

Oλυμπιακός


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε συ καντίνσκυ' date=' ο Καπετάνος αριστερό μπακ? Από που κι ως που? Μέσος δεν είναι?

Ενώ Πάντο, Οκκά και ΑΝατολάκη είναι οι πρώτες σου λύσεις για Ευρώπη! Δε λέω, για να παίρνουμε τα πρωταθλήματα στην Ελλάδα όλοι αυτοί καλοί είναι αλλά για το κάτι παραπάνω? Με τον Παππά και τον Παπαζαχαρία θα παίξεις απέναντι στη Μπάρτσα και τη Λυόν? Ας βάλουμε και το μετρητή μα μην κρατάμε σκορ... Εκεί θες εμπειρία, όχι μόνο ελληνική ψυχή. Υπάρχουν πολύ λίγοι άξιοι Έλληνες ικάνοι να σταθούν σε υψηλό επίπεδο... Δυστυχως.[/quote']

 

Είπα ότι αυτοι μπορούν να αποτελέσουν ένα ελληνικο κορμό με νέους παικτες που θα μπορέσουν να αναδειχθούν και να συνεχίσουν το έργο.

 

Εκ των πραγμάτων, ΔΕΝ μπορείς να στηριξεις το μέλλον της ομάδας σε ξένουν που θα αλλάζουν κάθε 2-3 χρόνια. Το είδαμε στο μπάσκετ αυτό και είδαμε και τα αποτελέσματα.

 

Επίσης, δεν μπορει εμείς να ανακαλύψαμε την Αμερικη ενώ στην Ευρωπη αρχίζουν και καταλαβαίνουν ότι η πλήρης απώλεια ταυτότητας των συλλόγων θα οδηγήσει σε αδιέξοδο.

 

Και ναι, γιατί να μην τα σκάσει ο Κοκ? Άφραγκος είναι? Και ποιός μου λέει εμένα ότι το -κριάρι καθώς φαίνεται- Ουαντού θα είναι καλύτερος απ' τον Ανατολάκη? Αυτο μένει να το δούμε αλλά βασιζόμενος στο ότι στην ηλικια του C.L. δεν έχει παιξει (καθόλου αν δεν κάνω λάθος), δεν με προδιαθέτει να πω κατι διαφορετικο παρα το οτι τον πήραν για να τον πάρουν. Κάτι λοιπον που οδηγεί στις δηλώσεις Ριβάλντο, ότι "αν είναι να πάρεις το ίδιο καλούς ή και χειρότερους ξένους, καλύτερα να μην τους πάρεις".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 16,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Καντίνσκυ κατακρίνεις τον Ουαντού χωρίς να τον έχεις δει καθόλου να αγωνίζεται. Δε λέω, ίσως αποδειχθεί παλτό ολκής αλλά μπορεί και να είναι σκυλί και να ματώνει τη φανέλα. Δεν το ξέρεις ακόμα. Για να εισηγήθηκε ο Σόλιντ την απόκτηση του εγώ τον εμπιστεύομαι.

 

Και τον Τουρέ δεν ήξερα και κάνει παπάδες. Ούτε αυτός είχε παίξει CL αλλά όλοι είδαμε τις δυνατότητες του. Και ο Ρίμπο με τη δήλωση του αυτή δε νομίζω οτι κατακρίνει τον Σόλιντ γιατί όπως και να το κάνουμε ψάχνει μήνες τωρα για παίκτες. Το αν θα είναι καλοί θα το κρίνουμε στο τέλος της χρονιάς.

 

Όσο για τους Έλληνες αν δεν το ξέρεις ο Σόλιντ δουλεύει πολύ και έχει συνεργασία με τους προπονητές των τμημάτων υποδομής και έχει πει (στη συνέντευξη στην αθλητική Κυριακή) ότι 2-3 παίκτες του έχουν κάνει εντύπωση και στο μέλλον θα βοηθήσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι κωνσταντινου, οκκας, σουρερ, μπουλουτ πρεπει να παρουν δρομο. castillo και giovanni επιθεση. αυτοι οι 2 μαζι με τον rivaldo θα κανουν τρελα πραματα, οπως το εχουν αποδειξει και παλαιοτερα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα ο κωνσταντινου μονο απο καμμια κεφαλια αν βαλει γκολ. επισης μου φαινεται οτι βαριεται που ζει, εκτος και αν δεν καταφερε να μπει ακομα στο κλιμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικός ο Τζο???

εγω προτιμώ τον detari :P

πλακίτσα φίλε luxx

 

Γιατί πλακίτσα; :confused:

 

Δισέγγονα θα έχει κι εμείς θα συνεχίζουμε να τον τοποθετούμε στην ιδανική εντεκάδα με τα δεκανίκια μαζί...και μετά αναρωτιόμαστε γιατί ακριβώς αδυνατούμε να φτιάξουμε ομάδα με την προσωπολαγνική νοοτροπία μου πας διέπει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σας εχει ο θεος καλα,παντα να ανταμωνουμε,και να ξεφαντωνουμε !!!!!!

 

(η αυτοκρατορια πηρε...ρεπο κ φετος...του χρονου θα αντεπιτεθει παλι...μεχρι να μας βρει μπροστα της φανταζομαι)!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μπασκετακι ειναι για αυτους που δεν εχουν να πουν κατι για το ποδοσφαιρο.

ειτε σας αρεσει ειτε οχι,ενας ειναι ο βασιλιας των σπορ!

ολα τα υπολοιπα ειναι για τους 2ους και καταυδρωμενους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι μωρε παρηγορια στον αρρωστο

χεστηκαμε για το μπασκετ πηραμε και το Ευρωπαικο και τελιωσε εκει

Εδω εχουν παρει ευρωπαικα κυπελα 5 Ελληνικες ομαδες

Ποιος ασχολειται πλεον?

Αστον Παυλαρα και το Θανασακη να χαρουν κι αυτοι λιγο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nai nai,ayto lew k egw..poso eykola apaksiwnete auta poy apo8ewnate...

den peirazei omws... meinete eseis me thn entypwsh toy "8ryloy" (mono sta a8lhmata poy sas symferei bebaia...kai MONO stis xronikes periodoys poy sas sumferei,kai afhste mas emas na gelame me osoys "apeiloyn" gia antepi8eseis aytokratoriwn",kai mia poy xanoyn mesa sto spiti toys epi polla synapta eth, arxizoyn ton polemo me ta mpatsakia)!!!

sorry gia ta greekenglish,kati epa8e to plhktrologio moy k de gyrnaei se ellhnika...

 

PS: fantazomai oti thn tetarth 8a gemisoyn ta cinema... gia opoion den katalabe....den peirazei!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξηγήστε μου ρε μάγκες.

Για ποιό λόγο να μπεί κάποιος κάπου και να προκαλέσει κάποιους ανθρώπους που συζητάνε ύσηχα και ωραία??

Για ποιό λόγο να ψάχνει την αντιδικία με κάποιους ανθρώπους που ούτε τους ξέρει???

Αλήθεια θα πήγαινες ποτέ σε σύνδεσμο του ολυμπιακού μετά από ήττα να πείς κάτι τέτοιο?

PS :Οσο για το μπάσκετ μαγκιά σας αφου έχετε καλύτερη ομάδα ας μας κερδίζετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει λογικό είναι το ενδιαφέρον να μην είναι όπως και στο ποδόσφαιρο αλλά αν είδε κανείς το παιχνίδι το γήπεδο ήταν γεμάτο από Ολυμπιακούς οπότε μην λέμε ποιος ασχολείται τώρα με το μπάσκετ. Πάντως πιστεύω ο Καζλάουσκας αξίζει συγχαρητήρια ,το υλικό είναι αισθητά κατώτερο και παρόλα αυτά το πάλεψε όσο μπορύσε.Ο Λιουις απαράδεκτος - υποτίθεται τον ξένο τον παίρνεις να κάνει την διαφορά - αν είναι να κρύβεται στα δύσκολα...

 

Και βέβαια κάποιοι έδειξαν για μια ακόμη φορά οτι δεν μπορούν να μάθουν να χάνουν :

http://www.sport24.gr/html/ent/264/ent.121264.asp

 

antreaslam κάνε edit γιατί τα greeklish διαγράφονται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...