Προς το περιεχόμενο

Τι σειρα ησουν στο στρατο;


A3TeRnuS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δλδ? βγηκε στην αγορα πιο δυνατη χλωρινη και τις ξεθωριαζανε καλυτερα οι παλαιουρες;

Καμια σχεση, αλλαγή στολής έγινε.

Όσοι πηγαν φαντάροι τότε ξέρουν τι εννοώ.

Άλλαξε γενικώς η στολή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και;;;;;;

Είπαμε το έπαιζαν ιστορία γιατί εμείς στην 229 πήραμε τις καινούριες και αυτοί είχαν τις σκισμένες κλπ.

Μιλάμε για πριν 22 χρόνια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

266 σειρα.2000γ εσσο αμα θυμαμαι σωστα.λοχιας πρασινοσκουφης.μεγαλο πευκο μετα σπαρτη ειδικοτητα οδηγος μετα μεγαλο πευκο για λυβ μετα 4ο ετεθ στην σαμο πηρα σαν δευτερη ειδικοτητα γραφεας για να μπορω να χειριζομαι απορρητα(μπουρδες) και στο τελος 13 δεε στην αθηνα. 18 μηνες.το μονο ωραιο στην θητεια η πορεια βολης μια που μαρεσει η πεζοπορια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

266 σειρα.2000γ εσσο αμα θυμαμαι σωστα.λοχιας πρασινοσκουφης.μεγαλο πευκο μετα σπαρτη ειδικοτητα οδηγος μετα μεγαλο πευκο για λυβ μετα 4ο ετεθ στην σαμο πηρα σαν δευτερη ειδικοτητα γραφεας για να μπορω να χειριζομαι απορρητα(μπουρδες) και στο τελος 13 δεε στην αθηνα. 18 μηνες.το μονο ωραιο στην θητεια η πορεια βολης μια που μαρεσει η πεζοπορια

Έλα ρε οδηγος και εσύ.. Αν ήσουν στα σταγιερ κλπ δεν άξιζε, μόνο οδηγός διοικητή η στρατηγού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

266 σειρα.2000γ εσσο αμα θυμαμαι σωστα.λοχιας πρασινοσκουφης.μεγαλο πευκο μετα σπαρτη ειδικοτητα οδηγος μετα μεγαλο πευκο για λυβ μετα 4ο ετεθ στην σαμο πηρα σαν δευτερη ειδικοτητα γραφεας για να μπορω να χειριζομαι απορρητα(μπουρδες) και στο τελος 13 δεε στην αθηνα. 18 μηνες.το μονο ωραιο στην θητεια η πορεια βολης μια που μαρεσει η πεζοπορια

Ω ρε κοντοσείριιι... 4ο ΕΤΕΘ ήμουν για 8 μήνες!!

 

Προφήτης Ηλίας και ξερό ψωμί, Καρβούνης κι ακόμα πιο ξερό!! :lol:

Έλα ρε οδηγος και εσύ.. Αν ήσουν στα σταγιερ κλπ δεν άξιζε, μόνο οδηγός διοικητή η στρατηγού.

Ποιάαα Στάγιερ... Ρεο και ξανά ξερό ψωμί! :mrgreen:

 

(αυτός ο ήχος των τουρμπίδιων! Αχχχχ... :P)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω ειναι το νήμα που κοκορευεστε και στριβετε την μουστακα σας με καμάρι όλοι οι παλαιουρες;

 

Συνεχίστε όσο σας παίρνει, διότι θα μπει αργα ή γρήγορα ο παππούς1 να δηλώσει οτι ήτανε επομενη σειρά απο Κολοκοτρώνη που του άφησε φεύγοντας τα τσαρούχια του και μετα διατελεσε αλφας στον Μακρυγιάννη και του κάνε καψώνια μπας και μάθει να κρατάει τον θάλαμο ευπαρουσιαστο για αναφορά

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω ειναι το νήμα που κοκορευεστε και στριβετε την μουστακα σας με καμάρι όλοι οι παλαιουρες;

 

Συνεχίστε όσο σας παίρνει, διότι θα μπει αργα ή γρήγορα ο παππούς1 να δηλώσει οτι ήτανε επομενη σειρά απο Κολοκοτρώνη που του άφησε φεύγοντας τα τσαρούχια του και μετα διατελεσε αλφας στον Μακρυγιάννη και του κάνε καψώνια μπας και μάθει να κρατάει τον θάλαμο ευπαρουσιαστο για αναφορά

Νταξει να βάλω και εγώ τον πατέρα μου να γράψει 77 στα 78 χάχα.

Φυσικά και είμαστε παλιουρες εφόσον πέρασαν 20 χρόνια από την απόλυση ούτε για αστείο δνε μας καλούν ξανά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξει να βάλω και εγώ τον πατέρα μου να γράψει 77 στα 78 χάχα.

Φυσικά και είμαστε παλιουρες εφόσον πέρασαν 20 χρόνια από την απόλυση ούτε για αστείο δνε μας καλούν ξανά.

Εμένα κάναν λάθος και με καλέσαν στα 46...:)...είχαν πρόβλημα με τα βιβλία τους...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα κάναν λάθος και με καλέσαν στα 46...:)...είχαν πρόβλημα με τα βιβλία τους...

Φίλε εμάς πλέον δεν μας παίρνουν ούτε για να προσέχουμε τις γυναίκες... Άστο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει ακόμα θητεία στο ναυτικό και από το 2013 οι ναύτες πάνε και στα καράβια όπως παλιά.Βεβαια με τα βύσματα οι περισσότεροι υπηρετούν στεριά και οι φρεγάτες έχουν από 3-5 ναύτες..

 

Το είπα γιατί θυμάμαι πριν το 2013 σίγουρα,γιος φίλου που φόραγε τη στολή του ναύτη,τον ρώτησα που είσαι ρε νέος σε καράβι?

Και μου απάντησε με πολύ φυσικό τρόπο ότι μόνο οι μόνιμοι και 5ετους πάνε σε καράβια,εμείς όχι.Νόμιζα ότι με δούλευε ο τσόγλανος,αλλά ψάχνοντας το τότε είδα ότι είχε δίκιο έτσι ήταν.

Είδα και εγώ που πήγαμε τι κάναμε?Αγγαρείες και συντήρηση πλοίου βαψίματα σφουγγαρίσματα κτλ.Μια στο τόσο πηγαίναμε άσκηση και βαράγαμε σε κάτι βραχονησίδες στο γάμο του καραγκιόζη από τα κανόνια του πλοίου χαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπαμε το έπαιζαν ιστορία γιατί εμείς στην 229 πήραμε τις καινούριες και αυτοί είχαν τις σκισμένες κλπ.

Μιλάμε για πριν 22 χρόνια.

Μου θυμισες εναν στο Κε.Παλ που ειχε μπει πριν απο μενα και πηρε αναβολη γιωτα την επομενη μερα.

Εγω ημουν Αλφα και οταν αυτος ξαναμπηκε Γ ηρθε να μου το παιξει παλιος για καποιο λογο.

Ακομα δεν εχω καταλαβει τι παλικαρι ηταν αυτος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου θυμισες εναν στο Κε.Παλ που ειχε μπει πριν απο μενα και πηρε αναβολη γιωτα την επομενη μερα.

Εγω ημουν Αλφα και οταν αυτος ξαναμπηκε Γ ηρθε να μου το παιξει παλιος για καποιο λογο.

Ακομα δεν εχω καταλαβει τι παλικαρι ηταν αυτος.

Είχε πολλές περιπτώσεις...

Εγώ όταν παλιωσα και παρόλο που είχα καλή θέση δεν πείραξα ούτε έναν νέο, ισα ίσα έγινα και φίλος, τα ίδια κ στην δουλειά, είμαι 15 χρόνια και δεν έχω πειράξει ούτε έναν καινούριο, τα θεωρώ χαζα αυτά δεν έχουν νόημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ρε οδηγος και εσύ.. Αν ήσουν στα σταγιερ κλπ δεν άξιζε, μόνο οδηγός διοικητή η στρατηγού.

 συνηθως σε λοχιες και σε δεκανεις δεν εδιναν ρεο και σταγιερ αλλα τζιπακια και καναδεζες.πηρα το δελτιο καταλληλοτητας αλλα επειδη ειχα πει και εγω οτι ξερω απο pc με βαλαν 4ο γραφειο. 

Ω ρε κοντοσείριιι... 4ο ΕΤΕΘ ήμουν για 8 μήνες!!

Προφήτης Ηλίας και ξερό ψωμί, Καρβούνης κι ακόμα πιο ξερό!! :lol:

:P)

12 μηνες εκατσα 4ο ετεθ.δυστυχως χωρις να θελω με εφεραν αθηνα.ναι μεν διπλα στο σπιτι αλλα χαλια.οποτε καλυτερα μακρυα παρα κοντα και χαλια.το στρατοπεδο νομιζω δεν πρεπει να λειτουργει ποια.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνηθως σε λοχιες και σε δεκανεις δεν εδιναν ρεο και σταγιερ αλλα τζιπακια και καναδεζες.πηρα το δελτιο καταλληλοτητας αλλα επειδη ειχα πει και εγω οτι ξερω απο pc με βαλαν 4ο γραφειο. 12 μηνες εκατσα 4ο ετεθ.δυστυχως χωρις να θελω με εφεραν αθηνα.ναι μεν διπλα στο σπιτι αλλα χαλια.οποτε καλυτερα μακρυα παρα κοντα και χαλια.το στρατοπεδο νομιζω δεν πρεπει να λειτουργει ποια.

Νταξει καλύτερα μέσα φίλε, έξω είχε άγχος.. Ακόμα και τώρα οδηγός είμαι, κόλλησα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...