Προς το περιεχόμενο

Τι σειρα ησουν στο στρατο;


A3TeRnuS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

35 λεπτά πριν, poulinos είπε

266 seira 00γ εσσο.κανονικα 18 μηνο ολοι μας.δεν υπηρχαν παραμεθωριο κοβουμε κτλ.σαμο εκατσα 12 μηνες 

Το '93 που υπηρετησα,ηταν 18μηνο,αλλα ειδικες δυναμεις λογω "φορτου εργασιας" ας πουμε,15μηνο. Ακομα και Ασπροπυργο που ημουν εγω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 minutes ago, tsilitheo1 said:

Το '93 που υπηρετησα,ηταν 18μηνο,αλλα ειδικες δυναμεις λογω "φορτου εργασιας" ας πουμε,15μηνο. Ακομα και Ασπροπυργο που ημουν εγω...

Ουτε καν το ηξερα οτι υπαρχει αυτο ή τουλαχιστον υπηρχε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tsilitheo1 είπε

Πουλινε πως εκανες 18 μηνες θητεια το '00;;. Εγω '93δ ή 225 με 15μηνο. Κεεδ μετα σχαλ και μετα 2α μαλ

Sargio01 στη ζ μακ στο πευκο μηπως προλαβες τον Λαναρα;;;

Κάτι μου λέει τ' όνομα αλλά δεν μου δίνει εικόνα...

Απο ονόματα της Ζ' ΜΑΚ θυμάμαι το όνομα του λοχαγού μου(Παπαγεωργίου) και διάφορα πρόσωπα(έναν επιλοχία, έναν αρχιλοχία και μερικούς ΕΠΙ)

 

(για το 15μηνο κι εγώ τ' ακούω για πρώτη φορά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, sargio01 είπε

Κάτι μου λέει τ' όνομα αλλά δεν μου δίνει εικόνα...

Απο ονόματα της Ζ' ΜΑΚ θυμάμαι το όνομα του λοχαγού μου(Παπαγεωργίου) και διάφορα πρόσωπα(έναν επιλοχία, έναν αρχιλοχία και μερικούς ΕΠΙ)

(για το 15μηνο κι εγώ τ' ακούω για πρώτη φορά)

Το '93 η θητεια ηταν 19 μηνες και οχι 18 οπως λαθος γραφω. Στην παραμεθοριο επεφτε στους 17 και ειδικες δυναμεις 15. Ο Λαναρας μονιμας ηταν απο επυ και απο τα ιδρυτικά της ζ μακ. Κοντοχωριανος μου και θητεια παρεα στην 2α μαλ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, tsilitheo1 είπε

Το '93 η θητεια ηταν 19 μηνες και οχι 18 οπως λαθος γραφω. Στην παραμεθοριο επεφτε στους 17 και ειδικες δυναμεις 15. Ο Λαναρας μονιμας ηταν απο επυ και απο τα ιδρυτικά της ζ μακ. Κοντοχωριανος μου και θητεια παρεα στην 2α μαλ

Ελα ρε!!! Γαμάτη σύμπτωση :D

 

Κατά τα άλλα like, δεν είχα ιδέα. Στην εποχή μου ήταν γενικά 18μηνο. 15μηνο έκαναν μόνο οι ομογεννείς(ρωσοπόντιοι κι έτσι) που κι αυτούς τους έκοβαν(!), για να μείνουν στις Ειδικές Δυνάμεις δεν έκαναν χαρτιά για 15μηνο.

 

Edit: Αν έχεις επαφές ακόμα με τον Λανάρα, ρώτα τον για τον επιλοχία με την κόκκινη βέσπα :lol:(ένας μικροκαμωμένος ήταν)

Επεξ/σία από sargio01
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, tsilitheo1 είπε

Πουλινε πως εκανες 18 μηνες θητεια το '00;;. Εγω '93δ ή 225 με 15μηνο. Κεεδ μετα σχαλ και μετα 2α μαλ

Sargio01 στη ζ μακ στο πευκο μηπως προλαβες τον Λαναρα;;;

Τοτε υπηρχε 15μηνο στις ειδικες δυναμεις, το 2000 ηταν καθαρο 18μηνο, εκτος και εαν ειχες περασει σε καποιο ΤΕΙ η ΑΕΙ και δεν ειχες επιλεξει να πας στρατο πρωτα, εκανες 15 μηνες λοιπον και πηγαινες κανονικα για τις σπουδες σου.
Οι υπολοιποι 18μηνο, και στις ειδικες δυναμεις ξαναλεω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ελα, θυμήθηκα και τον Κουκουλομάτη!! Διοικητής της Ζ'ΜΑΚ τότε τον οποίο συνάντησα και ως υποδιοκητή του ΚΕΕΔ όταν ήμουν νεοσύλλεκτος.

Επεξ/σία από sargio01
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, sargio01 είπε

Ελα ρε!!! Γαμάτη σύμπτωση :D

Κατά τα άλλα like, δεν είχα ιδέα. Στην εποχή μου ήταν γενικά 18μηνο. 15μηνο έκαναν μόνο οι ομογεννείς(ρωσοπόντιοι κι έτσι) που κι αυτούς τους έκοβαν(!), για να μείνουν στις Ειδικές Δυνάμεις δεν έκαναν χαρτιά για 15μηνο.

Edit: Αν έχεις επαφές ακόμα με τον Λανάρα, ρώτα τον για τον επιλοχία με την κόκκινη βέσπα :lol:(ένας μικροκαμωμένος ήταν)

Μπορει να λεμε τον ιδιο. Αυτος εδω ειναι ο Λαναρας. Εκπαιδευτης πλεον στην σχαλ

https://youtu.be/eNN_pRyl7iI

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, tsilitheo1 είπε

Μπορει να λεμε τον ιδιο. Αυτος εδω ειναι ο Λαναρας. Εκπαιδευτης πλεον στην σχαλ

https://youtu.be/eNN_pRyl7iI

Δεν μου θυμίζει κάτι η φυσιογνωμία του...:( 

Είναι εκπαιδευτής στη ΣΧΑΛ αρα έχει για υποδιοκητή τον Πανουργιά και διοκητή τον Τσουκαλά!! 

Τον πρώτο τον είχα ως διοικητή του λόχου των πλωτών στο 4ο ΕΤΕΘ(υπολοχαγός τότε) και τον Τσουκαλά τον είχα ως ανθυπασπιστή στο 3ο ΕΤΕΘ(Χιος)!!!! Μα τι συμπτώσεις! χαχαχαχα

 

(θυμήθηκα οτι στον Τσουκαλά είχα χαρίσει ενα cd του Yianni!!)

Επεξ/σία από sargio01
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

82 Β΄ ΕΣΣΟ ....σας λέει κάτι:wacko:

28 μήνες συνολική θητεία, χωρίς φυλακή και 14 από αυτούς τους μήνες στο Σουφλί Έβρου....12ο Σύνταγμα Πεζικού, Λόχος Υγειονομικού.

Εν ολίγοις είμαι παπούς σας χαχαχα!

Επεξ/σία από Green Dragon
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 95Α ή 234

6ο Σ.Π Κόρινθος  2 μήνες

ΣΕΤΤΗΛ    Πύργος  4 μήνες εκπαίδευση ....

306 ΕΒΤΧ  Μενίδι 1,5 μήνας διακοπή θητείας, τάχα μου κάναμε εκπαίδευση

ΚΕΤΕΣ  Πάρνηθα άλλος 1,5 μήνας διακοπή θητείας, τα ίδια με το 306 , παρέα με τον Σάκη

25 ΕΥΠ  Ξάνθη οι υπόλοιποι 9 μήνες

Η πρώτη σειρά  μετά την αλλαγή από 15 μήνες σε 18 στην παραμεθώριο , 6 μήνες πρόεδρος

Επεξ/σία από nik0laus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...