Προς το περιεχόμενο

Firewire μεταφορα video


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω μια sony camera και θελω να μεταφερω το video που εχω τραβηξει στο λαπτοπ μου αλλα με την usb η ποιοτητα δεν ειναι καλη.Δοκιμαζω με το firewire αλλα δεν μπορω με τιποτα να το σετταρω,μου λεει συνεχεια οτι εχει προβλημα οτι και να κανω!Το εχει καταφερει κανεις?Διαβασα σε ξενα forum οτι υπαρχει προβλημα αν δεν εχεις Vaio(?:twisted: ).Εχει κανεις υπ'οψιν του τιποτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Μάλλον παίζει κάποια ασυμβατότητα με το πρόγραμμα και την κάμερα σου...

Δοκίμασε με Adobe Premiere Pro 2 και Pinnacle Studio αν μπορείς.

Εγώ με το Premiere έχω συνδέσει χωρίς προβλήματα 2 sony cameras.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμαζω με το Pinnacle Studio,κανω οτι ρυθμισεις πρεπει,παταω το κουμπι για να γραψω απο την καμερα,γυρναει η κασσετα κανονικα,του παταω να σταματησει,σταματαει αλλα δεν υπαρχει πουθενα το video που εγραφε τοση ωρα...Κανενας που να εχει καμμια ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβαλα και το Adobe Premiere Pro 7.0 και παλι τα ιδια...Τι παιζει ρε παιδια?Πως θα μεταφερω το video στο λαπτοπ μου μεσω firewire?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν απο λιγο επικοινωνησα με την Sony και μεσα σε ολα με ρωτησαν αν εχω αυθεντικο καλωδιο firewire sony και εγω απαντησα οτι το πηρα απο το Πλαισιο.Δεν εστιασε εκει βεβαια αλλα δεν νομιζω να παιζει κατι με το καλωδιο,ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kiata kai ego exo imitasion kalodio auto den leei tipota litourgei mia xara.

i sony sou eipe poso sou to xreonei to kalodio? asto!

otan to sindeieis sto pc ta windows tin briskoun tin kamera?

an oxi mporei na exeis apenergopoiisei to firewire apo ta windows h apo to bios tou upologisti.

an nai tin exeis dokimasei se allo pc?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν απο λιγο επικοινωνησα με την Sony και μεσα σε ολα με ρωτησαν αν εχω αυθεντικο καλωδιο firewire sony και εγω απαντησα οτι το πηρα απο το Πλαισιο.Δεν εστιασε εκει βεβαια αλλα δεν νομιζω να παιζει κατι με το καλωδιο,ε?

 

μπαααααα,

εγω περασα κανονικοτατα απο την DCR-HC34E(νομιζω) του ξαδελφου μου στο laptop με καλωδιακι ακυρο(=οχι επισημο της Sony....)....

Αν εχεις το nero7 δοκιμασε και απο εκει.....

Μηπως φταει καμια ρυθμιση στο pinnacle????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον,στο My Computer βλεπει το Sony DV Camcorder,οταν της κανω διπλο κλικ λεει:Creation of the video preview failed.Please check the device connection and make sure that the device is not being used by another application or user.Παμε στις ρυθμισεις του pinnacle τωρα.Λοιπον,στο capture setup:Video: DV Camcorder,TV standart:Pal,Aspect Ratio:4:3,Audio: DV Camcorder,Scene detection during video capture:Automatic based on shooting time and date.

Capture Format:Presets:Mpeg,High quality (DVD),Mpeg capture:Use default encoding mode.

Τι αλλο πρεπει να πειραξω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...