Προς το περιεχόμενο

Firewire μεταφορα video


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

brika telika tin lisi giati tin epatha kai ego.

To refresh the IEEE 1394 device listings in the Windows Registry:

 

1. Open the Windows Registry Editor by selecting Start > Run and typing Regedit in the Open field. Click OK.

 

2. Navigate to the following Registry address: My Computer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum\1394.

 

3. Right-click the 1394 folder and select Permissions.

 

4. On the Security tab, Select Everyone in the Group Or User Names panel. Select Allow Full Control in the Permissions For Everyone Panel. Click OK to close the window.

 

5. Right-click the 1394 folder and select Delete. Click Yes to confirm key delete.

 

6. Connect the DV device to the computer via the IEEE 1394 (FireWire) port and power on the DV device to force Windows to reload the device information into the registry.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

Ρε παιδιά επειδή πρώτη φορά ασχολούμαι με μεταφορά video μέσω καλωδίου firewire θα ήθελα τη βοήθειά σας. Έχω συνδέσει την camera κανονικά (PC109) και όταν την ανοίγω ενώ στην οθόνη υπάρχει η ένδειξη DVin στο movie maker δεν μπορώ να κάνω import από την camera. Τη θύρα firewire του υπολογιστή δεν την έχω ξαναχρησιμοποιήσει. Μήπως χρειάζονται κάποιες ρυθμίσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά επειδή πρώτη φορά ασχολούμαι με μεταφορά video μέσω καλωδίου firewire θα ήθελα τη βοήθειά σας. Έχω συνδέσει την camera κανονικά (PC109) και όταν την ανοίγω ενώ στην οθόνη υπάρχει η ένδειξη DVin στο movie maker δεν μπορώ να κάνω import από την camera. Τη θύρα firewire του υπολογιστή δεν την έχω ξαναχρησιμοποιήσει. Μήπως χρειάζονται κάποιες ρυθμίσεις;

 

Efoson o upologistis emfanizei ti camera sto my computer mallon prepei na elenkseis tis ru8miseis tou movie maker gia import. sta windows den 8elei kamia ru8misei na kaneis.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε dalton85 ευχαριστώ κατ' αρχάς για το ενδιαφέρον. Έχω βάλει τους drivers usb αλλά και πάλι με καλώδιο firewire η αναγνωρίζεται από το Movie Maker παρά μόνο με καλώδιο usb. Μήπως φταίει κάτι άλλο;(π.χ. υπολογιστής, πρόγραμμα, κάμερα...) Από τη στιγμή όμως που η κάμερα γράφει DVin στην οθόνη δε σημαίνει ότι η σύνδεση έχει γίνει κανονικά;(Sorry αν σας πρήζω αλλά είστε η μοναδική μου βοήθεια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά είχα κάνει βλακεία!!!!:oops: Η θύρα δεν ήταν ενεργοποιημένη απο το BIOS. Την ενεργοποίησα και όλα μια χαρά!!!! Ευχαριστώ και πάλι για το ενδιαφέρον!!!!!!!!:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...