Προς το περιεχόμενο

Formula 1!


Bougas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ηταν οδηγος που ηθελε παντα να νικα και θα εκανε τα παντα για να νικησει... Γιαυτο εκανε πολλα λαθη αλλα ολα οσα εκανε ηταν ενα μερος του σοου που λεγεται Formula 1. Τετοιες στιγμες δυσκολα θα επαναληφθουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 255
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Και όλοι αυτοί που την πιπιλάνε ξεχνάνε όλες τις αντίστοιχες ενέργειες άλλων μεγάλων ή λιγότερο μεγάλων οδηγών.

 

Από ένα μεγάλο οδηγό -κατά γενική ομολογία- όπως είναι ο Schumacher περιμένεις να είναι άρτιος και σε αυτό. Περάσαν και άλλοι μεγάλοι που διακρίθηκαν για το ήθος τους παραπάνω από ότι αυτός. Η επισήμανσή μου κινητοποιήθηκε από ένα προηγούμενο post που αναφέρθηκε στο ήθος του συγκεκριμένου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ένα μεγάλο οδηγό -κατά γενική ομολογία- όπως είναι ο Schumacher περιμένεις να είναι άρτιος και σε αυτό. Περάσαν και άλλοι μεγάλοι που διακρίθηκαν για το ήθος τους παραπάνω από ότι αυτός. Η επισήμανσή μου κινητοποιήθηκε από ένα προηγούμενο post που αναφέρθηκε στο ήθος του συγκεκριμένου.

 

Τι ανήθηκο έχει κάνει που δεν έχει κάνει ο Senna για παράδειγμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι 28 και εχω ζησει το τελος εποχης του ΝΒΑ με την αποχωρηση του MJ και τωρα αλλο ενα για την F1 με την αποχωρηση του MS...:(

Ν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ανήθηκο έχει κάνει που δεν έχει κάνει ο Senna για παράδειγμα;

 

Μάλιστα. Ο Schumi είναι υπεράνω κριτικής επειδή κάποιος κάποτε είχε κάνει τα ίδια.

 

Εξαιρετική λογική. Γιατί δε ρωτάς τί ανήθικο έχει κάνει που δεν το έχει κάνει ο Hakkinen?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κρίμα που τελείωσε αλλά όλα κάποτε τελειώνουν

ήταν τεράστιος - δεν συγκρίνω με άλλους δεν έχει νόημα -

είμαι στην ομάδα αυτών που δεν τον συμπαθούν αλλά αυτό δε σημαίνει πως δεν αναγνωρίζω την αξία του.

η F1 χωρίς αυτόν δεν θα είναι η ίδια, όσοι Raikonnen και Alonso να έρθουν.

τουλ. μέχρι κάποιος να φτάσει στο επίπεδο και τους "αριθμούς" του (που δείχνουν και συνέχεια κι όχι φωτοβολίδα) θα περάσουν χρόνια

 

κι εγώ τώρα ποιον θα βρίζω γμτ....;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

αν δεν ητανε και ο φισικελλα,3ος θα εβγαινε.

εξαιρετικος αγωνας,δικαια νικη,και πρωταθλημα ταυτοχρονα!

 

Νομιζω οτι ειναι καλυτερα που φευγει ο αλονσο απο τη ρενο,γιατι τον εχει παρει στις πλατες του ο λαλακας ο μπριατορε,και εχει γινει και αυτος το ιδιο αντιπαθητικος στα ματια του κοσμου.

 

τα μπριτζστον,για τον @@ στη βροχη.

 

μεγαλυτερο τσιρακι απο το φισικελλα δεν εχω δει.αν χασει το πρωταθλαμα ο σουμι,να δω πως θα γυρισει ξανα στην ιταλια!

 

τι προσπαθησανε να κανουνε στα μεσα του αγωνα αλονσο-φισικελλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν ητανε και ο φισικελλα,3ος θα εβγαινε.

εξαιρετικος αγωνας,δικαια νικη,και πρωταθλημα ταυτοχρονα!

 

Αυτό απόδειξέ το σε παρακαλώ.

Κινήθηκε ή όχι γρηγορότερα ο αλόνσο από αυτόν?

Εκτός και αν πιστεύεις ότι τα 41secs [http://www.formula1.com/archive/grandprix/2006/767.html]

[+12 αν υποθέσουμε ότι τόσα έχασε στο καταστροφικό για αυτόν και την ομάδα του pitstop, άρα +53secs] που τον άφησε πίσω ο Ισπανός, είναι τυχαίο περιστατικό και όχι ικανότητα.

 

'Οσο για το πρωτάθλημα, έχουμε ακόμα 2 αγώνες.

 

Νομιζω οτι ειναι καλυτερα που φευγει ο αλονσο απο τη ρενο,γιατι τον εχει παρει στις πλατες του ο λαλακας ο μπριατορε,και εχει γινει και αυτος το ιδιο αντιπαθητικος στα ματια του κοσμου.

 

Αν, το pitstop του Ισπανού δεν είχε καταστραφεί με +12secs θα έλεγες τα ίδια.

 

Αμφιβάλω.

 

τα μπριτζστον,για τον @@ στη βροχη.

 

μεγαλυτερο τσιρακι απο το φισικελλα δεν εχω δει.αν χασει το πρωταθλαμα ο σουμι,να δω πως θα γυρισει ξανα στην ιταλια!

Μάλλον έχεις επιλεκτική μνήμη.

Δεν εξηγείται αλλιώς να ξεχνάς τα φρένα του μπαρικέλο στην γραμμή τερματισμού, το οποίο πραγματικά ήταν -και- μια διαμαρτυρία προς την ομάδα του.

 

τι προσπαθησανε να κανουνε στα μεσα του αγωνα αλονσο-φισικελλα?

 

Μα να καταλαμβάνουνε περισσότερο χώρο πάνω στην πίστα, και με το να κρατάνε οριακή απόσταση ο ένας από τον άλλο,να πρέπει ο μιχαλάκης -κάλο ταξίδι btw, δεν θα μου λείψεις- να περάσει δύο μονοθέσια ταυτόχρονα, ώστε να δυσκολέψουνε ή να τον αποτρέψουνε να τους προσπεράσει.

Δύσκολο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιχαλάκης -κάλο ταξίδι btw, δεν θα μου λείψεις

δεν ηταν αναγκη να γραψεις 20 γραμμες,για ΜΟΝΟ αυτο το συμπερασμα.το εχουμε καταλαβει καιρο τωρα.δεν πειραζει παντος.8 ειναι πολλα?

 

Νομιζω οτι ειναι καλυτερα που φευγει ο αλονσο απο τη ρενο,γιατι τον εχει παρει στις πλατες του ο λαλακας ο μπριατορε,και εχει γινει και αυτος το ιδιο αντιπαθητικος στα ματια του κοσμου.

 

Αν, το pitstop του Ισπανού δεν είχε καταστραφεί με +12secs θα έλεγες τα ίδια.

 

Αμφιβάλω.

δεν εννοω αγωνιστηκα.αλλα εξωαγωνιστηκα.με τις δηλωσεις του και τα κουσουρια του.ο κοσμος αντιπαθει τον μπριατορε,και τον αλονσο γιατι ειναι ο οδηγος του.δεν νομιζω να ειδες ποτε φιλαθλους του αλονσο.ειναι ιδιαιτερα αντιπαθεις,και για αυτο φταιει το αφεντικο του που τον παιρνει στις πλατες του.

 

Μα να καταλαμβάνουνε περισσότερο χώρο πάνω στην πίστα, και με το να κρατάνε οριακή απόσταση ο ένας από τον άλλο,να πρέπει ο μιχαλάκης -κάλο ταξίδι btw, δεν θα μου λείψεις- να περάσει δύο μονοθέσια ταυτόχρονα, ώστε να δυσκολέψουνε ή να τον αποτρέψουνε να τους προσπεράσει.

Δύσκολο?

τετοια παιχνιδια μεσα σε μια βροχινη πιστα?αμφιβαλω,διοτι η μεταξυ τους συγκρουση ειναι πολυ πιθανη(ιδιαιτερα με ενα προβληματικο ελαστικο σαν του αλονσο).

αν ωντος ειναι ετσι τα πραμματα,τοτε μιλαμε για μια πολυ πολυ μικρη ομαδα.ουτε ο τεχνικος διευθηντης της μιντλαντ,δεν θα εδινε τετοια εντολη.

 

δεν ξερω αμα ειδες δηλωσεις.

η επιλογη για αλλαγη μπροστινων ελαστικων μονο,και οχι πισω,ηταν του αλονσο.σοβαρος οδηγος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ηταν αναγκη να γραψεις 20 γραμμες,για ΜΟΝΟ αυτο το συμπερασμα.το εχουμε καταλαβει καιρο τωρα.δεν πειραζει παντος.8 ειναι πολλα?

 

Σε προκαλώ να μου δείξεις, το συγκεκριμένο post μου, απο το οποίο το έχεις καταλάβει καιρό τώρα.

 

 

Περιμένω.

 

[.....]

 

δεν ξερω αμα ειδες δηλωσεις.

η επιλογη για αλλαγη μπροστινων ελαστικων μονο' date='και οχι πισω,ηταν του αλονσο.σοβαρος οδηγος![/quote']

 

 

Να σου θυμίσω την επιλογή του μιχαλάκη να παραμείνει με λάθος ελαστικά στον αγώνα με αποτέλεσμα να εγκαταλείψει?

 

Στα πρώτα τρία ερωτήματα θα απαντήσεις?

 

Αν δεν μπορείς, να τα σβήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός και αν πιστεύεις ότι τα 41secs [http://www.formula1.com/archive/gran...2006/767.html]

[+12 αν υποθέσουμε ότι τόσα έχασε στο καταστροφικό για αυτόν και την ομάδα του pitstop, άρα +53secs] που τον άφησε πίσω ο Ισπανός, είναι τυχαίο περιστατικό και όχι ικανότητα.

μετα απο ενα προσπερασμα (ουτε ο μπαρικελλο δεν στηνωταν ετσι οπως ο φισικελλα),στην ευθεια,με......100 χιλιομετρα ταχυτητας διαφορα,η τελικη διαφορα στην καταταξη δεν παιζει κανενα απολυτος ρολο.και μαλιστα οταν ο 4ος ειναι καμοια ωρα πισω απο αυτος.ποιος ο λογος να ρισκαρει?ποιο λογο εχει ωστε να μην κανει ενα συντηρητικο αγωνα,και να ανεβει στο βαθρο?

αν ηταν 10-15 βαθμους πισω απο τον αλονσο ο φισικελλα στην βαθμολογια(και διεκδικουσε πρωταθλημα),θα τον περναγε τοσο...ευκολα?

και μην ξεχνας επισης,στα μεσα του αγωνα,που κανονικα οχι μονο θα τον περναγε(εκει που λες οτι κανανε το παιχνιδακι),αλλα θα του εριχνε και +50 διαφορα.αλλα η ομαδα ηθελε αλονσο μπροστα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά "αν" βάζεις ρε γμτ......

 

Έλα υπομονή, άλλα δύο έχεις ;)

 

Αυτό που δεν καταλαβαίνεις είναι οτι, ότι και να πείς για τον έναν, πολύ εύκολα θα βρεθεί κάτι ανάλογο και για τον άλλον.

 

Πάντως παρκάρισμα πάνω σε στροφή, ο Ισπανός δεν έχει κάνει.

 

Αυτό μάλλον δεν σημαίνει οτι δεν ξέρει να παρκάρει έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά "αν" βάζεις ρε γμτ......

Συγνωμη.

 

Αυτό που δεν καταλαβαίνεις είναι οτι, ότι και να πείς για τον έναν, πολύ εύκολα θα βρεθεί κάτι ανάλογο και για τον άλλον.

Συμφωνω.

 

Πάντως παρκάρισμα πάνω σε στροφή, ο Ισπανός δεν έχει κάνει.

Μικρος ειναι ακομα.θα μαθει και αυτος.

 

Αυτό μάλλον δεν σημαίνει οτι δεν ξέρει να παρκάρει έτσι?

αν παρατηρησεις προσεκτικα το πρωτο του πιτ-στοπ,θα βρεις την απαντηση που ψαχνεις.:wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...